Auto Nissan P12 1,8 bensa 2006 Kytkinremontti tehty uusi kytkinpakeei vaihdettu, silti antaa ääntä kun painaa kytkimen pohjaan jonkin verran ääni poistuu mutta ei ihan normaaliksi, mistä lähtisi vikaa etsimään? onkohan laatikko hajoamassa?
Vastaukset 7
- Anonyymi
no jos se ääni tulee vaihdelaatikosta niin silloin kannattaa vikaa etsiä sieltä vaihteistosta.siihen onko laatikko hajoamassa,sanoisin että täältä kuunneltuna se kuulostaa kyllä siltä että hajoaa ihan kohta.
- Anonyymi
Painelaakeri taitaa olla kuiva, rasvat jäänyt Kiinaan?
- Anonyymi
Vaihdelaatikon laakeri loppu. Nissanin loota on herkkä hajoamaan varsinkin jos vedättää vitosvaihteella alle 80 km/h vauhdilla.
Meneekö pakki helposti päälle? Jos menee normaalisti, niin loota ei ole loppu. - Anonyymi
Kai kytkimen painelaakeri vaihdettiin myös?
Jos vaihdettiin niin aja äläkä kuuntele niitä ääniä enempää. Radio on sitä varten, että se peittää turhat hälyäänet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty391177Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä2841031Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s295873Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto25869Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33761Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte191629- 59555
- 40516
Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen
Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁54447Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine52418