Eka ilta nopeassa tahdissa noin 2,5 dl viinaa ja 1 l nelosolutta. Ja järjestys toisin päin, oli tarkoitus vain nauttia oluet ja mennä nukkumaan.
Seuraavana aamuna ei silleen krapulaa muttei täysin kunnossa oleva olokaan, jossain vaiheessa puolen litran nelos oluen haku. Sitten iltapäivällä pari tuollaista treffeillä kunnes huomaatkin kaljoittelevasi mökillä. Mökiltä kotiin ja kotona 1 l kolmosolutta, et jaksa edes kaikkia kaljoja juoda. Mitäs ne annokset nyt olikaan, oisko tuossa noin 15.
Sunnuntaina sitten aamulla juodaan litra kolmosta, käydään 1 nelosolut. Iltapäivällä olet ajokunnossa. Sitten kun tehtävä hoidettu kaupasta lisää 1 l nelosta, vielä toiset samanlaiset ja illalla ennen sulkemista pari. Eli su annokset 3,5 l nelosta = noin 11 nelosta (kolmosossa isompi määrä tietenkin!) 3 komosta.. eli kiitettävästi tullut taas sellainen 16 annosta juotua. Humaltumista vain illalla. Huonot unet stressaavan elämäntilanteen takia, olet polttanut paljon tupakkiakin siksi. Muuten et juuri polta. Heräät aamuyöllä paskalle! Tosi harvinaista olet jo huolissasi. Et saa unta, hoidat "krapulaasi" ja menet töihin..
Töiden jälkeen litra nelosta ei riitä ja vielä litra lisää eli taas tuli se kuusi nelosta juotua.
Nyt tästä suosta pitää nuosta! Ma oli yks näköharha, joku välähdys. Muisti täpästää.
Tämä väärinkäyttäjä on sitten nainen.
Juomaputki
Anonyymi
2
239
Vastaukset 2
- Anonyymi
1 litra vastaa 15 annosta? En saa mitään tolkkua aloituksestasi.
- Anonyymi
Siis tuon lauantai päivän annokset yhteensä noin 15.. aloitus ehkä klo 10 aamulla ja lopetus samoihin aikoihin tai hieman myöhemmin illalla.
Ja sunnuntaina taas aloitin aamuyöllä juomaan niitä kaappiin jääneitä kaljoja. Huonoa ahdistuksen hoitoa, ahdistaa vaan enemmän.
Ap
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty391177Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä2841031Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s295873Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto25869Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33761Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte191639- 59555
- 40526
Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen
Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁59457Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine54421