Jotenkin heräsin tähän aamuun

Anonyymi

ja vuodenaikaan, kun katsoin ulos. Ikävä löi vasten kasvoja tosissaan- miten minä selviän talven? Kesä on mennyt juostessa ja en ole ehtinyt kuin iltaisin ajatuksia❤💔 tuhlaamaan sinne. Mutta tuleva pimeys ja synkkyys ja pysähtyminen voi olla liikaa...💔

5

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä ne heposet lohduttaa talvellakin...

      • Anonyymi

        Ei ole heposia täällä..


    • Anonyymi

      Sama homma syksystä. Vuosi vuodelta alkaa oleen ikävämpiä nää pimeät loka-marraskuut. Mä tykkään auringosta. Kesän lämpöiset päivät, talven pakkaspäivät ja auringon hohteessa jäällä hiihtäminen. Voisin eläkkeellä ollessa hyvinkin asua ainakin osan vuodesta Etelä Euroopassa.

    • Anonyymi

      Se, on meidän ihmisten ainainen taistelu tuota ikävän tunnetta kohtaan, mutta sitä ei voi kukaan välttää. Vaikka se on inhoittava tunne, sen kanssa on vaan opittava elämään niin hyvin kuin mahdollista. Itsellä ei ole koskaan ollut mitään vuoden aikoihin perustuvia tunteiden heilahtelua. Minusta syksy on hienoa aikaa, kaikki hienot ruskan värit näkyvät kauniina loistona luonnossa. Ja, sitten talvi on kanssa hyvä aika,kun vain ei ole liian kovia pakkasia. Omat tunnetilat ja ikävä on täysin ihmis ikävään perustuvaa, ei mihinkään vuoden aikoihin. Kun, saisi nuo omat tunne asiat jonkin asteiseen tasapainoon, eli saisin sydämeni ja mieleni olotilaan etten ikävöisi. Ainakaan niin paljon. Silloin olisin taas lähellä sitä ennen kuin, niin paljon ja syvästi häntä kävin Rakastamaan. Ehkä minun piti vielä kokea tämäkin voimallinen tunnetila, että tiedä ja tunnen sen, miltä se tuntuu kun oikeasti Rakastat jotain ihmistä. Aloittaja jaksamista sinulle syksyyn ja talveen.

    • Anonyymi

      Ostappa sitten nyt jo ja ala syömään möllerin tai lysin kalanmaksatabletteja! Auttavat mm. mielialaa pysymään hyvänä ja muistamiseenkin ja paljon muuhunkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      30
      3572
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      96
      3256
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      90
      3121
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      77
      3078
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      67
      2975
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2718
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2520
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      66
      2416
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      43
      2265
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      88
      2042
    Aihe