Tiedättekö minkä tasoista hoitoa on Moision psykiatriassa?
Moision psykiatria määräsi minulle voimakasta Leponex lääkettä josta tosin nyt luovuttiin mutta ei se tähän jää.
He myös unohtavat täysin että toimin alunperin analyytikkona ja tutkijana vakitöissä, mutta menetin työpaikkani kun menin yksityislääkärille joka määräsi psykiatrisia lääkkeitä joita ajattelin kokeilla käyttää kun kerroin kuulevani ääniä silloisen hetkellisen stressin takia joka ei haitannut työntekoani. Lääkkeet sekoittivat minut niitä lopetettaessa ja päädyin osastohoitoon.
Moision psykiatria määräsi minulle voimakasta Leponex lääkettä josta tosin nyt luovuttiin mutta ei se tähän jää.
He myös unohtavat täysin että toimin alunperin analyytikkona ja tutkijana vakitöissä, mutta menetin työpaikkani kun menin yksityislääkärille joka määräsi psykiatrisia lääkkeitä joita ajattelin kokeilla käyttää kun kerroin kuulevani ääniä silloisen hetkellisen stressin takia joka ei haitannut työntekoani. Lääkkeet sekoittivat minut niitä lopetettaessa ja päädyin osastohoitoon.
Vastaukset 65
Vanhimmat
Minulle määrättiin peräruiskeita. Tykkäsin niistä ja olin hyvällä tuulella ja sitten ne kiellettiin.
Työttömillä on usein skitsofrenia
Siihen peräruiske auttaa
Hömppätieteillä itsensä elättävillä on usein monia eri vaikeita mielisairauksia. Siihen auttaa rajalle ammuttavaksi vieminen aamun koitteessa. Tai sitten vaan siihen paikkaan.
Muista tämä:
https://www.finlex.fi/fi/laki/ajantasa/1990/19901116
Henkilö voidaan määrätä tahdostaan riippumatta psykiatriseen sairaalahoitoon vain:
1) jos hänen todetaan olevan mielisairas;
Minulla on diagnosoitu vaikea persoonallisuus häiriö (epävakaa persoonallisuus)
En silti halua psykiatriseen hoitoon
Se on vain lauennut, syntynyt, kun olet antanut puoskareiden sorkkia nuppiasi ja sotkea aivokemiasi.
Tuohon auttaa klooripromatsiini
Kylläpä sinne pääsee traumatisoitumaan ja lääkecocktaileja kokeilemaan eikä mitään diagnoosia kun kotiutuu. Sinne "pääsemiseen" riittää vaikka sinisilmäinen sisko, joka saa lekurien päät sekaisin ja ei muuta kuin mykköstä kehiin ja tarvittaessa poliisisaattueella.
Kylläpä sinne pääsee traumatisoitumaan ja lääkecocktaileja kokeilemaan eikä mitään diagnoosia kun kotiutuu. Sinne "pääsemiseen" riittää vaikka sinisilmäinen sisko, joka saa lekurien päät sekaisin ja ei muuta kuin mykköstä kehiin ja tarvittaessa poliisisaattueella.
Nyt olet täydellisen väärässä asian suhteen.
Kyllä se vaan noin on. Olin kylläkin jo huumattuna lääkkeistä, jotka minulle oli shokkipotilaana määrätty ja siskoni kävi keskustelun Pieksämäen päivystävän yleislääkärin kanssa, joka kirjoitti lähetteeseen minun olevan persoonallisuushäiriöinen. Ihan vaan siellä ensiapuhuoneessa teki päätelmän. Moista diagnoosia en koskaan saanut, mutta siinä sinisilmät ja hymyhuulet saivat työnsä tehtyä ja nähtävästi suukko tuli myöhemmin tai eipä se minulle kuulu.
