Auto Nissan P12 1,8 bensa 2006 Kytkinremontti tehty uusi kytkinpakeei vaihdettu, silti antaa ääntä kun painaa kytkimen pohjaan jonkin verran ääni poistuu mutta ei ihan normaaliksi, mistä lähtisi vikaa etsimään? onkohan laatikko hajoamassa?
Vastaukset 7
- Anonyymi
no jos se ääni tulee vaihdelaatikosta niin silloin kannattaa vikaa etsiä sieltä vaihteistosta.siihen onko laatikko hajoamassa,sanoisin että täältä kuunneltuna se kuulostaa kyllä siltä että hajoaa ihan kohta.
- Anonyymi
Painelaakeri taitaa olla kuiva, rasvat jäänyt Kiinaan?
- Anonyymi
Vaihdelaatikon laakeri loppu. Nissanin loota on herkkä hajoamaan varsinkin jos vedättää vitosvaihteella alle 80 km/h vauhdilla.
Meneekö pakki helposti päälle? Jos menee normaalisti, niin loota ei ole loppu. - Anonyymi
Kai kytkimen painelaakeri vaihdettiin myös?
Jos vaihdettiin niin aja äläkä kuuntele niitä ääniä enempää. Radio on sitä varten, että se peittää turhat hälyäänet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?
Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.1541246- 881174
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti2051080- 65882
- 57632
- 32548
- 52543
Muiden vaikutus
Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?79499No tavallaan seuraava kohtaaminen on käänteentekevä
Koska sanon sulle että rakastan sua. On aika. Pösilö.29474- 45467