Kuinka usein, liian usein? Olen kirjoittanut.. Sydän on kipeä kaipuusta ja rakkaudesta, kaipaan koskea sinua, kaipaan läheisyyttäsi. Sielua kylmää tämä etäisyys, vuodet ja kaikki.
Jos vain kerran sinut vielä näkisin. Kestäisin sen, jos sanoisit, ettei tämä tunne ole molemminpuoleinen, kestin silloinkin, tarvisin totuuden, sitä olen vailla. Sillä näinä vuosina olen ajautunut harhateille ilman todellista yhteyttä entistä hankalammin. Sitten elämä jatkuisi, ehkä uutta tulisi tilalle, mutta voisin päästää irti lopullisesti.
Sinä jätit minuun niin syvän jäljen, sydämeeni. Pidän sinua elämäni rakkautena ja niin pidän loppuelämäni.
Näiden "suurten sanojeni" vuoksiko "väistelet" minua?
Tiedän tai voin kuvitella, ettei elämästäsi naisia puutu. Mistä tiedän, kuinka onnellinen ja tyytyväinen elämässäsi olet.
Enhän minäkään onneton kuitenkaan ole. Tyytyväinenkin olen. Niin kuin nyt vain voi olla.
Olet ollut sydämessäni kaikki nämä vuodet.
Yrittänyt välillä päästä tunteesta eroon -onnistumatta.
Ehkä vielä onnistun, kun tulee vuosia lisää. Tai sitten elän näin ja etsin sinua -löytämättä koskaan enää.
Tai joku löytää minut.
Aamukirje miehelle
7
145
Vastaukset
- Anonyymi
Ota häneen yhteyttä suoraan ja selvitä asia, jatka sitten eteenpäin. Ei tuollaisessa roikkumisessa ole mitään mieltä. Ehkä sinua ei edes löydetä täältä?
- Anonyymi
Ei siinä tosiaan ole enää mitään mieltä. Toisaalta olen vain roikkunut ikävissäni täällä.
Että olen antanut hänen elää rauhassa paria kertaa lukuunottamatta mutta itselleni eniten tällä hallaa teen.
Ikävöinti täällä ei satuta muita kuin mua.
- Anonyymi
Kenelle ja minnepäin Suomea? Kyyneleet tuli silmäkulmista lukiessa täällä...
- Anonyymi
En kirjoita kenelle mutta Itä-Suomi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En kirjoita kenelle mutta Itä-Suomi.
Onko kirjoitus rannikolta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko kirjoitus rannikolta?
Ei ole. Sisämaasta.
- Anonyymi
Eihän tuollaisita vihjeistä mitään saa, kun on paljon sinulaisia ihmisiä jotka kaipaa jotain. Minustakin on kullemani mukaan vaikea päästä muidenkin ikävästään irti, kerro jotain yksilöllisempää ja tarkempia tietoja vuosilukuja tai vuosia ???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2036801SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1963501Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti263269"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1842239Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401767SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?871718Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1161462Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm141066- 1241058
Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset
Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii18924