Ja toin noita asioita esille vain sen vuoksi, että siellä "hullujen" joukossa voi oikeasti olla joku kiusattu "raukka", joka esim lähisuhdeväkivallan takia menettää lopulta terveytensä kun tarpeeksi "pätevä tai kätevä" saa pakkomielteen teoilleen ja jankutukselleen kuinka esim perheenjäsen on sairas, joka puhuu vain itsensä pois hoidosta, ei syö lääkkeitä, on niin sairas ettei itse sitä tajua, soittelee terveydenhuoltoon, kirjoittaa kirjeitä, tulee yhtäkkiä oven taakse höpöttämään omasta lääkäristä yms yms. Siltä ei suojele mikään tai kukaan, koska kukapa "sairasta" uskoo. Parhaassa tapauksessa tämä tunteeton pakkomielteinen hakeutuu hoitotyöhön ja siitä eteenpäin hakemaan pönkitystä teoilleen, siinä ei auta mitkään rakenteet kun kaikki on niin "hienosti terveellä pohjalla" eikä korppi korppia noki, se on selvä asia. On siellä psyk puolella myös oikeasti ihmisiä tuntevia työntekijöitä, mutta he ovat vain hyvin vähissä.
En missään nimessä muista. All the greats have short memory. Jos vaikka olisin tappanut jonkun haittapuoskarin lapset ja syönyt jäämistön ahnaasti, niin enhän minä sitä enää huomenna muista!
Lyhyt muisti auttaa elämässä paljon, se on oleellista..
Minä en ole mielisairas
Sinä olet
Muistakaamme siis roolimme oikein
Miksi oletat että minua kiinnostaa roolisi?
Näen sinut lähinnä ruokana, jonka ihmisarvoa on täysin järjetön tunnustaa. Ja en halua valehdella, kyllähän minulla nälkä on. Eiköhän eskaloida
Hannibal Lecter?
Eheii.. vaikka puoskarin lihan syönti olisikin moraalisesti oikein, niin ei se välttämättä aina maistu, varsinkaan jos ei ole maustettu oikein. Sioilleihinhan nuo voi toki syöttää. (No pun intended)
Minä olen psykologi ja minua harmittaa vietävästi kun ihmiset eivät kunnioita auktoriteettiani, vaan pitävät minua lähinnä projektoivana pellenä jonka oma "sairastavuus" on ajanut alalle. He eivät ymmärrä kuinka vaikea elämä minulla on ollut.
Eli alkaa olemaan Teillä taas aika palata osastolle hetkeksi, kun alkaa jälleen nämä harhat lisääntymään.
Tuletko itse suosiolla?
Opettele pitämään huolta omista asioistasi, puoskis. Syntyy jännitteitäkin sitten vähemmän.
Vaikuttaa muille vaaralliselta henkilöltä eli itsensä ja muiden suojaksi, Teidänkin osoite olisi suljettu osasto.
Uskon kyllä että sinä sen kokemusasiantuntijana tiedät, onko hyvä ruoka? Menepä nyt suihkuun, nukkumaan ja huomenna taas moiskaan pelastamaan maailmaa.
Et ole ensimmäinen analyytikko joka saa hoitoa, etkä varmaan viimeinen.
Sairaalat on vaarallisia paikkoja
Hiipivä skitsofrenia:
https://fi.wikipedia.org/wiki/Hiipivä_skitsofrenia
Tai sitten potilas kuoli koronaan.
Ei kuollut, muuttuo 10g antennikaapeliksi grafeenin vuoksi
Fanaattisen avaruustorakan aikaansaannosta?
Kesällä 2019 European Medicines Agency liitti virallisesti PSSD:n (Post -SSRI Sexual Dysfunction) eli SSRI käytön jälkeisen seksuaalisen häiriön viralliseen tautiluokitukseensa. Kyseessä on sen mukaan seksuaalinen häiriö, jonka tiedetään liittyvän SSRI:n ja SNRI:n käyttöön ja joka yleensä korjaantuu kun käyttö lopetetaan. Se voi osalla potilaista olla pitkäkestoinen käytön jälkeenkin, jolloin kyseessä on PSSD. Oireisiin kuuluu genitaalialueen tunnottomuus, seksuaalisen kiinnostuksen puuttuminen sekä erektio- ja kiihottumisvaikeudet.
https://madinfinland.org/pssd-eli-ssrin-kayton-jalkeinen-seksielaman-hairio-1/
Eiköhän se ihan yleisesti tiedossa ole, toisaalta ketään ei hirveästi kiinnosta. Oleellista onkim tappaa yhteiskuntaa puoskaroinnillaan tuhoavan Speden lapset. Tokihan usein on niin että itse puoskarinkin lahtaaminen olisi moraalisesti oikein, mutta tapetaan sen lapset nyt ensin.
