Tiedon kulku

Anonyymi

Onko tämän oulussa toimivan kiinteistötahkolan toimintaan mitään luottamista? Onko ilmennyt mitään epäselvyyksiä tai ongelmia joihin ei olla tämän osalta puututtu ollenkaan?

9

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pysy kaukana. Huhujen mukaan väitetään olevan alan ykköskähmijä ja huiputtaja Oulussa.

    • Anonyymi

      Kokemusta vain 4 vuotta taloyhtiön hallituksessa ja isännöitsijänä Lahkola. Hallituksen muut jäsenet lestoja.
      Jatkuvaa kähmintää ja taloyhtiön varojen huijausta mm kuittikaupoilla. Hallituksen jäsenenäkään en sanut koskaan mistään asiasta tietoja, kaikki tehtiin ja tehdään yhä uskonveljien kesken. Olen aina tiennyt, että lestat huijaa, mutta en sitä, että näin törkeästi. Muuta talon asukkaat eivät ole yhtään kiinnostuneita menosta, pääasia etteivät itse joudu hallitukseen. Nämä lestat löytyy verohallnnon sivuilta (yli 100 k€ verotettavaa), joten aivan kaikkia tuloja eivät ole onnistuneet kiertämään. Silti pienikin huijaus näköjään kannattaa, ahneellehan mikään ei tunnetusti riitä.
      Lahkolalla oli joku aika sitten ainakin 2 rikosjuttua odottamassa raastuvassa. Ei ole kuulunut tuloksia. Onko vaiettu hiljaisuudessa vai sensuroitu julkisuudessa, sitä en tiedä. Monta kymmentä rikosilmoitusta pitäisi tehdä, mutta kenen aika ja osaaminen siihen riittää? Ja kun ei se johda mihinkään, ei lestat toisiaan tuomitse.

    • Anonyymi

      Jäihän ne kiinni kartellista ja tuomittiin.

      • Anonyymi

        Mistähän löytyisi lisätietoja tuosta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mistähän löytyisi lisätietoja tuosta?

        Googleta kiinteistötahkola kartelli niin kyllä alkaa tietoa löytyyn.
        Itsekin tahkolan hampaisiin joutuneena tiedän että täysin mätä firma joka ei muuta tee kuin syyttelee asioita tutkimatta.


      • Anonyymi

        EI, siis EI, ole tuomittu. Väitteitä vasta tutkitaan.


    • Anonyymi

      Eikö ne oo ainoita oikeita.

      • Anonyymi

        Paskanmarjatta .


    • Anonyymi

      Ei todellakaan ole luottamista. Epäselvyyksiä löytyy ja paljon, ainakin täällä hämeenkyrössä missä tahkola teki ison virheen. Eli epäselvyyksiä löytyy jotka vielä tullaan oikaisemaan.
      Yksi niistä pakeni lujaa tekojaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      59
      6759
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      349
      5844
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      46
      3175
    4. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      28
      2807
    5. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      190
      1442
    6. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      16
      1175
    7. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      18
      916
    8. Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!

      Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv
      Tv-sarjat
      1
      820
    9. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      54
      819
    10. Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."

      Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m
      Tv-sarjat
      1
      787
    Aihe