Väärin minua kohtaan

Itselläni on Lievä älyllinen kehitysvamma olen sen verran etsinyt netistä tietoa, että kohdun poisto leikkaus vie kokonaan kuukautiset joista kärsin kun raivokohtauksen saan.

Jos älyllisesti kehitysvamman saaneena haluan eroon kuukautisista kohdun poisto vie kokonaan kuukautiset pois olen vedonnut Lievään älylliseen kehitysvammmaan ei mieli ala lääkkeet ja sterilointi vie kuukautisia pois.

Minulle ei suostu kukaan naisten tautien lääkäri myöntää kohdun poisto leikkaus juttua ja kehitysvammmaisten puolella lääkäri sanoo että kohdun poisto leikkaus on suuri riski elämän takia.
Sanoin entä, sitten jos kuolen, mutta eivät mitkään mieli ala lääkkeet vie kuukautisia pois ja korona rokotus tuonut takaisin kuukautisten vuodot runsaana ja mieli ala lääkkeet eivät auta PMS juttuun.

Entä sitten, jos kuolen olen sanonut suoraan.

Minulle Kehitysvamma lääkärit ja naisten tautien lääkärit sanoo en saa koska en ole koskaan selkeä älyllisen kehitysvamman saaneena koska ole jäänyt Heikkolahjaisuus tasolle ja pelkän MBD oireyhtymän takia eläkettä varten olen saanut älyllisen kehitysvamman koska ollu Asosiaalisuus ja vetoaa olen näkymätön Lievän älyllisen kehitysvamman saaneena.

Minusta tämä on minua kohtaan todella väärin ja kukaan Kehitysvamma puolella ohjaajat eivät voi puoltaa kun on ollut mukana jokaisessa Kehitysvamma lääkäri käynnissä ne ohjaajat haluaa mielenterveys puolelle vain minut, koska en kotitöiden tekoon tarvitse ohjausta eli ei riitä se, että kavereiden kanssa olemiseen tarvitsen ohjauksen sen, kun ei Kehitysvamma puolella ohjaus tarve ole kaikissa kuten muilla niin vaatinut koko helvetin Kehitysvamma asiakkuus ajan minun kohdallani oikea puoli muka mielenterveys puolelle.
Miksi Kehitysvamma ja mielenterveys puolen työntekijät eivät pompottelee meitä joilla on entinen Heikkolahjaisuus ja Laaja alaiset oppimisen vaikeudet kaveri jonka kohdalla todettu 45 vuoden iässä lievä älyllinen kehitysvamma ja sillä mielenterveys puolella sitä mieltä että kehitysvammmaisten puolelle kuuluu.

Ja minulla ja kaverille Jeanille tulee käytös häiriöt pahemmin kuin niillä joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma diagnoosi kokonaan mennyt testeissä, mutta toisin käy jos on älykkyys taso mennyt yhdessä kohtaan 69 kuvien tunnistus ja loput älykkyys taso testi papereissa 71-85äö mielestäni älyllisen kehitysvamman suhteen olisi syytä laittaa tarkat kriteerit monta ohjauksen kohtaa täytyy täytyy 3, jos yhdessä kohtaan ihmisen katsotaan tarvitsevan ohjausta onko ja kahdessa muussa ei tarvitse, onko näin ollen mitään järkeä silloin laittaa Kehitysvamma diagnoosi juttua vaikka jos on pelkkä sosiaaliset taidot nolla tasolla ja tämä tekee, että Laaja alaiset oppimisen vaikeuksien takia ei koskaan kykene palkka työhön miksi me ei saada omaa Diagnoosi juttuja epämääräinen Kehitysvamma diagnoosi olisi oikea JS älyllisen kehitysvamman saaneena ei tarvitse kuin yhteen ohjausta

2

247

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kuulu meille taas kaan se oma
      Asia

    • Anonyymi

      Etkö halua perhettä vai mitä haluat
      Tehdä tulevaisuudesta hemar 8
      Jotain uuttakko

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      53
      1067
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      22
      1050
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      514
      838
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      824
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      735
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      659
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      605
    9. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      61
      596
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      560
    Aihe