Aamukirje miehelle

Anonyymi

Kuinka usein, liian usein? Olen kirjoittanut.. Sydän on kipeä kaipuusta ja rakkaudesta, kaipaan koskea sinua, kaipaan läheisyyttäsi. Sielua kylmää tämä etäisyys, vuodet ja kaikki.

Jos vain kerran sinut vielä näkisin. Kestäisin sen, jos sanoisit, ettei tämä tunne ole molemminpuoleinen, kestin silloinkin, tarvisin totuuden, sitä olen vailla. Sillä näinä vuosina olen ajautunut harhateille ilman todellista yhteyttä entistä hankalammin. Sitten elämä jatkuisi, ehkä uutta tulisi tilalle, mutta voisin päästää irti lopullisesti.

Sinä jätit minuun niin syvän jäljen, sydämeeni. Pidän sinua elämäni rakkautena ja niin pidän loppuelämäni.

Näiden "suurten sanojeni" vuoksiko "väistelet" minua?

Tiedän tai voin kuvitella, ettei elämästäsi naisia puutu. Mistä tiedän, kuinka onnellinen ja tyytyväinen elämässäsi olet.

Enhän minäkään onneton kuitenkaan ole. Tyytyväinenkin olen. Niin kuin nyt vain voi olla.

Olet ollut sydämessäni kaikki nämä vuodet.

Yrittänyt välillä päästä tunteesta eroon -onnistumatta.

Ehkä vielä onnistun, kun tulee vuosia lisää. Tai sitten elän näin ja etsin sinua -löytämättä koskaan enää.

Tai joku löytää minut.

7

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ota häneen yhteyttä suoraan ja selvitä asia, jatka sitten eteenpäin. Ei tuollaisessa roikkumisessa ole mitään mieltä. Ehkä sinua ei edes löydetä täältä?

      • Anonyymi

        Ei siinä tosiaan ole enää mitään mieltä. Toisaalta olen vain roikkunut ikävissäni täällä.

        Että olen antanut hänen elää rauhassa paria kertaa lukuunottamatta mutta itselleni eniten tällä hallaa teen.

        Ikävöinti täällä ei satuta muita kuin mua.


    • Anonyymi

      Kenelle ja minnepäin Suomea? Kyyneleet tuli silmäkulmista lukiessa täällä...

      • Anonyymi

        En kirjoita kenelle mutta Itä-Suomi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En kirjoita kenelle mutta Itä-Suomi.

        Onko kirjoitus rannikolta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko kirjoitus rannikolta?

        Ei ole. Sisämaasta.


    • Anonyymi

      Eihän tuollaisita vihjeistä mitään saa, kun on paljon sinulaisia ihmisiä jotka kaipaa jotain. Minustakin on kullemani mukaan vaikea päästä muidenkin ikävästään irti, kerro jotain yksilöllisempää ja tarkempia tietoja vuosilukuja tai vuosia ???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      32
      11566
    2. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      61
      4151
    3. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      139
      3410
    4. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      227
      2715
    5. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      130
      2432
    6. Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista

      Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh
      Henkinen hyvinvointi ja mielenterveys
      206
      1909
    7. Sofia Virralle täydet 12 pistettä!

      Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.
      Maailman menoa
      349
      1286
    8. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      71
      1115
    9. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      2
      1038
    10. Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?

      Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta
      Kuhmo
      20
      977
    Aihe