Ja taas vaihtuu kauppias!!! Kuka tulee tilalle vai tuleeko kukaan? Toivottavasti ei ainakaan Vainikaiset!! Pasanen oli lupsakka mies tulis se!!!
Marjapaikka
23
2222
Vastaukset
- Anonyymi
Pasanen on Leppävirralla K Supermarketin kauppiaana. Hyvin pidetty siellä.
- Anonyymi
Ketä se noin pahasti nyppii jos joku pärjää.
- Anonyymi
Nyt on uusi kauppias julkistettu. Ihan neutraalilta pohjalta on hyvä päästä tutustumaan.
- Anonyymi
Se nyt on ihan sama kuka kauppias kunhan vaan kauppa toimii. Ei siellä kauppiaan kanssa seurustella tarvitse.
- Anonyymi
Kylläpä oli pettymys uusi kauppias!! Miksei voinu Pasanen tulla takaisin!!!
- Anonyymi
Kesko pyörittää noita kauppiaita. Jos pärjää, pääsee isompaan kauppaan kauppiaaksi. Pienemmät K- marketit on vain astinlauta eteenpäin.
- Anonyymi
Näin se taitaa olla.
- Anonyymi
Ja kauppiaat pyörittävät Keskoa. Monesti kauppiaat pyrkivät eteenpäin, mikä tarkoittaa usein siirtymistä toiselle paikkakunnalle. Paikallaan pysyminen voi olla huono vaihtoehto.
- Anonyymi
Kesko se on se pomo loppupeleissä.
- Anonyymi
Ei niihin kauppiaisiin tarvitse kiintyä. Ei niistä ystäviä tule. Tottakai se on leveä hymy kun kassakone kilisee. Kesko profiloi plussa kortin tiedoista asiakkaat yrittää kohdentaa mainontaa sen ostajan profiilin mukaan.
- Anonyymi
Ei vaikuta minuun mitenkään Sonkajärven kaupat. Teen kaikki ostokset Iisalmessa.
- Anonyymi
No kumma kun et Kuopiossa.
- Anonyymi
Kattokaa vaan niin muutaman vuoden päästä vaihtuu kauppias! Ei tuo kauppa mikään kulta kaivos oo. Äs marketissa kauheet jonot sinne ne suurin osa menee.
- Anonyymi
S marketissa valikoima supistunut eikä hintojakaan voida sanoa edullisiksi.
- Anonyymi
Kyllä Marjapaikka kauppaan parempi kuin S-market. S-marketissa vähän valikoimaa. Marjapaikassa hyvä lihatiski.
Monet menee S-markettiin bonuspisteiden takia kun eivät ymmärrä että ne bonukset on kyllä hintoihin laitettu.
S-marketin hinnat vaan nousee kun saavat uuden marketin rakennettua.- Anonyymi
Kannattaa tarkistaa kuitti S-marketissa käydessä. Tuote laskutettiin kahdesti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kannattaa tarkistaa kuitti S-marketissa käydessä. Tuote laskutettiin kahdesti.
Niin voipi käyvä monessa muussakin kaupassa.
- Anonyymi
Kyllä s-marketissa on tuoreus, laatu ja oikea hinta kohdillaan toisin kuin marjapaikassa. Kävisin siellä jos siellä olisi kunnon kauppias esim. Pasanen! Lihatiskin Jari on kyllä huipputyyppi!
- Anonyymi
Mikä kauppiaalta tekee "kunnon" kauppiaan? Sekä että jaksaa asiakkaiden kanssa jauhaa joutavia ja taputella olalle?
- Anonyymi
No tuota öhöm... Tosiasia on että S marketim valikoima on supistunut ja missähän tuoreus on. Vihannekset ja hedelmät ihan ok. Mutta kun ei ole palvelutiskiä niin ei ole. Kaasuun ja muoviin pakatut lihat ei nappaa.
- Anonyymi
On siellä muutakin kuin kauppiaan lähtö. Naisia lyövä Ens.. Mäh..Nämä pysyvät yhä vaivoinanne,kauppias tulee, kauppias lähtee jne.. ja Leht......
- Anonyymi
siis mikä tai kuka on naisia lyövä??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
siis mikä tai kuka on naisia lyövä??
Valheita valheita..niistä joutuu sukevalle.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään14113260Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen873704Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,1283010Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2791420Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?441412Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1561363Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151294Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141234- 811081
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin205999