Dacia miehen arkea

Anonyymi

Notkutaan Tinderissä ja epätoivoisesti yritetään löytää seuraa. Mutta sitä ei löydy kun on aikanaa koulutus jätetty kesken ja parhaillakin on amis tausta. Henkilökohtainen hygienia on niin ja näin. Ne keltaisen ruskeat kalsarit vaihdetaan kerran vuoteen ja kuski harjaa hampaansa kanssa kerran vuoteen. Täällä virtuaalimaailmassa mesotaan kuinka hyvä dacia on ja ne puuttuvat härpäkkeet vain hyvä asia daciassa. Tosiasiassa ne harvat härpäkkeet juuttuvat pakkasilla ja ankea sisusta aiheuttaa kuskille masennusta ja näppylöitä. Kaiken kruunaa tehottomat moottorit. Niin, dacia on tientukko toyotan kanssa.

13

164

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mutta nythän nää pöllöt kehuu kun alkaa pikkuhiljaa härpäkkeitä tulla. On sitä tätä ja tuota aina puheenaiheena. "soft feel" ratti ja android auto tuntuu nyt yhtäkkiä olevan se the juttu.

    • Anonyymi

      Mulla on kaksi Daciaa, kaunis vaimo ja tienaan yli 70k vuodessa.
      Elämä hymyilee myös Dacian ratin takaa.

      • Anonyymi

        Unohdin mainita, on myös velaton omakotitalo.


      • Anonyymi

        Tuota ei usko kyllä kukaan. 70k tienaava ei daciaan alennu. Niin helposti on varaa tuolla palkalla kunnon autoon että ei mene läpi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuota ei usko kyllä kukaan. 70k tienaava ei daciaan alennu. Niin helposti on varaa tuolla palkalla kunnon autoon että ei mene läpi.

        Sitten mulla menee tosi hyvin, kukaan ei edes uskokkaan.


    • Anonyymi

      Olen tässä katsellut itselleni hyvää autoa. Mikä siinä on että daciat pääsääntöisesti haisee vanhan miehen pieru ja penkit ovat karseessa kunnossa. Haju on niin paha että olen joutunut ajamaan sivuikkuna auki. Selkeästi hygienia ei ole daciatien vahvinta puolta. Kyllähän se pitäisi olla itsestään selvä asia että hampaat harjataan kaksi kertaa päivässä ja suihkussa käydään päivittäin.

      • Anonyymi

        Saman huomannut, yksi koeajettu haisi myös krapulaoksennukselta. Päädyin ostamaan sittenkin renaultin.


      • Anonyymi

        Vain köyhät ostaa toisen vanhan.
        Mutta kiva että pidät daciaa hyvänä autona, kun kerran olet useampaa käynyt koeajamassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vain köyhät ostaa toisen vanhan.
        Mutta kiva että pidät daciaa hyvänä autona, kun kerran olet useampaa käynyt koeajamassa.

        Pitäähän niitä autoja kokeilla, ei muuten voi valita hyvää. Pälli.


    • Anonyymi

      Ihmettelen myös kun joku ostaa toisen jo ajaman auton. Aina ostan uuden. Se tuoksuu mielestäni paremmalta.

      • Anonyymi

        Miksi joku on luopunut autosta, jonka ostat? Ei kaikki huvikseen autoja vaihtele.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi joku on luopunut autosta, jonka ostat? Ei kaikki huvikseen autoja vaihtele.

        Tietämättömät vaihtavat auton melko pienen vian takia siis takuuajan jälkeen toki. Yleensä mistään mitään tietämättömän kultalusikka anuksessa syntyneen porhon auton saa 10-20% auton uutena ostohinnasta ja vian/vikojen korjaukseen menee 100-500€. Luulevat että on paalivalmis romu kun vähän vetää johonkin suuntaan tai jarruista kuuluu pelottava ääni.


    • Anonyymi

      Prööt prööt. Mites dacia kuskin hygienia. Koskas on viimeks käyty suihkussa? Kelta ruskeat kalsarit vaihtoon nyt heti ja sitten tinder auki ja seuraa etsimään. Ps. Muista mainita profiilissa että ajat dacialla. 😀

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 231
      2481
    2. Onko kaivattusi seksipommi?

      Minun kaivattuni on😅😍
      Ikävä
      101
      1731
    3. Hyvää yötä kivalle miehelle!

      Samasta kylästä! 😊
      Ikävä
      115
      1134
    4. Realistisesti

      Miten toivoisit, että asiat etenisivät hänen kanssaan? Kuka tekisi mitä?
      Ikävä
      111
      1035
    5. Olen osastolla

      Henkisesti olen aivan rikki siitä mitä olen tehnyt. Lisäksi olen vakavasti sairas. Verikokeet kertoo sen.
      Ikävä
      71
      952
    6. Miksi et edistä asiaa...

      Kaivattusi suhteen??
      Ikävä
      55
      798
    7. millaiset hiukset

      kaivatullasi on? :)
      Ikävä
      33
      769
    8. Minkälaista ajattelisit elämänne olevan

      jos olisit kaivattusi kanssa yhdessä?
      Ikävä
      65
      747
    9. Oletkohan tajunnut mitä olen päättänyt

      En tule koskaan, ikinä, sanomaan sinulle mitään, ei tervehtimistä, ei aloitetta, ei katsetta, ei mitään, koska et ole si
      Ikävä
      42
      722
    10. Sinulle nainen

      Koitan vihdoin jättäytyä täältä pois. Taas koko illan tänne tullut vain jotain pilkkaus viestejä, ei jaksa tuollaista. M
      Ikävä
      78
      664
    Aihe