Aamukirje miehelle

Anonyymi

Kuinka usein, liian usein? Olen kirjoittanut.. Sydän on kipeä kaipuusta ja rakkaudesta, kaipaan koskea sinua, kaipaan läheisyyttäsi. Sielua kylmää tämä etäisyys, vuodet ja kaikki.

Jos vain kerran sinut vielä näkisin. Kestäisin sen, jos sanoisit, ettei tämä tunne ole molemminpuoleinen, kestin silloinkin, tarvisin totuuden, sitä olen vailla. Sillä näinä vuosina olen ajautunut harhateille ilman todellista yhteyttä entistä hankalammin. Sitten elämä jatkuisi, ehkä uutta tulisi tilalle, mutta voisin päästää irti lopullisesti.

Sinä jätit minuun niin syvän jäljen, sydämeeni. Pidän sinua elämäni rakkautena ja niin pidän loppuelämäni.

Näiden "suurten sanojeni" vuoksiko "väistelet" minua?

Tiedän tai voin kuvitella, ettei elämästäsi naisia puutu. Mistä tiedän, kuinka onnellinen ja tyytyväinen elämässäsi olet.

Enhän minäkään onneton kuitenkaan ole. Tyytyväinenkin olen. Niin kuin nyt vain voi olla.

Olet ollut sydämessäni kaikki nämä vuodet.

Yrittänyt välillä päästä tunteesta eroon -onnistumatta.

Ehkä vielä onnistun, kun tulee vuosia lisää. Tai sitten elän näin ja etsin sinua -löytämättä koskaan enää.

Tai joku löytää minut.

7

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ota häneen yhteyttä suoraan ja selvitä asia, jatka sitten eteenpäin. Ei tuollaisessa roikkumisessa ole mitään mieltä. Ehkä sinua ei edes löydetä täältä?

      • Anonyymi

        Ei siinä tosiaan ole enää mitään mieltä. Toisaalta olen vain roikkunut ikävissäni täällä.

        Että olen antanut hänen elää rauhassa paria kertaa lukuunottamatta mutta itselleni eniten tällä hallaa teen.

        Ikävöinti täällä ei satuta muita kuin mua.


    • Anonyymi

      Kenelle ja minnepäin Suomea? Kyyneleet tuli silmäkulmista lukiessa täällä...

      • Anonyymi

        En kirjoita kenelle mutta Itä-Suomi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En kirjoita kenelle mutta Itä-Suomi.

        Onko kirjoitus rannikolta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko kirjoitus rannikolta?

        Ei ole. Sisämaasta.


    • Anonyymi

      Eihän tuollaisita vihjeistä mitään saa, kun on paljon sinulaisia ihmisiä jotka kaipaa jotain. Minustakin on kullemani mukaan vaikea päästä muidenkin ikävästään irti, kerro jotain yksilöllisempää ja tarkempia tietoja vuosilukuja tai vuosia ???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      335
      4690
    2. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      129
      4163
    3. Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta

      ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,
      Maailman menoa
      210
      2522
    4. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      101
      2239
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      41
      1741
    6. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      2
      1548
    7. Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!

      Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk
      Tv-sarjat
      7
      1389
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      31
      1356
    9. Ajattelen sinua

      Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii
      Ikävä
      51
      1294
    10. entäs jos yhtenä päivänä kävisi niin

      että miehet vaan yhtäkkiä kollektiivisesti kyllästyisivät ja lopettaisivat naisten palvelemisen ja naiset saisivat pärjä
      Sinkut
      147
      1026
    Aihe