Kuka voi pahoiten Jämsässä? Mikä on yleinen asukkaan fiilis kaupungin toimiin ja miten toimia voitaisiin kohdentaa? :)
Asukkaiden pahoinvointi
13
805
Vastaukset
- Anonyymi
Varmaan joku ylensyönnyt
- Anonyymi
Siis sinä
- Anonyymi
Lähtökohtaisesti kaikki, paitsi hyvässä suojatyöpaikassa oleva kunnan työntekijä, joka ei paremmasta älyä uneksia.
- Anonyymi
Kaupungin ja lähialueiden maansiirtourakoitsijoille voitaisiin antaa toimeksianto siirtää Jämsän maa-aines ja infra mielellään joitakin tuhansia kilometrejä etelään.
- Anonyymi
Täällä mitään pahoinvoida. Ja jos voitaisiinkin, niin sitten yhteyden otto hyvinvointialueen päivystysnumeroon.
- Anonyymi
Kun kerran kysyt niin vähän kaikki. Käy vaikka katsomassa Akuliinan kioskin edessä.
- Anonyymi
Sinähän sen tiedät kun päivystät siellä
- Anonyymi
Kaupunginvaltuuston kokoukset kuulostavat aika apaattisilta.
- Anonyymi
Hyvin täällä menee, mikäli olet maahanmuuttajan statuksella. Lääkäriin ja hammaslääkäriin heti suoraan ilman minkäänlaista maksua.
- Anonyymi
Vai kihdentaa? Pitöusi kihdentaa kaikkiin, koska ilmaoiiri täällä tekee kipeäksi. Kaupassa tuijotetaan että tuo ei ole paikallisia. Eläkeläispariskunnat tökkivät toisiaan että katso, vieras ihminen.
- Anonyymi
Kaikki täällä voi pahoin. Kaikki.
- Anonyymi
Jämsä on kunnon paskanjauhajien paikka.
- Anonyymi
Vaihdetaan koko Jämsän väki uusiin kertalaakilla. Uusille valintaehtona yhteistyökyky, -halu ja taito keskustella asiallisesti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869