Tiedon kulku

Anonyymi

Onko tämän oulussa toimivan kiinteistötahkolan toimintaan mitään luottamista? Onko ilmennyt mitään epäselvyyksiä tai ongelmia joihin ei olla tämän osalta puututtu ollenkaan?

9

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pysy kaukana. Huhujen mukaan väitetään olevan alan ykköskähmijä ja huiputtaja Oulussa.

    • Anonyymi

      Kokemusta vain 4 vuotta taloyhtiön hallituksessa ja isännöitsijänä Lahkola. Hallituksen muut jäsenet lestoja.
      Jatkuvaa kähmintää ja taloyhtiön varojen huijausta mm kuittikaupoilla. Hallituksen jäsenenäkään en sanut koskaan mistään asiasta tietoja, kaikki tehtiin ja tehdään yhä uskonveljien kesken. Olen aina tiennyt, että lestat huijaa, mutta en sitä, että näin törkeästi. Muuta talon asukkaat eivät ole yhtään kiinnostuneita menosta, pääasia etteivät itse joudu hallitukseen. Nämä lestat löytyy verohallnnon sivuilta (yli 100 k€ verotettavaa), joten aivan kaikkia tuloja eivät ole onnistuneet kiertämään. Silti pienikin huijaus näköjään kannattaa, ahneellehan mikään ei tunnetusti riitä.
      Lahkolalla oli joku aika sitten ainakin 2 rikosjuttua odottamassa raastuvassa. Ei ole kuulunut tuloksia. Onko vaiettu hiljaisuudessa vai sensuroitu julkisuudessa, sitä en tiedä. Monta kymmentä rikosilmoitusta pitäisi tehdä, mutta kenen aika ja osaaminen siihen riittää? Ja kun ei se johda mihinkään, ei lestat toisiaan tuomitse.

    • Anonyymi

      Jäihän ne kiinni kartellista ja tuomittiin.

      • Anonyymi

        Mistähän löytyisi lisätietoja tuosta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mistähän löytyisi lisätietoja tuosta?

        Googleta kiinteistötahkola kartelli niin kyllä alkaa tietoa löytyyn.
        Itsekin tahkolan hampaisiin joutuneena tiedän että täysin mätä firma joka ei muuta tee kuin syyttelee asioita tutkimatta.


      • Anonyymi

        EI, siis EI, ole tuomittu. Väitteitä vasta tutkitaan.


    • Anonyymi

      Eikö ne oo ainoita oikeita.

      • Anonyymi

        Paskanmarjatta .


    • Anonyymi

      Ei todellakaan ole luottamista. Epäselvyyksiä löytyy ja paljon, ainakin täällä hämeenkyrössä missä tahkola teki ison virheen. Eli epäselvyyksiä löytyy jotka vielä tullaan oikaisemaan.
      Yksi niistä pakeni lujaa tekojaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      182
      7702
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      140
      5297
    3. Vasemmistoliiton Minja Koskela ihailee suunnattomasti Maduroa

      Minjan mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita vasemmistodiktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen. https:/
      Maailman menoa
      61
      4066
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      56
      2801
    5. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      278
      2408
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      133
      2336
    7. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      574
      2148
    8. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      78
      2126
    9. Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat

      Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi
      Maailman menoa
      8
      1780
    10. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      57
      1176
    Aihe