Alkuperäiset vaeltajien ottamat kuvat on saatu päivänvaloon, niiden oltua puolustusministeriössä. Hävittäjä alkoi kierrellä kohteen ympärillä, kuvaajat päättivät olla puhumatta julkisesti.
https://allthatsinteresting.com/calvine-photo
Tapaus Calvine vuodelta 1990
8
170
Vastaukset
- Anonyymi
No jopas jotakin. Melkoinen partti syysmuuttavia pilkkasiipiä (Melanitta fusca) on saatukin Calvinessa kerralla linssin eteen. Hieno kuva.
- Anonyymi
Jeesus!
- Anonyymi
Mielenkiintoinen, kiitti linkistä.
Kuva puhuu puolestaan ja on varmistettu näemmä kaikilta kulmilta.
Sinänsä valokuvaajan/-jien esiintulo olisi tarpeetonta, palvelee vain julkaisijoita.?
ja näin vain on virkamieshallinnossa osataan kaikkialla, sabotoida tapahtumia ... monintavoin.. Tämänkään paljastuksen ajankohta ei ole sattumaa. USA on antanut kuvan julkaisulle luvan ja käskyn tuoda asia esiin.
Läntisessä maailmassa ei uforintamalla tapahdu isoja paljastuksia ilman USA:n lupaa, eikä eteläisessä Amerikassa. Havaintojen jälkeen USA rientää aina sotajoukkoineen paikalle, sitten jaetaan keppiä ja porkkanaa ja otetaan tilanne haltuun.
He tietävät sen potentiaalin, mikä piilee tuossa tekniikassa. Sen avulla kenestä vaan tulisi maailman herra. USA on esittänyt sellaista 50- luvusta lähtien, eikä luovu statuksestaan.
On päivänselvä asia että jos Suomeen putoaisi ufomateriaalia, niin armeijamme tehtäväksi jäisi eristää alue tiukasti ja tarkasti odottamaan että Pentagonin asiantuntijat sotilassaattueessa tulisi hakemaan sen pois.
Koska näitä paljastuksia ja virallisia tutkimuksia julkaistaan kiihtyvään tahtiin, on jokin muutos tulossa.
Se todennäköisesti on jokin suuri paljastus. Ajankohta sille on otollinen, kun maailman huomio on sodan aiheuttamassa energia -ja ruokakriisissä, sekä inflaatiossa.- Anonyymi
"He tietävät sen potentiaalin, mikä piilee tuossa tekniikassa. Sen avulla kenestä vaan tulisi maailman herra. USA on esittänyt sellaista 50- luvusta lähtien, eikä luovu statuksestaan."
Fasistidiktaattori Putin ja Kiinan kommunistidiktaattori Xi tietävät niin ikään ufo-teknologian voiman. Toivattavasti nuo kaksi persreikädiktatuuria eivät saa sitä ensimmäisenä, sillä se tietäsi todella huonoja aikoja maailman kansoille, joten ilman muuta mieluummin Yhdysvallat, vaikka sinä Putinin diktatuurin fanittajana toisin toivotkin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"He tietävät sen potentiaalin, mikä piilee tuossa tekniikassa. Sen avulla kenestä vaan tulisi maailman herra. USA on esittänyt sellaista 50- luvusta lähtien, eikä luovu statuksestaan."
Fasistidiktaattori Putin ja Kiinan kommunistidiktaattori Xi tietävät niin ikään ufo-teknologian voiman. Toivattavasti nuo kaksi persreikädiktatuuria eivät saa sitä ensimmäisenä, sillä se tietäsi todella huonoja aikoja maailman kansoille, joten ilman muuta mieluummin Yhdysvallat, vaikka sinä Putinin diktatuurin fanittajana toisin toivotkin.Etkö ymmärrä? He ovat valkohattuja!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"He tietävät sen potentiaalin, mikä piilee tuossa tekniikassa. Sen avulla kenestä vaan tulisi maailman herra. USA on esittänyt sellaista 50- luvusta lähtien, eikä luovu statuksestaan."
Fasistidiktaattori Putin ja Kiinan kommunistidiktaattori Xi tietävät niin ikään ufo-teknologian voiman. Toivattavasti nuo kaksi persreikädiktatuuria eivät saa sitä ensimmäisenä, sillä se tietäsi todella huonoja aikoja maailman kansoille, joten ilman muuta mieluummin Yhdysvallat, vaikka sinä Putinin diktatuurin fanittajana toisin toivotkin.Mikään tilasto tai historia ei tue väitettäsi että USA olisi jotenkin parempi ja demokraattisempi maa kuin Kiina tai Venäjä. Ei ole sellaista koiruutta olemassa mihin he ei olisi syyllistynyt. Saudit ja Israel kuuluu samaan roskaväkeen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikään tilasto tai historia ei tue väitettäsi että USA olisi jotenkin parempi ja demokraattisempi maa kuin Kiina tai Venäjä. Ei ole sellaista koiruutta olemassa mihin he ei olisi syyllistynyt. Saudit ja Israel kuuluu samaan roskaväkeen.
Mikään tilasto ei tue sitä väitettä että Venäjän fasismidiktatuuri tai Kiinan kommunismidiktatuuri olisivat parempia valtioita kuin Yhdysvallat.
Jostain kumman syystä Kiinasta ja Venäjältä on edelleen kovaa tunkua muuttaa Yhdysvaltoihin, kun taas vastakkainen muuttoliike on huomattavan pientä. Mistäköhän tämä saattaa kertoa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem1193413Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo342816HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat902647Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi
Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?1041710Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k741528Valkoinen Golf
Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.191234Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962081168Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N3761114Moottorisahalla kauppaan
Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s12967- 63950