Tiedon kulku

Anonyymi

Onko tämän oulussa toimivan kiinteistötahkolan toimintaan mitään luottamista? Onko ilmennyt mitään epäselvyyksiä tai ongelmia joihin ei olla tämän osalta puututtu ollenkaan?

9

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pysy kaukana. Huhujen mukaan väitetään olevan alan ykköskähmijä ja huiputtaja Oulussa.

    • Anonyymi

      Kokemusta vain 4 vuotta taloyhtiön hallituksessa ja isännöitsijänä Lahkola. Hallituksen muut jäsenet lestoja.
      Jatkuvaa kähmintää ja taloyhtiön varojen huijausta mm kuittikaupoilla. Hallituksen jäsenenäkään en sanut koskaan mistään asiasta tietoja, kaikki tehtiin ja tehdään yhä uskonveljien kesken. Olen aina tiennyt, että lestat huijaa, mutta en sitä, että näin törkeästi. Muuta talon asukkaat eivät ole yhtään kiinnostuneita menosta, pääasia etteivät itse joudu hallitukseen. Nämä lestat löytyy verohallnnon sivuilta (yli 100 k€ verotettavaa), joten aivan kaikkia tuloja eivät ole onnistuneet kiertämään. Silti pienikin huijaus näköjään kannattaa, ahneellehan mikään ei tunnetusti riitä.
      Lahkolalla oli joku aika sitten ainakin 2 rikosjuttua odottamassa raastuvassa. Ei ole kuulunut tuloksia. Onko vaiettu hiljaisuudessa vai sensuroitu julkisuudessa, sitä en tiedä. Monta kymmentä rikosilmoitusta pitäisi tehdä, mutta kenen aika ja osaaminen siihen riittää? Ja kun ei se johda mihinkään, ei lestat toisiaan tuomitse.

    • Anonyymi

      Jäihän ne kiinni kartellista ja tuomittiin.

      • Anonyymi

        Mistähän löytyisi lisätietoja tuosta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mistähän löytyisi lisätietoja tuosta?

        Googleta kiinteistötahkola kartelli niin kyllä alkaa tietoa löytyyn.
        Itsekin tahkolan hampaisiin joutuneena tiedän että täysin mätä firma joka ei muuta tee kuin syyttelee asioita tutkimatta.


      • Anonyymi

        EI, siis EI, ole tuomittu. Väitteitä vasta tutkitaan.


    • Anonyymi

      Eikö ne oo ainoita oikeita.

      • Anonyymi

        Paskanmarjatta .


    • Anonyymi

      Ei todellakaan ole luottamista. Epäselvyyksiä löytyy ja paljon, ainakin täällä hämeenkyrössä missä tahkola teki ison virheen. Eli epäselvyyksiä löytyy jotka vielä tullaan oikaisemaan.
      Yksi niistä pakeni lujaa tekojaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      320
      4636
    2. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      126
      4139
    3. Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta

      ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,
      Maailman menoa
      210
      2502
    4. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      101
      2209
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      41
      1741
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      31
      1346
    7. Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!

      Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk
      Tv-sarjat
      7
      1329
    8. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      2
      1278
    9. Ajattelen sinua

      Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii
      Ikävä
      50
      1255
    10. entäs jos yhtenä päivänä kävisi niin

      että miehet vaan yhtäkkiä kollektiivisesti kyllästyisivät ja lopettaisivat naisten palvelemisen ja naiset saisivat pärjä
      Sinkut
      147
      1016
    Aihe