Toyota ei syö öljyä

tietellisten periaatteiden mukaan tehdyissä kokeissa on osoitettu ettei Toyota syö öljyä kuten muut huonot merkit tekevät. Usein Toyotan öljy jopa lisääntyyi testijakson aikana.
12110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ihanaa.

Äänestä

Mikähän siinä voi olla kun minulla vääntää aina vatsasta kun ajan omalla Skoda Octavialla?

Äänestä

Ei syö jos ai aja, pikkusen vaan vuotaa, mutta jos ajaa niin öljy alkaa palamaan ja sitä menee 2 litraa sadalle pahassa tapauksessa ja niitä pahoja yksilöitä riittää. 2-3 litraa öljyvaihtovälillä on Toyotalle normaali keskiverto kulutus.

Äänestä

Moottori käy harvakseltaan ja alhaisilla kierroksilla, ettei kulumaa synny?

Äänestä
  • Toyotan hengettömät moottorit vaatii jatkuvasti kovia kierroksia, sillä turbo puuttuu ja siksi myös vääntö.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Toyotan hengettömät moottorit vaatii jatkuvasti kovia kierroksia, sillä turbo puuttuu ja siksi myös vääntö.

    Niissä onkin sähkömoottori, mikä on käytännössä ikuinen. Turbot sen sijaan on vaihtokamaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niissä onkin sähkömoottori, mikä on käytännössä ikuinen. Turbot sen sijaan on vaihtokamaa.

    Haluatteko kuulla vitsin?

    Noh, yks pilkku vitonen ja turpo!!!
    HIHIIHHIHIIIIIII!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niissä onkin sähkömoottori, mikä on käytännössä ikuinen. Turbot sen sijaan on vaihtokamaa.

    Ei sähkömoottorit mitään ikuisia ole. Jos niistä tehtäisiin "ikuisia", niin ne olisi liian painavia ja isoja ja tietenkin kalliita.

    Äänestä

Toyotan moottoreiden kestävyys on elävä legenda, hinauksen kohteena ovat taas saksalaismerkit heikon laadun takia.

Mitä ihmettä? Katso mitkä kalliit premiummerkit roikkuvat useimmin hinurin koukussa tien päällä
Saksalaiset premiummerkit Audi, BMW ja Mercedes tarvitsevat eniten hinauspalveluita tien päällä, paljastaa vakuutusyhtiön tilasto.

Äänestä
  • Minä olen vakuutusyhtiön hinausapuosaston johtajana havainnut saman asian.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Minä olen vakuutusyhtiön hinausapuosaston johtajana havainnut saman asian.

    Ja me 9000 Toyotan ostanutta tänä vuonna, pikkufisun ostaneille karu totuus ei ole vielä selvinnyt eli vw 4000.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

tietellisten periaatteiden mukaan tehdyissä kokeissa on osoitettu ettei Toyota syö öljyä kuten muut huonot merkit tekevät. Usein Toyotan öljy jopa lisääntyyi testijakson aikana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu