Kuka tietää mihin se ulkomaalainen purjehtija ajoi karille kotkan edustalla, vene upposi mies pelastettiin saaresta aamulla.
Vastaukset 16
- Anonyymi
Jos oli pyttis ulkolais lähtöinen moottoripurjehtijatar niin Tiiliruukkiin toimitettu siiderivalas.
- Anonyymi
Pelle oot!!!
- Anonyymi
Jos käyttäisi hieman aivojaan, ei tarvis elää FATTAN rahoilla. Sipoosta oli lähtenyt,
- Anonyymi
Täytyy olla rantaruotsalainen ulkolainen kun Sipoosta lähti, Sibbo-Vargarna pursiseuran kommodori. Pyrki Pyhtäälle naisiin mutta ei tiennyt että kaikki tavoitellut on jo Kotkassa ja kiville meni silläkin.
- Anonyymi
Oliko se ulkomaalainen, luulin että se oli rantaruotsalainen?
- Anonyymi
Luin uutisen YLE:ltä, ei siellä mistään ulkomaalaisesta puhuttu sanaakaan. Sitten luin saman jutun iltapäivälehdestä ja siellä se sanottiin suoraan. Miksi YLE:n pitää olla tuollainen wokeradio joka sensuroi jopa tällaisia uutisia.
- Anonyymi
Ei kukaan ole uskonut ylen tekeleisiin aikoihin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kukaan ole uskonut ylen tekeleisiin aikoihin.
Yleen uskon, persuihin en.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kukaan ole uskonut ylen tekeleisiin aikoihin.
Joskus aina erehtyy luottamaan, mutta sitten woke-YLE pettää taas.
- Anonyymi
Ei yhtään asiallista vastaus. Itseäni kiinnosti myös.
- Anonyymi
Miksi kenekään pitäisi sinulle uteliaalle raportoida?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi kenekään pitäisi sinulle uteliaalle raportoida?
Mene sitten pois ja pidä pääs kiinni.ei tartte raporttia teikälsiltä.
- Anonyymi
Rankin kohdalla, käsittääkseni Sipoolainen kaveri.
- Anonyymi
Korjaan: Sippolalainen.
- Anonyymi
Nimi listaan: https://www.adressit.com/allekirjoitukset/vaadimme_paaministeri_sanna_marin_eroa/
- Anonyymi
Sannako sen purren karille ajoi?tuo tyhmyyden määrä kertoo et oli ehkä oma kaveri,ja nyt yritetään siirtää syy/ajatus jonnee muualle syyttömien niskaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1911684
- 861433
- 1041068
Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..17975- 48939
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su44858Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.133701Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83676Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30661Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45607