Lepopamit on hyvä lääke. Hyvinn nukuttaa kaksi päivää kun yhden ottaa pikku hönössä.
Onko nuin... Oletko varma että kannattaa luottaa puoskariin?
Se on se julkinen terveydenhuolto 🤣. Taitaa de facto olla se päättäväinen lahtaus, ja ruumiin keskittynyt häpäisy se päivän juttu, o perment.
Eipä niit lääkkeitä ole pakko ottaa.
Kyllä kannattaa. Itse ainakin masokistina tykkään maistella mitä paskaa sieltä nyt on tällä kertaa määrätty syötäväksi. Puoskarin kompetenssi testiin.
Mutta puoskarin lahtaaminen on aina moraalisesti oikein. Varsinkin jos on virolainen skoijari.
Lisäksi keskittynyt ruumiinhäpäisy on aina paikallaan!!! 👍👍👍
Ei tässä kukaan vittuile, todetaan vain faktoja.
Taidat olla vasemmalle kallellaan? Entäpä jos sinut ja lapsesi tapetaan, ettet enää pääse tuhoamaan yhteiskuntaa puoskaroinnillasi?
Periaatteessahan tuohon olisi jo nyt moraalinen oikeutus.
Et nyt ole tainnut tajuta. Me voimme ohjata teidät psykiatriseen hoitoon,
Teistä voidaan tehdä M1 lähete ja sitten pannaan "piiikkiä kankkuun"
Sen sijaan te ette voi uhkailla meitä koska me olemme yläpuolellanne. Sinä et ole psykiatri vaan joku matapalkkaluuseri
En tietenkään ole, enkä haluaisikaan kun ne on aina niin sairaita. Mutta sinun pitää tarkentaa, ketkä "te"?
Olen psykolgian tohtori
Eli sinne vain muiden sekaan hoitoon. Yllättävän moni pakkohoidossa oleva on mielestään "psykologian tohtori"
😂
Ovatko ne "tohtorit" joutuneet sinne pidemmäksi aikaa sen takia kun alkuhaastattelussa lääkäri sanoo ettei ole mitään syytä pakkohoitoon, mutta jää nyt yön yli ettei tarvitse heti takaisin lähteä / joutua heitteille. Sen jälkeen lääkärit alkaa ramppaamaan jokainen vuorollaan ja hoitajat istuu ringissä tuppisuina seuraamalla jokaista pihausta ellei valvontakameroihin pääse katselemaan. Minulle eräs avopuolen lääkäri sanoi, että kyllä sieltä selviää kun on tarpeeksi voimia mennessä. Eli mikäli ei joudu tuohon yön yli ansaan, niin kannattaa niiden "tohtorien" olla vähemmän uteliaita syy-seuraus suhteista sinne joutuessaan.
Hysteeristä, haluatko keksin tai jotain? Miksi hurahdit hömppätieteisiin, huora? Ettei vaan omat traumat ja sairaudet olisi ajaneet alan pariin... Et taida olla oikein missään hyvä?
Muistathan myös sen että sairas joka kokee että hänen "tehtävänsä" on auttaa muita = itsekeskeisyyden multihuipentuma. Itsemurha huomattavasti loogisempi vaihtoehto. Itsellä ollut tapana avustaa näissä.
Väärin. Edelleen, psykiatria on niin surkeatasoinen tiede, että siihen ei ole järkeä uskoa. Siinä ei hömppätieteisiin hurahtaneen saastan öyhötykset paljon auta. Mikset kommentoi sitä tosiasiaa? ---> Hullun haittapuoskarin lahtaus = Monissa tapauksissa moraalisesti täysin oikein.
