Raision kaupunki nostaa lauantaina sateenkaarilipun kaupungintalon salkoon. Mielestäni seksuaalisuus on jokaisen oma asia, eikä Kaupungin tehtävä ole liputtaa minkään ryhmän puolesta.
SATEENKAARILIPPU NOSTETAAN SALKOON
26
115
Vastaukset
- Anonyymi
Olen täysin samaa mieltä. Julkisten laitosten tehtävänä EI ole nostattaa minkään ryhmän/ryhmittymän vai sanoisinko tyhmittymän asioita esiin. Julkiset (veronmaksajien taskuilla loisivat), pysykööt joka asiassa PUOLUEETTOMINA.
Ps. Onko Raisio demarivaltainen?- Anonyymi
Raisiossa on niukka Demari enemmistö. Naantalissa porvarit on suurin puolue...
- Anonyymi
Mikä taho näistä päättää? Valtuusto, Kaupunginhallitus, vai mikä?
- Anonyymi
Totta on näin. Hyvä että tämä asia nostetaan esille. Setan kampanjointia ei ole pakko kenenkään hyväksyä, vaikka he yrittävät pakotttaa ihmiset hyväksymään mielipiteensä.
- Anonyymi
Itsekkään en ymmärrä mikä se pointti on, että pitää liputtaa. tasa-arvon nimissä kaupungin poitäisi liputtaa miltei jatkuvasti. Liputetaanko esimerkiksi vammaisten vuoksi, heteropäivä jne,jne..
- Anonyymi
Setan propakandalla on kielteistä vaikurtusta yhteiskuntaan. Se ei ole inhimillisyyden asialla.
Eri seksuaalisuuntauksiahan ei ole Suomessa syrjitty kymmeniin vuosiin. Seta yrittää tällaisella vauhkoilulla päinvastoin saada aikaan sukupuolisuuden häirintää ja lasten oman sukupuolisuuden kehittymistä, esim. tyrkyttämällä kouluihin omituista ideologiaansa poikia ja tyttöjä vastaan, jotka ovat teini-iän identiteettikriisissä. He sekoittavat nuorten mieliä sanoen mm. pojille, että "sinä et välttämättä olekaan poika"! Näin he häiritsevät lasten luontaista kehitystä ja tuhoavat joidenkin lasten elämän. Sellaista on jo nyt tapahtunut. - Anonyymi
Kyllä se luonto tikanpojan puuhun ajaa sanottiin vanhaan hyvään aikaan. Kaupungin ei tietenkään pidä alkaa erottelemaan ihmisiä, vaan antaa jokaisen olla oma itsensä. Lisää vain vastakkainasettelua, kun alkavat liputtaa erikseen ihmisten suuntautumisen mukaan. Tuomittava päätös.
- Anonyymi
kaksi tikanpoikaa voi nautiskella keskenään
- Anonyymi
Pride merkitsee humanismia ja tasa-arvoa
- Anonyymi
Se on oikein yksinomaan omana asiana. On se.
- Anonyymi
Kansaa ajettaan tahallaan eri leireihin. Kaupunkien ei tietenkään pidä liputtaa minkään ryhmän puolesta. Mielestäni kaupunkit jotka eivät liputa ovat neutraaleja, niin kun pitääkin.. Jokainen saa olla mielensä mukaan,muttei siihen liputuksia tarvita.
- Anonyymi
Sosialidemokratia toimii :)
- Anonyymi
Jos rukoilette oikein kovasti, ehkä vihaamanne homot ja pride liput katoavat ?
- Anonyymi
Mitä jos normaali ihminen pyyhkisi pridelippuun takamuksensa puhtaaksi niin voisivat sitten sitä pridet haistella.
- Anonyymi
No, eivät ole häipyneet, vaan on käynyt päinvastoin...
- Anonyymi
Erehdyin käymään tuossa 16 aikoihin Turun keskustassa, voi saatana sentään mitä väkeä se oli pullollaan. Kaiken maailman queeriä ja lepakkoa lehahteli joka suunnasta. Mä en pidä itseäni kauhean kapeakatseisena noin yleisellä tasolla, mutta tätä väkeä mä en ymmärrä. Mulle on sinällään aivan sama, vaikka joku haluaa leikkauttaa itsensä vuoheksi, mutta minkä vitun tähden sitä pitää toitottaa koko maailmalle ja pitää sitä normaaliin maailmanjärjestykseen kuuluvaksi ???
- Anonyymi
minä olen demiseksuaali
- Anonyymi
Mun puolesta marssikoot aivan rauhassa, mutta kaupunkin taholta tullutta liputusta en hyväksy. joku tossa kirjoitti demokratiasta, onkohan kysymys liputuksesta ollut kuntavaaleissa. Itse en ainakaan äänestä ehdokasta joka haluaa kaupunkin ottavan kantaa ihmisten seksuaalisuuteen. Kaikkien pitää olla samanarvoisia ilman liputuksia. Monia moinen tuputtaminen ja pakkosyöttö ahdistaa. Turha alkaa jakamaan kansaa eri kasteihin.
- Anonyymi
Mä ise olen genderfluid, myös polyamorinen ja lesbo
- Anonyymi
Sateenkaari on mahtavan hieno luonnonilmiö, käsitteen raiskaamista ei pidä hyväksyä. Käytettävissä on paljon kuvaavampi nimisana, sodomankaari (eng: sodomabow).
- Anonyymi
Äärioikesto omi revontulet
- Anonyymi
Sodomankaariväkeä rahoitetaan, monien rahavirtojen kautta, niin kutsutun valtion toimesta, eli verokertymästä. Se on heidän merkittävin tulonlähde, luultavasti sateenkaarikauppa.fi on siihen nähden toistaiseksi pieni tekijä.
Valtionrahoitus päättynee, tai vähenee huomattavasti, mikäli ilmenisi että ihmiset eivät enää vastusta poikkeavia. Siksi sodomankaariväki kehittää jatkuvasti kiihoitustoimiaan, yhäti agressiivisemmiksi.- Anonyymi
Ota lääkkeesi Olet sekavassa tilassa
- Anonyymi
Ompa häiritsevää tavaraa tuossa kaupassa. Onko edes laillista?
- Anonyymi
Ja vielä lauantaina joka on sapatti.
- Anonyymi
Perheen pyyhkmiseen sopiva silloin kun on ripuli.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 453383
Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai693181Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist302925Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1592728- 252219
En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛112099Kirjotan ikävää ulos
Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run141648Sinä se vaan jaksat
Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et231507Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?31357- 151316