Kuminpolttomotoristien todellinen rahatilanne

Anonyymi

Tälläkin palstalla kuminpolttomotoristit ovat rehennelleet sillä, että RAHAA ON!

Miksei niitä "tapahtumia" sitten kuitenkaan ole varaa järjestää jollakin moottoriradalla tai edes muuten laillisesti? Miksi pitää vetää keula pystyssä muun liikenteen seassa?

Taitaa todellisuus olla se, että ne duunarien pikkurahat kuluvat takarenkaisiin, bensaan ja siihen Peltolammin vuokraluukkuun.

Huomattavaa on myös se, että jopa mopojonnet ymmärtävät pitää miittinsä jossakin edes hieman muille turvallisessa paikassa. Kuminpolttoaikuiset eivät sitten ymmärrä tätäkään.

Olen muuten Tampereen kaupungin kanssa keskustellut mahdollisuudesta laittaa kuminpolttomotoristit maksamaan aiheuttamistaan vahingoista. Puhutaan sadoista tuhansista euroista. Syyllisethän on tiedossa.

3

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sirkustemppumotoristit pilaavat muidenkin motoristienkin maineen!!!

    • Anonyymi

      Vai oikeen Tampereen kaupungin kanssa olet jutellut!
      Puhuitko Ratinan stadionille vai Hämeenpuistolle? Mitä vastasivat?

    • Anonyymi

      Ihan vaan mielenkiinnosta kysyn että Mitä vahinkoa ne ovat tehneet? Ei se asfaltti rikki mene vaikka siinä on viivoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1987
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1912
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      12
      1445
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1251
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      50
      1219
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      845
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      707
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      88
      707
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      678
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      643
    Aihe