Tupakanriippuvaisuus

Anonyymi

Okei eli nyt siis oon 21- vuotias nuori, joka ei polta, mutta teininä kyllä poltin.

Se alko kun olin jotain 11v ja mun kaverit oli saanut jostain tupakkaa ilmaiseksi ja sitten toi sitä kun mentiin kaikki yhdessä ulos illalla.

Yks mun kavereista oli saanut myös sytkärin, sen isältä otettua ja toi myös sen. Sitten me vaan otettiin kaikki siitä tupakka ja sytytettiin ne. Ekat vedot yskitti ihan hitosti, mutta sitten siihen alko jo vähän tottumaan ja se maistuikin ihan hyvältä. Sitten kun se oli poltettu, tuntu en haluaisi vielä toisen, joten niin vedettiin vielä toisetkin kavereitten kaa.

Mä vaan muistan, kuinka mä vedin sitä savua henkeen ja sitten puhalsin vähän ulos. Oltiin kavereiden kaa, jossain ihme puistossa ja kello oli jotain 23:00.

Seuraavana päivänä, mun alko koulussakin tekee mieli tupakkaa ja mun kavereil oli sitä mukana, joten niin me poltettiin välitunnilla jossain pusikossa. :D Pian huomasin, että vedin tupakkaa joka päivä ja olin siitä riippuvainen. Mietin vaan, että kyllä sitten kun sitä ei polta niin kyllä siihenkin tottuu, mutta kun tupakat loppu, niin se oli kyllä tosi vaikeaa. Päätä särki, oli paha olo ja muutenkin väsytti. Se joutui tupakasta. Sitten oli muutamia päiviä ilman ja vihdoin aloin tottumaan eikä enään ollut oireita.

Mitä tästä opimme? Älä edes MAISTA TUPAKKAA!!!!!!!

0

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Anteeksi arkuuteni

        Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
        Ikävä
        49
        956
      2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

        Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
        Iisalmi
        15
        848
      3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

        https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
        Maailman menoa
        501
        788
      4. kenen näköinen

        kaivattusi on ?
        Ikävä
        46
        717
      5. Mikä on ollut

        Söpöintä välillämme?
        Ikävä
        42
        654
      6. Hyvännäköinen pakkaus

        Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
        Ikävä
        37
        599
      7. Tykkäätköhän vielä minusta?

        Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
        Ikävä
        30
        596
      8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

        Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
        Sinkut
        169
        536
      9. Olet ihana

        Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
        Ikävä
        37
        530
      10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

        Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
        Maailman menoa
        56
        487
      Aihe