Tähän saakka viaton 2010-mallinen sportti on satunnaisesti alkanut menettämään tehojaan kesken ajon. Joutuu sportnappia käyttämään, jotta pääsee eteenpäin jotenkin, ilman sitä hyytyy suuremmilla vaihteilla. Vikakoodin luku ei näytä mitään eikä merkkivaloja syty. Edes sammuttaminen ja uudelleen käynnistys ei aina auta. Sitten kesken ajon taas lähtee vetämään normaalisti. Ylimääräisiä ääniä tai savutusta ei ilmene. Autolla ajettu vasta 76 tkm. Onko vastaavaa?
Vastaukset 24
- Anonyymi
Bravoo italionaali autoono on paskaano.
Renkiino ottaano talikkaano ja heittaano paskaano. Veikkaasiino että vikaano on sähkäänö kaasupolkiimo. Entä puolaano tai ecuuno? Kaasariino? Sytytystulppaano? - Anonyymi
En osaano suomeaano, vain italiaano
- Anonyymi
Ei haittaano. Siis mikaano vikaano täs autossaani on?
Tehoono heikkoneeno vaikkaano painaano kaasaano pohjaano astiino.
Bensaano pumppuuno vikaano?
En oikeeno osaano italiaano vieläänö. - Anonyymi
Turboono on paskaano?
- Anonyymi
Voit myös viedä sen korjaamoono?
- Anonyymi
Odotetunlaisia vastauksia, typeryyksiä ei kaivata. Korjaamo ei ole vikaa löytänyt, kun ei vikakoodia anna. Olisi yllättävää jos tällä foorumilla saisi kunnon vastauksia. On kuitenkin tähän saakka toiminut huomattavasti paremmin kuin aiemmin ollut Toyota.
- Anonyymi
Ai...itsellä on sitten toivoton tapaus. Ei yhtään vikakoodia, mutta vikoja kymmenkunta.
Tosin onneksi osaisin luetella viat ja vikojen korjausratkaisut korjaamolle, muutenhan korjaamo olisi aivan kädetön jos tietäisin vain vikakuvauksen, mutta en osaisi kertoa mikä osa pitää huoltaa tai vaihtaa.
Osa vioista on muuten sellaisia, että niistä ei tule mitään vikakoodia, vaikka olettaisi tulevan tai ainakin vikakoodi kuittautuu heti pois mikäli vika katoaa. Ja välillä tulee vikavaloja ilman mitään kosteaa ilmaa suurempaa syytä. Esimerkiksi itsellä paloi niin moottorin vikavalo kuin myös turvatyynyjen vikavalo, mutta ehkä vika oli vain vikavalojärjestelmässä kun koodinlukija ei mitään löytänyt.
- Anonyymi
Osta Fiat, saat kaikki viat😆
- Anonyymi
Niin, ei löydä korjaamo vikaa, mutta tiedän mikä on ongelma.
Vika on Ecu boxissa. Tina liitos on antautunut. Lämmön mukaan se elää ja tulee satunnaisia häiriöitä. - Anonyymi
Kyllä fiat vikansa näyttää, Toyota on auto joka kestaa ja kestää.
Fiat on paskaano. - Anonyymi
Tarkista myös ecun liittimet. Ovat hapettuneet.
- Anonyymi
Hiivatti 🤪
- Anonyymi
Tukossa karstoittunut moottori jossei ole ajeltu vähään aikaan pillurally lähiössä?👩🔧
- Anonyymi
Juu, ralliino niin hiivattiino toimiino taas
- Anonyymi
VIAT VIAT VIAT FIAT!
- Anonyymi
Täältä ei asiallisia vastauksia saa. Fiat foorumin löysit näköjään, sieltä saa asiallisimpia vastauksia ;)
- Anonyymi
Täällä mielenterveys potilaat antavat hyviä vastauksia🤪
Joko hiivattiino on kunnossaano? - Anonyymi
Hihi hih hih🤪
- Anonyymi
Hih hih..hoitaja tulee. Lääke lääke🤪
- Anonyymi
Deltaauton tai ADHD expertit kyllä ratkaisevat ongelmat.
- Anonyymi
Aikanaan tuttavaperheen Toyota Avensis dieseliin tuli semmoinen vika että kulki vain kävelyvauhtia. Pihaan pääsi juuri, mutta aikaa sekin vei. Vika oli kait jossain kaasupolkimen sähköisessä tunnistimessa tms.
- Anonyymi
Tässä tapauksessa vika on ecun liitännöissä ja juotoksissa
- Anonyymi
Hih🤪
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1531323Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1201069Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä33842Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216819En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58792- 64752
- 141734
- 47686
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57632Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan
Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss62590