Nii, ei saata olla meininki niinkuin muinoin: lääkärit eivät puhuneet oikeastaan mitään, nauhoittuvat potilaan monologin, hoitajat suurin piirtein manipuloivat pillerin kokeiluun ja siitä kun pönttö meni tarpeeksi sekaisin niin ei muuta kuin määräys "lopetusspiikistä", josta muutaman vuorokauden kuluttua heräsi mikäli oli tarpeeksi onnea matkassa. Sen jälkeen kotiutettiin ja toivotettiin hyvää päivän jatkoa kuin ei mitään oikeastaan olisi tapahtunutkaan.
Tuo nyt lähinnä johtuu siitä että tuolle alalle ei hakeudu kuin hullut ja sairaat. Psykiatria on näet senverran surkeatasoinen tiede, että siihen ei ole järkeä uskoa.
Niimpä, oli kyllä "käydessä" melkein skitso olo kun eräät potilaat vaikuttivat järkevimmältä kuin mitä useimmat henkilökunnasta. Ehkä heillä oli parempi näkemys siitä kuinka lähetetty potilas voi sieltä selvitä ilman suurempia vahinkoja, vaikkakin traumat kulkevat mukana loppuelämän.
Myös se on totta, että esim psykologien höpinöistä 99% on projektiota. Tämä näyttäytyy siten että psykologit ovat kiinnostuneita puhumaan ja pätemään jokaiselle, mutta ketään ei oikein kiinnosta puhua psykologille.
https://www.studocu.com/fi/document/jyvaskylan-yliopisto/kliininen-psykologia-ii/kliinisen-psykologian-mallit/14249351
Käyttäytymisen alkuperä ja sen ongelmat syntyvät lapsuudessa perustarpeiden tai impulssien tyydyttämisen tai turhautumisen kautta. Erityistä huomiota kiinnitetään suhteisiin vanhempien, sisarusten, isovanhempien, ikätovereiden ja auktoriteettien kanssa varhaisessa iässä.
Freud viittasi uskomukseen, että ihmisen käyttäytymismallit johtuvat jatkuvasta taistelusta yksilön halun tyydyttää seksuaalisesti innaattiset ja aggressiiviset vaistonsa ja tarpeen ottaa huomioon ulkomaailman vaatimukset, normit ja realiteetit.
Freudin toinen kehitysvaihe tunnettiin anaalivaiheena, koska hän arvioi, että ulosteiden poistamiseen ja säilyttämiseen liittyvästä anuksesta ja ärsykkeistä tuli tärkeimmät tekijät suullisen vaiheen jälkeen. Tämän ajanjakson tärkein piirre on sulkijalihasten valvonnan koulutus, ja ajateltiin, että anaalien kiinnittyminen voisi johtua liian tiukoista tai erityisen hellävaraista käytännöistä tässä suhteessa. Aikuisten käyttäytymiseen, joka liittyy mahdolliseen anaali-kiinnitykseen, kuuluvat liian "tiukka", hallittu käyttäytyminen tai "löysät" tai häiriintyneet tavat: ihmisiä, jotka ovat kirpeitä, itsepäisiä, hyvin siistejä, kiinnostuneita puhtaudesta tai pienistä yksityiskohdista, ja niitä, jotka ovat rähjäisiä, järjestäytymätöntä ja liioitellun anteliaita rahoillaan, voidaan pitää yksilöinä, jotka ilmentävät anaaliominaisuuksia.
Lapsi siirtyy Freudin mukaan suhdannevaiheeseen, kun sukupuolielimistä tulee hänen ensimmäinen nautinnon otsansa, noin neljävuotiaana. Kuten nimi, jonka hän antoi tälle ajanjaksolle, Freud kiinnitti enemmän huomiota miessen sukupuolen psykoseksuaaliseen kehitykseen. Hän teesmensi, että suhdannevaiheessa pikkuinen alkaa kokea seksuaalisia haluja äitiään kohtaan ja haluaa unohtaa isänsä pätevyyden. Tätä oiedipalista tilannetta kutsuttiin, koska se tarjoaa kertauksen Kreikan tragedian, Oedipuksen, kuninkaan, väitteestä. Koska lapsi pelkää tulla kastroituksi rangaistukseksi insestisistä ja murhanhimoisista haluistaan, esidipalinen kompleksi ja siihen liittyvien ahdistus ratkaistaan tukahduttamalla seksuaaliset halut äitiä kohtaan ja jäljittelemalla tai samaistumalla isään ja tulevaisuudessa kohtaamalla sopiva naispuolinen kumppani. Freud hahmotteli tytöillä rinnakkaisen prosessin, jota kutsutaan Electra-konfliktiksi, joka päättyy ihanteellisesti naisroolin tunnistamiseen ja hyväksytyn miespuolisen kumppanin valintaan.
