Tiedon kulku

Anonyymi

Onko tämän oulussa toimivan kiinteistötahkolan toimintaan mitään luottamista? Onko ilmennyt mitään epäselvyyksiä tai ongelmia joihin ei olla tämän osalta puututtu ollenkaan?

9

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pysy kaukana. Huhujen mukaan väitetään olevan alan ykköskähmijä ja huiputtaja Oulussa.

    • Anonyymi

      Kokemusta vain 4 vuotta taloyhtiön hallituksessa ja isännöitsijänä Lahkola. Hallituksen muut jäsenet lestoja.
      Jatkuvaa kähmintää ja taloyhtiön varojen huijausta mm kuittikaupoilla. Hallituksen jäsenenäkään en sanut koskaan mistään asiasta tietoja, kaikki tehtiin ja tehdään yhä uskonveljien kesken. Olen aina tiennyt, että lestat huijaa, mutta en sitä, että näin törkeästi. Muuta talon asukkaat eivät ole yhtään kiinnostuneita menosta, pääasia etteivät itse joudu hallitukseen. Nämä lestat löytyy verohallnnon sivuilta (yli 100 k€ verotettavaa), joten aivan kaikkia tuloja eivät ole onnistuneet kiertämään. Silti pienikin huijaus näköjään kannattaa, ahneellehan mikään ei tunnetusti riitä.
      Lahkolalla oli joku aika sitten ainakin 2 rikosjuttua odottamassa raastuvassa. Ei ole kuulunut tuloksia. Onko vaiettu hiljaisuudessa vai sensuroitu julkisuudessa, sitä en tiedä. Monta kymmentä rikosilmoitusta pitäisi tehdä, mutta kenen aika ja osaaminen siihen riittää? Ja kun ei se johda mihinkään, ei lestat toisiaan tuomitse.

    • Anonyymi

      Jäihän ne kiinni kartellista ja tuomittiin.

      • Anonyymi

        Mistähän löytyisi lisätietoja tuosta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mistähän löytyisi lisätietoja tuosta?

        Googleta kiinteistötahkola kartelli niin kyllä alkaa tietoa löytyyn.
        Itsekin tahkolan hampaisiin joutuneena tiedän että täysin mätä firma joka ei muuta tee kuin syyttelee asioita tutkimatta.


      • Anonyymi

        EI, siis EI, ole tuomittu. Väitteitä vasta tutkitaan.


    • Anonyymi

      Eikö ne oo ainoita oikeita.

      • Anonyymi

        Paskanmarjatta .


    • Anonyymi

      Ei todellakaan ole luottamista. Epäselvyyksiä löytyy ja paljon, ainakin täällä hämeenkyrössä missä tahkola teki ison virheen. Eli epäselvyyksiä löytyy jotka vielä tullaan oikaisemaan.
      Yksi niistä pakeni lujaa tekojaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      394
      12697
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      271
      5571
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      239
      4116
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      292
      3201
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      23
      2115
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      20
      1920
    7. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      83
      1679
    8. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      35
      1254
    9. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      169
      1013
    10. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      273
      955
    Aihe