Kuka tietää mihin se ulkomaalainen purjehtija ajoi karille kotkan edustalla, vene upposi mies pelastettiin saaresta aamulla.
Purjehtija
16
776
Vastaukset
- Anonyymi
Jos oli pyttis ulkolais lähtöinen moottoripurjehtijatar niin Tiiliruukkiin toimitettu siiderivalas.
- Anonyymi
Pelle oot!!!
- Anonyymi
Jos käyttäisi hieman aivojaan, ei tarvis elää FATTAN rahoilla. Sipoosta oli lähtenyt,
- Anonyymi
Täytyy olla rantaruotsalainen ulkolainen kun Sipoosta lähti, Sibbo-Vargarna pursiseuran kommodori. Pyrki Pyhtäälle naisiin mutta ei tiennyt että kaikki tavoitellut on jo Kotkassa ja kiville meni silläkin.
- Anonyymi
Oliko se ulkomaalainen, luulin että se oli rantaruotsalainen?
- Anonyymi
Luin uutisen YLE:ltä, ei siellä mistään ulkomaalaisesta puhuttu sanaakaan. Sitten luin saman jutun iltapäivälehdestä ja siellä se sanottiin suoraan. Miksi YLE:n pitää olla tuollainen wokeradio joka sensuroi jopa tällaisia uutisia.
- Anonyymi
Ei kukaan ole uskonut ylen tekeleisiin aikoihin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kukaan ole uskonut ylen tekeleisiin aikoihin.
Yleen uskon, persuihin en.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kukaan ole uskonut ylen tekeleisiin aikoihin.
Joskus aina erehtyy luottamaan, mutta sitten woke-YLE pettää taas.
- Anonyymi
Ei yhtään asiallista vastaus. Itseäni kiinnosti myös.
- Anonyymi
Miksi kenekään pitäisi sinulle uteliaalle raportoida?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi kenekään pitäisi sinulle uteliaalle raportoida?
Mene sitten pois ja pidä pääs kiinni.ei tartte raporttia teikälsiltä.
- Anonyymi
Rankin kohdalla, käsittääkseni Sipoolainen kaveri.
- Anonyymi
Korjaan: Sippolalainen.
- Anonyymi
Nimi listaan: https://www.adressit.com/allekirjoitukset/vaadimme_paaministeri_sanna_marin_eroa/
- Anonyymi
Sannako sen purren karille ajoi?tuo tyhmyyden määrä kertoo et oli ehkä oma kaveri,ja nyt yritetään siirtää syy/ajatus jonnee muualle syyttömien niskaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2383609- 623298
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I892797Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk412605Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve962294Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro311986Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä911971Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva411854Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1031775Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691103