Hyvää hoitoa siellä saa. Tulin aivan hulluksi siellä.
Jäit henkiin psykiatriasta huolimatta? Hyvä hyvä
Ei toinna olla hyvillään henkiin jäämisestä. Kaikesta traumasta, niiden jälkeisistä peloista, nöyryytyksestä, hyväksikäytöstä jotta "maailma paranee" sairastuu post-traumaattiseen stressiin sekä ahdistukseen, ajan saatossa syöpään, syrjäytyy työelämästä ja "parhaassa" tapauksessa syöpään toistamiseen, jonka hoitoon ei enää jaksa hakeutua, koska kaikkien kokemuksien ansiosta on viimeinkin vakavasti masentunut. Noin minulle ainakin kävi kaikesta "hoidosta".
Varsinkin virolaisten fasisti-puoskareiden kuolemista tulee kannattaa kaikissa olosuhteissa.. On se kyllä kumma ettei tätäkään tässä kaupungissa tajuta. Wuhuuu, ulkomaalaista lääkäriä, tästä se homma lähtee kehittymään... tai sitten ei.
Ei kannata moiskaan mennä, vähän liikaa epä-ihmis vassarifassukkaa siellä "hoitamassa". Tervelaatuinen lahtarius parempi. Itseä on myös jostain syystä alkanut nykyisin kiinnostamaan sellainen oikeinkohdistettu ruumiinhäpäisy.
Tuohon vielä kylkeen hieman epäpätevää demari-pedaria ja femakko-emakkoa, niin kyllähän siinä rupeaa olemaan aikalailla täydelliset perusteet.. Lahtailulle ja ruokailulle siis. Kyllähän tässä vähän maha kurnii jo
Et kai nää vaon Jani Lauanteesta puhu?
Siihen suuntaan.. tosin eipä tuon alan "uskovais-hyvistenkään" touhu aina ihan päivänvaloa kestä🤣 Se tahtoo tuo valta usein mädättää aivot, varsinkin jos on jo ennestään vähän pipi.
https://www.iltalehti.fi/mielijamasennus/a/ecdaad50-9af8-4314-b4c3-4e2af08ea6db
Masennuslääkkeiden vaiettu puoli
Toimivatko masennuslääkkeet todella? SSRI-lääkkeiden vaietusta puolesta on nyt alettu puhua. Sivuvaikutukset voivat olla kovat, eivätkä ne aina edes tehoa tarkoituksenmukaisesti. Antti ja Silja kertovat nyt rajut kokemuksensa.
Jotain tutkimuksia
https://www.dailymail.co.uk/health/article-10734869/Antidepressants-DONT-make-people-happier-major-study-claims.html
Antidepressants DON'T make people any happier, major study claims
Saudi researchers claim antidepressants do not significantly improve life quality
People taking pills did not see better outcomes than those not on medication
https://www.dailymail.co.uk/health/article-7128067/People-taking-antidepressants-age-50-THREE-TIMES-likely-dementia.html
People taking antidepressants after the age of 60 are 'THREE TIMES more likely to get dementia because they may cause nerve damage'
Experts found the rate of dementia was 3.4 times higher in antidepressant users
They suggested the impact of the pills on a patient's brain may be to blame
https://www.dailymail.co.uk/health/article-4197460/Could-antidepressants-damage-brain.html
Could antidepressants really cause brain damage? Experts reveal the pills don't work for most people and could even cause PERMANENT harm
Millions are today being prescribed drugs that are potentially extremely harmful
Now, experts say that for many, antidepressants work no better than placebos
On kyllä todella uutta ja ihmeellistä tietoa. Lääketehtaiden voitelemat puoskaritkin varmasti haukkovat henkeään järkytyksestä. Sääli niitä ketkä tuon alan skoijareihin menevät luottamaan