Ei suutu koskaan

Anonyymi

Et saa häneen mitään otetta, ei tarttumapintaa, ja joka ei suutu näkyvästi koskaan. Onko sellainen jolta puuttuu nuo tunteet edes ihminen? Et pysty vaikuttamaan häneen millään tavalla, mutta hän saa sinut suuttumaan tekemällä kaikenlaista 'kivaa' sinulle, joka myös aiheuttaa harmia sinulle.

Onko näin että jos ei suutu, ei tunne myöskään muita tunteita?

6

362

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En itse haluaisi olla tekemisissä henkilön kanssa, joka ei suutu, vaan puukottaa selkään, kieroilee tai purkaa erimielisyytensä sadismina ja kiusaamisena ulos.

      • Anonyymi

        No mitäs jos ei suutu, mutta ei myöskään ole noita luetteloimiasi asioita. On vain positiivinen henkilö, joka ei ajattele negatiivisesti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No mitäs jos ei suutu, mutta ei myöskään ole noita luetteloimiasi asioita. On vain positiivinen henkilö, joka ei ajattele negatiivisesti.

        Niin mutta mitä mieltä olet suuttuvista ihmisistä että luuletko niin että suuttuvat ihmiset ei ole positiivisia?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No mitäs jos ei suutu, mutta ei myöskään ole noita luetteloimiasi asioita. On vain positiivinen henkilö, joka ei ajattele negatiivisesti.

        eiku sori sekoitin ajatukseni


    • Anonyymi

      Aloittajalle. Ei ole. Jotkut osaavat vain ajatella niin rakentavasti etteivät suutu turhista. Osaavat mm. kyseenalaistaa oman tulkintansa asiasta. Ymmärtävät että jokaisella on oikeus omaan mielipiteeseen. Tai muuta sellaista. Tässä hullussa maailmassa on verraton taito osata suhtautua tapahtumiin ja varsinkin sairaiden ihmisten tekemisiin.

      Mutta se on huono juttu, että yrittää tahallaan painella jonkun "nappeja" yrittäen saada häntä suuttumaan. Jos siihen ei ole muuta syytä kuin esim. kateus, tai se ettei voi antaa sellaista rakkautta kuin "näpäyttelijä" haluaa, niin se kertoo aika toksisesta ja hankalasta ihmisestä. Siis pointti oli että toiselle harmin aiheuttaminen kertoo että harmin aiheuttaja on varsin häijy ihminen. Luultavasti lapsellinen, impulsiivinen juorukello?

      Mutta kyllä hänellä on muitakin tunteita. Kannattaa ymmärtää että ihmissuhteet ovat aika ongelmallisia, koska meitä on niin moneen junaan. Neutraalisti suhtautuminen kertoo siitä että henkilön integriteetti on hyvä, kohtelee kaikkia samalla tavalla, mutta harmin aiheuttaminen kertoo päinvastaista.

    • Anonyymi

      Kuulostaa siltä, että haluat kiusata ja suututtaa hänet tahallaan. Miksi sinulla on noin kova tarve saada ote toiseen ihmiseen? Olla henkisesti niskan päällä? Kuulostaa, että olet itse se joka tarvii diagnoosin. Ei ole normaalia yrittää suututtaa ihmisiä ja haluta käyttää heihin valtaa pitämällä "otteessaan". Taitaa olla se juorukerhon pitäjä joku ihan muu. Olin työpaikassa missä ihmiset suuttuivat yksi toisensa jälkeen kun oli sairas ilmapiiri. Minuakin yritettiin tahallaan suututtaa ja kun en heti suuttunut niin kiusaaja hämmästeli etteikö mitenkään saa suututettua. Ihmiset siellä paiskoivat työvälineitä ym. Pahalla päällä tämä narsistin pyörittämä kiusaaja porukka sai tosiaan ihmisiä suuttumaan. Yhtenä päivänä lensi televisio lattialle työkaverin toimesta kun hänellä paloi käämit. Oli suututtaja tyytyväinen kun oli draamaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      873
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      718
    3. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      47
      593
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      36
      593
    5. 35
      587
    6. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      585
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      29
      572
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      550
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      547
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      35
      474
    Aihe