Vaihdelaatikko

Auto Nissan P12 1,8 bensa 2006 Kytkinremontti tehty uusi kytkinpakeei vaihdettu, silti antaa ääntä kun painaa kytkimen pohjaan jonkin verran ääni poistuu mutta ei ihan normaaliksi, mistä lähtisi vikaa etsimään? onkohan laatikko hajoamassa?
7554
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

no jos se ääni tulee vaihdelaatikosta niin silloin kannattaa vikaa etsiä sieltä vaihteistosta.siihen onko laatikko hajoamassa,sanoisin että täältä kuunneltuna se kuulostaa kyllä siltä että hajoaa ihan kohta.

Äänestä
  • Aloittaja

    Täytyy ottaa käsittelyyn...

    Äänestä

Painelaakeri taitaa olla kuiva, rasvat jäänyt Kiinaan?

Äänestä
  • Aloittaja

    Sachs kytkinpaketti luulisin että on ok.

    Äänestä

Vaihdelaatikon laakeri loppu. Nissanin loota on herkkä hajoamaan varsinkin jos vedättää vitosvaihteella alle 80 km/h vauhdilla.

Meneekö pakki helposti päälle? Jos menee normaalisti, niin loota ei ole loppu.

Äänestä
  • Aloittaja

    Vaihteet toimii normaalisti pakki toimii myös.

    Äänestä

Kai kytkimen painelaakeri vaihdettiin myös?
Jos vaihdettiin niin aja äläkä kuuntele niitä ääniä enempää. Radio on sitä varten, että se peittää turhat hälyäänet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olutkuski kirjoitti:

Auto Nissan P12 1,8 bensa 2006 Kytkinremontti tehty uusi kytkinpakeei vaihdettu, silti antaa ääntä kun painaa kytkimen pohjaan jonkin verran ääni poistuu mutta ei ihan normaaliksi, mistä lähtisi vikaa etsimään? onkohan laatikko hajoamassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu