Alkuperäiset vaeltajien ottamat kuvat on saatu päivänvaloon, niiden oltua puolustusministeriössä. Hävittäjä alkoi kierrellä kohteen ympärillä, kuvaajat päättivät olla puhumatta julkisesti.
https://allthatsinteresting.com/calvine-photo
Tapaus Calvine vuodelta 1990
8
188
Vastaukset 8
- Anonyymi
No jopas jotakin. Melkoinen partti syysmuuttavia pilkkasiipiä (Melanitta fusca) on saatukin Calvinessa kerralla linssin eteen. Hieno kuva.
- Anonyymi
Jeesus!
- Anonyymi
Mielenkiintoinen, kiitti linkistä.
Kuva puhuu puolestaan ja on varmistettu näemmä kaikilta kulmilta.
Sinänsä valokuvaajan/-jien esiintulo olisi tarpeetonta, palvelee vain julkaisijoita.?
ja näin vain on virkamieshallinnossa osataan kaikkialla, sabotoida tapahtumia ... monintavoin.. Tämänkään paljastuksen ajankohta ei ole sattumaa. USA on antanut kuvan julkaisulle luvan ja käskyn tuoda asia esiin.
Läntisessä maailmassa ei uforintamalla tapahdu isoja paljastuksia ilman USA:n lupaa, eikä eteläisessä Amerikassa. Havaintojen jälkeen USA rientää aina sotajoukkoineen paikalle, sitten jaetaan keppiä ja porkkanaa ja otetaan tilanne haltuun.
He tietävät sen potentiaalin, mikä piilee tuossa tekniikassa. Sen avulla kenestä vaan tulisi maailman herra. USA on esittänyt sellaista 50- luvusta lähtien, eikä luovu statuksestaan.
On päivänselvä asia että jos Suomeen putoaisi ufomateriaalia, niin armeijamme tehtäväksi jäisi eristää alue tiukasti ja tarkasti odottamaan että Pentagonin asiantuntijat sotilassaattueessa tulisi hakemaan sen pois.
Koska näitä paljastuksia ja virallisia tutkimuksia julkaistaan kiihtyvään tahtiin, on jokin muutos tulossa.
Se todennäköisesti on jokin suuri paljastus. Ajankohta sille on otollinen, kun maailman huomio on sodan aiheuttamassa energia -ja ruokakriisissä, sekä inflaatiossa.- Anonyymi
"He tietävät sen potentiaalin, mikä piilee tuossa tekniikassa. Sen avulla kenestä vaan tulisi maailman herra. USA on esittänyt sellaista 50- luvusta lähtien, eikä luovu statuksestaan."
Fasistidiktaattori Putin ja Kiinan kommunistidiktaattori Xi tietävät niin ikään ufo-teknologian voiman. Toivattavasti nuo kaksi persreikädiktatuuria eivät saa sitä ensimmäisenä, sillä se tietäsi todella huonoja aikoja maailman kansoille, joten ilman muuta mieluummin Yhdysvallat, vaikka sinä Putinin diktatuurin fanittajana toisin toivotkin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"He tietävät sen potentiaalin, mikä piilee tuossa tekniikassa. Sen avulla kenestä vaan tulisi maailman herra. USA on esittänyt sellaista 50- luvusta lähtien, eikä luovu statuksestaan."
Fasistidiktaattori Putin ja Kiinan kommunistidiktaattori Xi tietävät niin ikään ufo-teknologian voiman. Toivattavasti nuo kaksi persreikädiktatuuria eivät saa sitä ensimmäisenä, sillä se tietäsi todella huonoja aikoja maailman kansoille, joten ilman muuta mieluummin Yhdysvallat, vaikka sinä Putinin diktatuurin fanittajana toisin toivotkin.Etkö ymmärrä? He ovat valkohattuja!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"He tietävät sen potentiaalin, mikä piilee tuossa tekniikassa. Sen avulla kenestä vaan tulisi maailman herra. USA on esittänyt sellaista 50- luvusta lähtien, eikä luovu statuksestaan."
Fasistidiktaattori Putin ja Kiinan kommunistidiktaattori Xi tietävät niin ikään ufo-teknologian voiman. Toivattavasti nuo kaksi persreikädiktatuuria eivät saa sitä ensimmäisenä, sillä se tietäsi todella huonoja aikoja maailman kansoille, joten ilman muuta mieluummin Yhdysvallat, vaikka sinä Putinin diktatuurin fanittajana toisin toivotkin.Mikään tilasto tai historia ei tue väitettäsi että USA olisi jotenkin parempi ja demokraattisempi maa kuin Kiina tai Venäjä. Ei ole sellaista koiruutta olemassa mihin he ei olisi syyllistynyt. Saudit ja Israel kuuluu samaan roskaväkeen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikään tilasto tai historia ei tue väitettäsi että USA olisi jotenkin parempi ja demokraattisempi maa kuin Kiina tai Venäjä. Ei ole sellaista koiruutta olemassa mihin he ei olisi syyllistynyt. Saudit ja Israel kuuluu samaan roskaväkeen.
Mikään tilasto ei tue sitä väitettä että Venäjän fasismidiktatuuri tai Kiinan kommunismidiktatuuri olisivat parempia valtioita kuin Yhdysvallat.
Jostain kumman syystä Kiinasta ja Venäjältä on edelleen kovaa tunkua muuttaa Yhdysvaltoihin, kun taas vastakkainen muuttoliike on huomattavan pientä. Mistäköhän tämä saattaa kertoa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu561224- 16845
- 68742
- 63735
- 47704
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69698Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131625Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31585Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.9560Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45518Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i8510- 4492
Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �113488Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24473Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113444- 36435
- 16431
Olet pelottava ilme vakavana
Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳26427- 34414
- 35409