Itselläni on Lievä älyllinen kehitysvamma olen sen verran etsinyt netistä tietoa, että kohdun poisto leikkaus vie kokonaan kuukautiset joista kärsin kun raivokohtauksen saan.
Jos älyllisesti kehitysvamman saaneena haluan eroon kuukautisista kohdun poisto vie kokonaan kuukautiset pois olen vedonnut Lievään älylliseen kehitysvammmaan ei mieli ala lääkkeet ja sterilointi vie kuukautisia pois.
Minulle ei suostu kukaan naisten tautien lääkäri myöntää kohdun poisto leikkaus juttua ja kehitysvammmaisten puolella lääkäri sanoo että kohdun poisto leikkaus on suuri riski elämän takia.
Sanoin entä, sitten jos kuolen, mutta eivät mitkään mieli ala lääkkeet vie kuukautisia pois ja korona rokotus tuonut takaisin kuukautisten vuodot runsaana ja mieli ala lääkkeet eivät auta PMS juttuun.
Entä sitten, jos kuolen olen sanonut suoraan.
Minulle Kehitysvamma lääkärit ja naisten tautien lääkärit sanoo en saa koska en ole koskaan selkeä älyllisen kehitysvamman saaneena koska ole jäänyt Heikkolahjaisuus tasolle ja pelkän MBD oireyhtymän takia eläkettä varten olen saanut älyllisen kehitysvamman koska ollu Asosiaalisuus ja vetoaa olen näkymätön Lievän älyllisen kehitysvamman saaneena.
Minusta tämä on minua kohtaan todella väärin ja kukaan Kehitysvamma puolella ohjaajat eivät voi puoltaa kun on ollut mukana jokaisessa Kehitysvamma lääkäri käynnissä ne ohjaajat haluaa mielenterveys puolelle vain minut, koska en kotitöiden tekoon tarvitse ohjausta eli ei riitä se, että kavereiden kanssa olemiseen tarvitsen ohjauksen sen, kun ei Kehitysvamma puolella ohjaus tarve ole kaikissa kuten muilla niin vaatinut koko helvetin Kehitysvamma asiakkuus ajan minun kohdallani oikea puoli muka mielenterveys puolelle.
Miksi Kehitysvamma ja mielenterveys puolen työntekijät eivät pompottelee meitä joilla on entinen Heikkolahjaisuus ja Laaja alaiset oppimisen vaikeudet kaveri jonka kohdalla todettu 45 vuoden iässä lievä älyllinen kehitysvamma ja sillä mielenterveys puolella sitä mieltä että kehitysvammmaisten puolelle kuuluu.
Ja minulla ja kaverille Jeanille tulee käytös häiriöt pahemmin kuin niillä joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma diagnoosi kokonaan mennyt testeissä, mutta toisin käy jos on älykkyys taso mennyt yhdessä kohtaan 69 kuvien tunnistus ja loput älykkyys taso testi papereissa 71-85äö mielestäni älyllisen kehitysvamman suhteen olisi syytä laittaa tarkat kriteerit monta ohjauksen kohtaa täytyy täytyy 3, jos yhdessä kohtaan ihmisen katsotaan tarvitsevan ohjausta onko ja kahdessa muussa ei tarvitse, onko näin ollen mitään järkeä silloin laittaa Kehitysvamma diagnoosi juttua vaikka jos on pelkkä sosiaaliset taidot nolla tasolla ja tämä tekee, että Laaja alaiset oppimisen vaikeuksien takia ei koskaan kykene palkka työhön miksi me ei saada omaa Diagnoosi juttuja epämääräinen Kehitysvamma diagnoosi olisi oikea JS älyllisen kehitysvamman saaneena ei tarvitse kuin yhteen ohjausta
Väärin minua kohtaan
2
127
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kuulu meille taas kaan se oma
Asia - Anonyymi
Etkö halua perhettä vai mitä haluat
Tehdä tulevaisuudesta hemar 8
Jotain uuttakko
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1633056Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3722087- 411861
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii431836Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321431Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931221- 541183
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul328985Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles113968Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53802