Venäläiset ostavat Suomesta kiinteistöjä kiihtyvään tahtiin

Anonyymi

Venäläisten sukulaisluovutukset ovat lisääntyneet räjähdysmäisesti kuluvan vuoden aikana. Ulkoministeriölle tieto luovutusten määrästä tuli yllätyksenä.

Onko tässä asiassa virkamies kunta jokseekin pihalla?

Ei yhtään siimaa enää.

2

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin on omituinen juttu. Venäläisillä ei pitäisi olla mitään asiaa tänne etenkään ostamaan kiinteistöjä. Tuntuu että sosialistihallitus ei ole kartalla ollenkaan. Pääministeriä leikkivä likka bilettää ja maa velkaantuu miljoonia joka päivä.

    • Anonyymi

      Tuntuu ja vaikuttaa kun suomea ei kukaan johtais kokonaisvaltaisesti, ja mitä sähkö jutuun tulee niin turhaa ulinaa, sen kun laittavat lisää voimaloita käyntiin, niitäkin suomessa riittää. mutta ei, maksatetaan köyhällä kansalla omia osinko tuloja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      93
      6474
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      48
      5539
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      62
      4329
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      82
      4224
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      76
      3974
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      81
      1341
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      78
      1177
    8. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      328
      1155
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      32
      920
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      290
      846
    Aihe