Nyt sitten alkaa se säälin kerjääminen.
"Yhyy, olen vain ihminen!"
"Tällaista kuvaa ei olisi pitänyt ottaa."
"Yhyy, yhyy, säälikää mua, mulla on paineita, ajattelen Ukrainaa (samalla kun kiskon kaljaa ja pöllytän jauhoja) yhyy, yhyy!"
Ja seuraavana viikonloppuna taas jauhobailaamaan ja kännäämään kakaroiden kanssa.
Ja viis siitä että vinkuiitan pitäisi olla skarppina vastaamaan puhelimeen kriisitilanteiden takia. Missälie se puhelin milloinkin on.
Niin, paitti että JauhoMarinin mielestähän mitään kriisejä tai sotia ei Suomeen koskaan edes tule joten eikun lisää viinaa ja kaljaa, sillä maailma pelastuu!
Jauhojengi Marin, säälinkerjääjä
17
104
Vastaukset
- Anonyymi
Onpahan maailmallle naurun aihetta. Suomellakin ikioma pelle hallituksessa. Vieläpä pääministerinä! Hyvää mainetta naisasialle! 😄
- Anonyymi
Kukaan ei Naura ulkomailla. Ihailevat vaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kukaan ei Naura ulkomailla. Ihailevat vaan.
Voi kuule, kyllä ne nauravat.
Oikeat poliitikot jotka hoitelevat muoden valtioiden asioita skarppina ja pää selvnä pitävät Marinia juuri selaisena kaupan kassatyttönä kin mitä hän onkin.
Marin ei ymmärrä valtion asioiden hoidosta yhtään mitään.
- Anonyymi
Sanna Marin sai ihan sitä mitä tilasi. Pääministeri-instituutin ravistelu siis päättyi isoon itkuun. Itku pitkästä ilosta, kohusta toiseen jne. Erotkoon, itse mokasi raskaasti.
- Anonyymi
Ei eroa eikä tarvitse.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei eroa eikä tarvitse.
Kyllä se akka vielä lentää ja koreasti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä se akka vielä lentää ja koreasti.
Luulisi ilon, valon ja hauskuuden löytyvän kotonta, jos työ rasittaa, eikä typerien ja meluavien pintaliitäjien parista.
- Anonyymi
Sannan itkunäytös nro 1....heh heh heh
- Anonyymi
Kyllä nykyajan ihminen on tunteeton eikä osaa kokea empatiaa.
- Anonyymi
Marinills on pieni lapsi.
Eikö hän saa lapsestaa iloa ja jaksamista ?
Eikö hän vietä lapsensa kanssa laatuaikaa?
Eikö hän välitä millaisen esikuvan antaa lapselleen?
Eikä hän välitä lapsestaan?
Eikö Marinilla ole oikeita, ikäisiään Aikuisia ystäviä?
Eikö hänellä ole ketään älykkäämpää ystävää, jonka kanssa keskustella elämästä ja elämän prioriteeteista sekä tärkeistä (ja ei -niin-tärkeistäkin)arkipäivänkin asioista?
Jauhojengi ja lähes jokaviikonloppuinen päiväkausia jatkuva bilettäminen ja kännääminen niin että kapakoissakin äimistellään, on tärkeämpää kuin viettää aikaansa lapsen (ja aviomiehen) kera?
Kuka on seuraava lisä Marinin jengiin? Andy McCoy? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Marinills on pieni lapsi.
Eikö hän saa lapsestaa iloa ja jaksamista ?
Eikö hän vietä lapsensa kanssa laatuaikaa?
Eikö hän välitä millaisen esikuvan antaa lapselleen?
Eikä hän välitä lapsestaan?
Eikö Marinilla ole oikeita, ikäisiään Aikuisia ystäviä?
Eikö hänellä ole ketään älykkäämpää ystävää, jonka kanssa keskustella elämästä ja elämän prioriteeteista sekä tärkeistä (ja ei -niin-tärkeistäkin)arkipäivänkin asioista?
Jauhojengi ja lähes jokaviikonloppuinen päiväkausia jatkuva bilettäminen ja kännääminen niin että kapakoissakin äimistellään, on tärkeämpää kuin viettää aikaansa lapsen (ja aviomiehen) kera?
Kuka on seuraava lisä Marinin jengiin? Andy McCoy?Sopisi hyvin siihen Marinin ystäväpiiriin, voisi junailla Andylle taiteilijaeläkkeen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sopisi hyvin siihen Marinin ystäväpiiriin, voisi junailla Andylle taiteilijaeläkkeen.
Andylla on luultavasti paljon enemmän älliä ja tyyliä, että tajuaa pysyä kaukana Marinin tyhjäpäisestä jauhojengistä.
Rokkikukko on legenda, eikä kuulu kakaroiden roskasakkiin.
- Anonyymi
Ulkomailla harva oikeasti ihailee Marinin juhlintaa. Eivät ainakaan hyväksyisi omille pääministereilleen ja ministereilleen moista käytöstä. Lukekaa vaikka ulkomaisia lehtiä ja sikäläisten kommentteja. Ainahan tietysti joku haaveilee bilettävästä ja kauniista poliitikosta, mutta todellakin vain harvat.
Toivottavasti moni biletyksestä haaveileva poliitikko ottaa opiksi Marinista ja jättää rajut bilehaaveet sikseen.- Anonyymi
Tämä on totta.
Ne tukijat ja ihailijat ovat tjulkisuushakuuuisia pellejä, jotka tekevät typeryyksiä ja sitten 'vuotavat' typeryytensä itse julkisuuteen, koska ketään ei muuten kiinnosta.
Ne ihmiset eivät ymmärrä poliitiikasta yhtään mitään, eivät normaalista perhe-elämästä tai lasten tervehenkisestä kasvatuksesta.
Missään muussa maassa ei hyväksytä huumeiden ja alkoholin kanssa rellestäviä poliitikkoja, ei etenkään pääministeriä.
Suomi on ainoa maa jossa törttoilevää pääministeriä taputellaan ja lohdutellaan, huolimatta henkilön tekemistä aivan selvistä laiminlyönneistä ja virka-asemansa väärikäytöstä.
Miksi? Koska hän on nuori kaunis nainen. Ei mitään muuta.
- Anonyymi
On todella erikoista jos iloa, valoa ja hauskuutta pitää hakea jauhojengin seurasta.
Kun tuollaista iloa hakee, niin siitähän ei seurannut muuta kuin itkua. - Anonyymi
Sanna on kaunis nainen.
- Anonyymi
Itku auttaa aina kiperässä tilanteessa. Kaikki annetaan anteeksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1196354Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816177Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696050Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443972Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482395Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1211420- 121261
- 1871098
- 61907