Väärin minua kohtaan

Itselläni on Lievä älyllinen kehitysvamma olen sen verran etsinyt netistä tietoa, että kohdun poisto leikkaus vie kokonaan kuukautiset joista kärsin kun raivokohtauksen saan.

Jos älyllisesti kehitysvamman saaneena haluan eroon kuukautisista kohdun poisto vie kokonaan kuukautiset pois olen vedonnut Lievään älylliseen kehitysvammmaan ei mieli ala lääkkeet ja sterilointi vie kuukautisia pois.

Minulle ei suostu kukaan naisten tautien lääkäri myöntää kohdun poisto leikkaus juttua ja kehitysvammmaisten puolella lääkäri sanoo että kohdun poisto leikkaus on suuri riski elämän takia.
Sanoin entä, sitten jos kuolen, mutta eivät mitkään mieli ala lääkkeet vie kuukautisia pois ja korona rokotus tuonut takaisin kuukautisten vuodot runsaana ja mieli ala lääkkeet eivät auta PMS juttuun.

Entä sitten, jos kuolen olen sanonut suoraan.

Minulle Kehitysvamma lääkärit ja naisten tautien lääkärit sanoo en saa koska en ole koskaan selkeä älyllisen kehitysvamman saaneena koska ole jäänyt Heikkolahjaisuus tasolle ja pelkän MBD oireyhtymän takia eläkettä varten olen saanut älyllisen kehitysvamman koska ollu Asosiaalisuus ja vetoaa olen näkymätön Lievän älyllisen kehitysvamman saaneena.

Minusta tämä on minua kohtaan todella väärin ja kukaan Kehitysvamma puolella ohjaajat eivät voi puoltaa kun on ollut mukana jokaisessa Kehitysvamma lääkäri käynnissä ne ohjaajat haluaa mielenterveys puolelle vain minut, koska en kotitöiden tekoon tarvitse ohjausta eli ei riitä se, että kavereiden kanssa olemiseen tarvitsen ohjauksen sen, kun ei Kehitysvamma puolella ohjaus tarve ole kaikissa kuten muilla niin vaatinut koko helvetin Kehitysvamma asiakkuus ajan minun kohdallani oikea puoli muka mielenterveys puolelle.
Miksi Kehitysvamma ja mielenterveys puolen työntekijät eivät pompottelee meitä joilla on entinen Heikkolahjaisuus ja Laaja alaiset oppimisen vaikeudet kaveri jonka kohdalla todettu 45 vuoden iässä lievä älyllinen kehitysvamma ja sillä mielenterveys puolella sitä mieltä että kehitysvammmaisten puolelle kuuluu.

Ja minulla ja kaverille Jeanille tulee käytös häiriöt pahemmin kuin niillä joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma diagnoosi kokonaan mennyt testeissä, mutta toisin käy jos on älykkyys taso mennyt yhdessä kohtaan 69 kuvien tunnistus ja loput älykkyys taso testi papereissa 71-85äö mielestäni älyllisen kehitysvamman suhteen olisi syytä laittaa tarkat kriteerit monta ohjauksen kohtaa täytyy täytyy 3, jos yhdessä kohtaan ihmisen katsotaan tarvitsevan ohjausta onko ja kahdessa muussa ei tarvitse, onko näin ollen mitään järkeä silloin laittaa Kehitysvamma diagnoosi juttua vaikka jos on pelkkä sosiaaliset taidot nolla tasolla ja tämä tekee, että Laaja alaiset oppimisen vaikeuksien takia ei koskaan kykene palkka työhön miksi me ei saada omaa Diagnoosi juttuja epämääräinen Kehitysvamma diagnoosi olisi oikea JS älyllisen kehitysvamman saaneena ei tarvitse kuin yhteen ohjausta

2

246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kuulu meille taas kaan se oma
      Asia

    • Anonyymi

      Etkö halua perhettä vai mitä haluat
      Tehdä tulevaisuudesta hemar 8
      Jotain uuttakko

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      176
      1715
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      108
      977
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      87
      834
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      19
      663
    5. 51
      655
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      41
      557
    7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      508
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      164
      503
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      191
      453
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      439
    Aihe