Auto Nissan P12 1,8 bensa 2006 Kytkinremontti tehty uusi kytkinpakeei vaihdettu, silti antaa ääntä kun painaa kytkimen pohjaan jonkin verran ääni poistuu mutta ei ihan normaaliksi, mistä lähtisi vikaa etsimään? onkohan laatikko hajoamassa?
Vaihdelaatikko
7
549
Vastaukset
- Anonyymi
no jos se ääni tulee vaihdelaatikosta niin silloin kannattaa vikaa etsiä sieltä vaihteistosta.siihen onko laatikko hajoamassa,sanoisin että täältä kuunneltuna se kuulostaa kyllä siltä että hajoaa ihan kohta.
- Anonyymi
Painelaakeri taitaa olla kuiva, rasvat jäänyt Kiinaan?
- Anonyymi
Vaihdelaatikon laakeri loppu. Nissanin loota on herkkä hajoamaan varsinkin jos vedättää vitosvaihteella alle 80 km/h vauhdilla.
Meneekö pakki helposti päälle? Jos menee normaalisti, niin loota ei ole loppu. - Anonyymi
Kai kytkimen painelaakeri vaihdettiin myös?
Jos vaihdettiin niin aja äläkä kuuntele niitä ääniä enempää. Radio on sitä varten, että se peittää turhat hälyäänet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 76979
Jani Wickholm on kuollut
Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm74748J-mies, miten voit olla niin varma siitä
että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp81725- 119724
- 43699
- 106652
Alan pikkuhiljaa olemaan sinut
sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante111563- 46552
- 41498
- 18498