Kehitysvamma vai ADHD raivokohtaus?

Pahin mahdollinen raivokohtaus jos muut ihmiset huutaa niin olen ottanut leikkuu veitsen ja uhannut tappaa ja raivokohtaus jutun jälkeen menen omaan kuplaan tuijotan yhtä kohtaa ja hypistelen puseroa.

Äitini sanoo että älyllisesti kehitysvamman saaneilla ei ole tuollaista raivokohtaus juttua. Olisi kiva tietää onko kukaan älyllisen kehitysvamman saaneena saanut ihmisten huudon takia tämän tyylistä raivokohtaus juttua.

Yksi älyllisen kehitysvamman saanut tuttu väitti että on nähnyt kun joku jolla on ADHD ja Asperger sellainen raivokohtaus josta kirjoitin.

Ja Messenger kautta yksi Aaro jolla ADHD ja Asperger kysyin millainen sen pahin raivokohtaus on sano että laittanut leikkuu veitsen kaulalle ja uhannut saksilla.
Ja yhtäkkiä totesi ääni viestissä että mitä ääni viestejä on laitettu ADHD selkeä.

Ja olen alkanut miettiä miten kostan kehitysvamma ohjaajien selän takana sellaiselle asiakkaalle joka kieltää käyttämästä kehitysvamma sanaa minua Ohjaajille en koskaan kosta koska syy ei ole ohjaajilla vaan niissä älyllisesti kehitysvamman saaneissa jotka eivät hyväksy Kehitysvamma sanaa.

Sellaisten asiakkaiden kanssa en halua koskaan asua samassa ryhmässä tai myrkytän tai tapan ne työmatkalla työkeskus paikkaan koska Adhd takia olen oppinut roolileikit jonka ansiosta olen osannut peittää vaikean Adhd josta kirjoitettu ADHD suhteen ne Kehitysvamma puolella ohjaajat kyllä huomaa vaikean ADHD jotka opiskelevat nepsy jutut.
Mutta ne eivät jotka opiskelevat Kehitysvamma alaa pelkästään.

Esimerkiksi yks sijainen joka tuli sano olen vaikea Adhd huomaa heti.

Sano se jos kehitysvammma puolella ohjaajat eivät tiedä mitä on vaikea Adhd tekee silloin ongelmat, mutta jos on työntekijä joka tietää vaikean ADHD se osaa työssä keinot jos ja löytää oikean lääkitys jutun, mutta Etevan Kehitysvamma poliklinikka puolella hylkäsi palvelu pyynnön ja terveyskeskus Kehitysvamma lääkäri eivät voi tehdä lääke muutoksia, koska ADHD lääkitys ei auta.

Eteva kuntayhtymä vaatii asiakkuuden lopetusta koska ohjaajien mielestä olen Kehitysvamma puolella muille asiakkaille hengen suhteen vaaraksi.
Ja nyt luin oma kanta sivuilta saman.
Voiko vammaissosiaali työntekijä pyytää minun selän takana Kehitysvamma lääkäriä kirjoittaa minun terveys tietoihin ilman lupaa jos olen muille asiakkaille Kehitysvamma puolella vaaraksi.
Onko Kehitysvamma puolella missään sellainen yksikkö jossa ovet on kuin vankilassa jossa ei pääse esim ryhmä koti tiloihin yksin.

Ja mitä olen lukenut Kehitysvamma tahojen kirjoitusta ne joilla on vaikea ADHD on haasteellinen asiakas ryhmä Kehitysvammaisten puolella mutta silti Kehitysvamma puolella tulee olla asiakkaana valtion rahoista halvemmaksi kuin että me joutuisimme vankilaan.

Ja jos ADHD suhteen on todettu narsisti persoonallisuus häiriöt niin onko minulla teidän mielestä oikein sijoittaa vaikean Adhd asiakkaita niiden kanssa samaan ryhmään joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma vahvin jos on todettu että ADHD ihmiset ovat älyllisen kehitysvamman saaneena vaikea asiakas ryhmä niihin verrattuna joilla on pelkkä älyllinen kehitysvamma diagnoosi.

Mielestäni meidät joilla on Adhd lisänä Kehitysvamma meitä ei laittaa missään nimessä niiden kanssa samaan ryhmään jos toisella on pelkkä Lievä älyllinen kehitysvamma ja ei ADHD liitännäinen diagnoosi ole

1

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ammu itseäsi kuminauhalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      20
      3193
    2. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      16
      2092
    3. Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita

      Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy
      Maailman menoa
      361
      1865
    4. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      237
      1864
    5. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      31
      1467
    6. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      30
      1390
    7. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      22
      1207
    8. Kulujen jako parisuhteessa

      Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai
      Parisuhde
      67
      1162
    9. Miten tämä meidän tarina

      Sitten päättyy?
      Ikävä
      64
      1029
    10. En todellakaan halua että

      Tämä päättyy näin
      Ikävä
      54
      997
    Aihe