Kuinka usein, liian usein? Olen kirjoittanut.. Sydän on kipeä kaipuusta ja rakkaudesta, kaipaan koskea sinua, kaipaan läheisyyttäsi. Sielua kylmää tämä etäisyys, vuodet ja kaikki.
Jos vain kerran sinut vielä näkisin. Kestäisin sen, jos sanoisit, ettei tämä tunne ole molemminpuoleinen, kestin silloinkin, tarvisin totuuden, sitä olen vailla. Sillä näinä vuosina olen ajautunut harhateille ilman todellista yhteyttä entistä hankalammin. Sitten elämä jatkuisi, ehkä uutta tulisi tilalle, mutta voisin päästää irti lopullisesti.
Sinä jätit minuun niin syvän jäljen, sydämeeni. Pidän sinua elämäni rakkautena ja niin pidän loppuelämäni.
Näiden "suurten sanojeni" vuoksiko "väistelet" minua?
Tiedän tai voin kuvitella, ettei elämästäsi naisia puutu. Mistä tiedän, kuinka onnellinen ja tyytyväinen elämässäsi olet.
Enhän minäkään onneton kuitenkaan ole. Tyytyväinenkin olen. Niin kuin nyt vain voi olla.
Olet ollut sydämessäni kaikki nämä vuodet.
Yrittänyt välillä päästä tunteesta eroon -onnistumatta.
Ehkä vielä onnistun, kun tulee vuosia lisää. Tai sitten elän näin ja etsin sinua -löytämättä koskaan enää.
Tai joku löytää minut.
Aamukirje miehelle
7
65
Vastaukset
- Anonyymi
Ota häneen yhteyttä suoraan ja selvitä asia, jatka sitten eteenpäin. Ei tuollaisessa roikkumisessa ole mitään mieltä. Ehkä sinua ei edes löydetä täältä?
- Anonyymi
Ei siinä tosiaan ole enää mitään mieltä. Toisaalta olen vain roikkunut ikävissäni täällä.
Että olen antanut hänen elää rauhassa paria kertaa lukuunottamatta mutta itselleni eniten tällä hallaa teen.
Ikävöinti täällä ei satuta muita kuin mua.
- Anonyymi
Kenelle ja minnepäin Suomea? Kyyneleet tuli silmäkulmista lukiessa täällä...
- Anonyymi
En kirjoita kenelle mutta Itä-Suomi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En kirjoita kenelle mutta Itä-Suomi.
Onko kirjoitus rannikolta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko kirjoitus rannikolta?
Ei ole. Sisämaasta.
- Anonyymi
Eihän tuollaisita vihjeistä mitään saa, kun on paljon sinulaisia ihmisiä jotka kaipaa jotain. Minustakin on kullemani mukaan vaikea päästä muidenkin ikävästään irti, kerro jotain yksilöllisempää ja tarkempia tietoja vuosilukuja tai vuosia ???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1267769Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26784952Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras243234- 531377
Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1381337Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1021309Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.1651216- 201186
Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi55993Sinulle tiedoksi
Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si27883