Olenko siis valokuvaaja? Jos olisin ostanut keilapallon kameran sijaan niin olisinko keilaaja? Tekeekö pelkän välineen omistaminen omistajasta jotakin? Tekeekö älypuhelimen omistaminen omistajastaan älykkäämmän?
Ostin kameran
5
224
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä se osoittaa älykkyyttä jos ymmärtää että kenkälaatikkokamerat ovat vanhanaikaisia.
- Anonyymi
Omistaminen tekee vain omistajan.
Mutta olet valokuvaaja, kun käytät kameraa ja keilaaja, kun keilaat.
"Älykännykkä" ei tee omistajaa, tai käyttäjää älykkäämmäksi, eikä kännykällä ole älyä, jota voisi käyttäjälle jakaa.
Tuntuu usein siltä, että älykännykkä vain tyhmentää käyttäjän.- Anonyymi
Eli olen siis muurari kun muuraan, rakennusmies kun rakennan, leipuri kun leivon, automyyjä kun myyn autoni, laulaja kun laulan, lihanleikkaaja kun leikkaan lihaa, siivooja kun siivoan... nyt sai cv ihan uuden ilmeen, kiitos tästä. Tulevaisuudessa työttömyys lienee tässä maassa muisto vain.
- Anonyymi
Omistaminen on näinä päivinä tavoiteltua, sillä se sisältää tekemisen potentiaalin.
Oletko muuten pitkään omistanut älykännykän? Jos kuvailemasi tuntemukset jatkuvat, kannattaa hankkia apua. - En kuitenkaan usko, että syy on kännykässä.
- Anonyymi
"Tekeekö älypuhelimen omistaminen omistajastaan älykkäämmän?"
Tekee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2719497- 756482
- 286126
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni985925Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv435779Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h1005668- 625093
- 434777
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on604134- 493745