cassius clay vs henry cooper

Anonyymi

Clay tyrmättiin 4. erässä. Juuri ennen erätaukoa. erätaukoa venytettiin ylipitkäksi niin että Clay ehti toipua. Tänä aikana Cooperilta oli paras terä mennyt ja Clay sai pienen osuman silmäkulmaan ja tuomari keskeytti ottelun. Todellisuudessa Cooper voitti. Hallitsi ylivoimaisesti 4 erää ennen tyrmäystä. Kukaan ei odottanut tätä joten homma oli pelkkää kusetusta. Kun Clay hävisi silti pedattiin tuomaripelillä voitto.

Lukuisat muutkin ottelut noudattivat amaa käsikirjoitusta. Ensin Clayta hakataan muutama erä ja sitten lopussa voittaa. Luulen että 60-70 prosenttia otteluista olisi Clay hävinnyt jos olisi oltu tasapuolisia.

https://www.youtube.com/results?search_query=cassius clay vs henry cooper

3

686

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Täysin yliarvostettu nyrkkeilijä jolta aivovaurio ilmeisesti poisti häpeäntunteen.

      • Anonyymi

        Sitten syntyi Mohamed ali, joka lihoi tursaaksi, Ku ei viittyny reenata


      • Anonyymi

        Niinkö?

        - Oli kuitenkin omana aikanaan erittäin menestynyt:

        " Ali's place in boxing history as one of the greatest fighters ever is secure. His final record of 56 wins and 5 losses with 37 knockouts has been matched by others, but the quality of his opponents and the manner in which he dominated during his prime placed him on a plateau with boxing's immortals."

        GK:
        " 𝘼𝙡𝙞𝙣 𝙥𝙖𝙞𝙠𝙠𝙖 𝙣𝙮𝙧𝙠𝙠𝙚𝙞𝙡𝙮𝙝𝙞𝙨𝙩𝙤𝙧𝙞𝙖𝙨𝙨𝙖 𝙮𝙝𝙩𝙚𝙣𝙖̈ 𝙠𝙖𝙞𝙠𝙠𝙞𝙚𝙣 𝙖𝙞𝙠𝙤𝙟𝙚𝙣 𝙨𝙪𝙪𝙧𝙞𝙢𝙢𝙞𝙨𝙩𝙖 𝙩𝙖𝙞𝙨𝙩𝙚𝙡𝙞𝙟𝙤𝙞𝙨𝙩𝙖 𝙤𝙣 𝙫𝙖𝙧𝙢𝙖. 𝙃𝙖̈𝙣𝙚𝙣 𝙫𝙞𝙞𝙢𝙚𝙞𝙣𝙚𝙣 𝙚𝙣𝙣𝙖̈𝙩𝙮𝙠𝙨𝙚𝙣𝙨𝙖̈, 𝟱𝟲 𝙫𝙤𝙞𝙩𝙩𝙤𝙖 𝙟𝙖 𝟱 𝙩𝙖𝙥𝙥𝙞𝙤𝙩𝙖 𝟯𝟳 𝙩𝙮𝙧𝙢𝙖̈𝙮𝙠𝙨𝙚𝙡𝙡𝙖̈, 𝙤𝙫𝙖𝙩 𝙡𝙮𝙤̈𝙣𝙚𝙚𝙩 𝙩𝙤𝙞𝙨𝙚𝙩, 𝙢𝙪𝙩𝙩𝙖 𝙝𝙖̈𝙣𝙚𝙣 𝙫𝙖𝙨𝙩𝙪𝙨𝙩𝙖𝙟𝙞𝙚𝙣𝙨𝙖 𝙡𝙖𝙖𝙩𝙪 𝙟𝙖 𝙩𝙖𝙥𝙖, 𝙟𝙤𝙡𝙡𝙖 𝙝𝙖̈𝙣 𝙝𝙖𝙡𝙡𝙞𝙩𝙨𝙞 𝙥𝙖𝙧𝙝𝙖𝙞𝙢𝙢𝙞𝙡𝙡𝙖𝙖𝙣 𝙖𝙨𝙚𝙩𝙩𝙞 𝙝𝙖̈𝙣𝙚𝙩 𝙩𝙖𝙨𝙖𝙡𝙡𝙚 𝙣𝙮𝙧𝙠𝙠𝙚𝙞𝙡𝙮𝙣 𝙠𝙪𝙤𝙡𝙚𝙢𝙖𝙩𝙩𝙤𝙢𝙞𝙚𝙣 𝙠𝙖𝙣𝙨𝙨𝙖."
        - - - - -

        Pikainen googlettelu ei muuta näkökulmaa anna. Taidan uskoa Mr Googleen enemmän uin sattuma-sekatyömies Hessun hölmöön heittoon.

        Mistä kateus?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      136
      2733
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      231
      2117
    3. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      186
      1880
    4. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      50
      1867
    5. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      26
      1690
    6. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      142
      1505
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      67
      1393
    8. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1158
    9. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      310
      1005
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      65
      875
    Aihe