"Mikkelin valtuustossa laajaa epäluottamusta Satu Taavitsaista kohtaan – Oskari Valtola toivoo, että tämä vetäisi "omat johtopäätöksensä", mutta Taavitsaisen mukaan poliittista luottamusta arvioivat äänestäjät"
"Kaupunginhallituksen varapuheenjohtajaa Satu Taavitsaista kohtaan esitetyn epäluottamuksen takia koko Mikkelin kaupunginhallitus voi joutua irtisanoutumaan."
Maksumuurin takana koko uutinen.
https://www.lansi-savo.fi/paikalliset/4806582
Lähtölaskenta Sadulle alkanut
26
965
Vastaukset
- Anonyymi
Saattaa olla kuhinaa oikeiden ajatusten iltamissa.
- Anonyymi
Ei satu tavua vetää omia johtopäätöksiä. Ei narsisti voi myöntää virheitään saati muutakaan. Kaikissa muissa se vika on, jos ei Taavitsaisen kanssa toimeen tule..
- Anonyymi
Nasaali ääni narsisteilla.
- Anonyymi
Oskari voi ite ottaa loparit. Tekis sekii oikeita töitä.
- Anonyymi
Aha! Työterveyslääkärin homma ei vissiin Sinun mielestäsi ole oikeita töitä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aha! Työterveyslääkärin homma ei vissiin Sinun mielestäsi ole oikeita töitä?
Reseptejä osaa kirjotella kuka vaan kun osaa vähä kirjotaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Reseptejä osaa kirjotella kuka vaan kun osaa vähä kirjotaa.
Vaan osaako kirjoittaa oikean reseptin oikeaan vaivaan?
Diapamit ei käy joka vaivaan ja niitä sinä kirjoittelisit kavereillesi. - Anonyymi
Eiköhän Valtola ole ikänsä tehnyt oikeita töitä ja elättänyt itsensä toisin kuin kommentoijat jotka elävät toisten rahoilla!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköhän Valtola ole ikänsä tehnyt oikeita töitä ja elättänyt itsensä toisin kuin kommentoijat jotka elävät toisten rahoilla!
Minäkin elän Valtolan rahoilla
- Anonyymi
Poliisi on poliittisesti asennoitunut ja korruptoitunut.
- Anonyymi
On häpeäksi Satu Taavitsaiselle jos edelleen pitää jääräpäisesti kiinni paikastaan vaikka on rikosepäilty!
Sellainen käytös ei ainakaan mainetta ja kunniaa kasvata eikä varmaan kannatustakaan jos on jossain vaaleissa enää ehdollakaan.
On tunnettu tosiasia, että niin kauan kun Satu Taavitsainen on ollut valtuustossa niin aina on kylvänyt riitaa ympärilleen eikä Mikkelin päätöksen teosta ole tullut mitään. - Anonyymi
Satu Taavitsaisen ei pidä erota!
- Anonyymi
Samaa mieltä!
Erottaa se pitää jpkaisesta ns. luottamustoimesta!
- Anonyymi
Onko oskari jahtipäällikkö?
Kuka heittää eka kiven kysyi Jeesuskin. Nyt kiviä lentää ja kurtturuusut nauraa hahaa.- Anonyymi
Satu ihana sen heitti.
- Anonyymi
Kurtturuusut eli Satu ja sen tukijat?
- Anonyymi
Kurtturuusu sai jälleen lähdöt tehtävästään.
Saatiin sentään tilalle virastomestari ovia availemaan.- Anonyymi
Sadulle ei tunnu onnistuvan nyt mikään.
- Anonyymi
ei hyvin mee sil strengelilläkää :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
- Anonyymi
Se on myös niin, että Mikkelissä menee kaikki päin vittua jos annetaan vaan hyvien veljien suhmuroida keskenään. Sitäkin on kokeiltu. Tähän asti ei olekaan kupattu kaupungilta kun 50 miljoonaa omaan jääkiekkoharrastukseen. 100v ja 50€ vuokrasopimus kaupungin torialueelle, yksi saimaastadium jota ei käytä kuin rikkaat, kuplahalli jota ei käytä kun muutamasata jalkapalloilijaa. Keinojää jota ei saa käyttää muut kun jotkin vitun homot keppiensä kanssa, yksi luvaton nettilukio (-24 miljoonaa) myyty oma sähköyhtiö, että sähkö maksaa jatkossa vitun paljon enemmän, jaettu ilmaiseksi rahan arvoiset tontit, ja seuraavaksi ilmeisesti menee 10-40 miljoonaa lentokenttään, joka "tarvitaan" että hyvät veljet voi käyttää sitä ilmaiseksi, lennättääkseen 30 milkkeliläistä Tampereelle vuosittain.
- Anonyymi
ilmeisesti olet säälittävä köyhä, kun tällaista väität?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ilmeisesti olet säälittävä köyhä, kun tällaista väität?
Monessa muussa kaupungissa tällaiset johtajat ja päättäjät olisi jo potkittu vittuun kauan sitten....ei jumalauta pienintäkään käryä todellisuudesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Monessa muussa kaupungissa tällaiset johtajat ja päättäjät olisi jo potkittu vittuun kauan sitten....ei jumalauta pienintäkään käryä todellisuudesta.
Ei ole sullakaan, kun näitä olet äänestänyt..
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-458930Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1036448Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain865976Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1254643- 1614498
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.783096- 1662250
- 652138
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1592076- 491861