Ei ole oikein mitään sanottavaa...

Anonyymi

Mutta aloitus oli tehtävä. Jotain täytyy tähän keksiä...

Yksi nainen on pettäjäluonteinen. Hän suhteessa olleessaan päätti yrittää vierasta miestä, joka oli myös työpaikkansa asiakas. Tämä mies ei tiennyt naisen taustasta tai statuksesta mitään. Noh, nainen sitten kiemurteli ja palveli tätä lempiasiakastaan, piti pitkiä katseita ja osoitti romanttista levottomuutta hänen läsnäollessaan. Pitkän aikaan se jatkui ja mies alkoi syttyä naiselle.

Sitten nainen eräänä kertana katsoi miestä kyyneleet silmissä surullisesti. Mies huomasi tämän ja se alkoi vaivaamaan häntä. Oliko naisella kaikki hyvin vai mitä se oikein voisikaan olla? Pian sen jälkeen mies pyysi naista viettämään taukoa kanssaan...

Molemmat olivat jännityneitä. Nainen purki oloaan jutustelemalla ja olemalla perusmukava. Mies oli kuitenkin vieläkin hämmillään aiemmin tapahtuneesta ja pystyi vain tarkasti tarkkailemaan naisen eleitä, liikkeitä, kasvoja ja koittaa ymmärtää mistä oli oikein kysymys. Jokin oli pahasti vialla. Vaikutti kun nainen pelkäsi jäävänsä kiinni siitä hetkestä?

Molemmat poistuivat lopulta kiusaantuneina ja vielä enemmän hämillään kuin ennen tapausta olivat olleet. Enää ei sen jälkeen ollut rentoa ja mukavaa kummallekaan kohdata toisiaan.

Aikaa kului ja kerran nähdessään naisen mies huomasi tämän nimettömässä sormuksen, jota ei koskaan ennen ollut naisella nähnyt. Paljastuikin hänelle, että nainen on ollut pitkän pitkän aikaa kihloissa ja omaavansa perheen lapsineen.

Petetyksi ja huijatuksi tunsi mies itsensä. Jos hän olisi tiennyt naisen kieroudesta ennen aloitettaan, niin se olisi hänen ollessa kyseessä varmasti jäänyt tekemättä.

Molemmat katkeroituivat ja syy

8

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      *syyttivät toisiaan kaikesta, jota eivät edes tienneet. Kaikki viha ja tuska jota he kokevat vaikka eivät tiedä edes miksi. Vuosia kului, mutta sanotaan että vieläkin vihaa kylvetään puolin ja toisin.

      Sellainen tarina se. Kertokaa kommentoijat kumpi herätti enemmän empatiaa ja miksi?

    • Anonyymi

      Ja satutunti päättyi

    • Anonyymi

      Mies tietenkin. Koska teki tämän aloituksen ja osoitti naisen pettäjäksi jo ensi sanoikseen. Miehen yksityiselämästä ei kerrota mitään, hänhän on puhdas kuin pulmunen. Ikiaikainen double standard.

      Lykkyä naisvihasi kanssa.

      • Anonyymi

        Tämä, hyvin vahva tämä.


      • Anonyymi

        Osasinkin ennakoida tuosta syystä johtuen juuri tuollaista tulevan. Kiitos kärkkäästä mielipiteestäsi!


    • Anonyymi

      On vain yksi jonka kohdalla toimisin toisin.

    • Anonyymi

      No niin ja nyt nukkumaan......

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      68
      7594
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      125
      3012
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      153
      1854
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      66
      1696
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      122
      1522
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      172
      1472
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      132
      1192
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      78
      879
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      48
      822
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      784
    Aihe