Eka ilta nopeassa tahdissa noin 2,5 dl viinaa ja 1 l nelosolutta. Ja järjestys toisin päin, oli tarkoitus vain nauttia oluet ja mennä nukkumaan.
Seuraavana aamuna ei silleen krapulaa muttei täysin kunnossa oleva olokaan, jossain vaiheessa puolen litran nelos oluen haku. Sitten iltapäivällä pari tuollaista treffeillä kunnes huomaatkin kaljoittelevasi mökillä. Mökiltä kotiin ja kotona 1 l kolmosolutta, et jaksa edes kaikkia kaljoja juoda. Mitäs ne annokset nyt olikaan, oisko tuossa noin 15.
Sunnuntaina sitten aamulla juodaan litra kolmosta, käydään 1 nelosolut. Iltapäivällä olet ajokunnossa. Sitten kun tehtävä hoidettu kaupasta lisää 1 l nelosta, vielä toiset samanlaiset ja illalla ennen sulkemista pari. Eli su annokset 3,5 l nelosta = noin 11 nelosta (kolmosossa isompi määrä tietenkin!) 3 komosta.. eli kiitettävästi tullut taas sellainen 16 annosta juotua. Humaltumista vain illalla. Huonot unet stressaavan elämäntilanteen takia, olet polttanut paljon tupakkiakin siksi. Muuten et juuri polta. Heräät aamuyöllä paskalle! Tosi harvinaista olet jo huolissasi. Et saa unta, hoidat "krapulaasi" ja menet töihin..
Töiden jälkeen litra nelosta ei riitä ja vielä litra lisää eli taas tuli se kuusi nelosta juotua.
Nyt tästä suosta pitää nuosta! Ma oli yks näköharha, joku välähdys. Muisti täpästää.
Tämä väärinkäyttäjä on sitten nainen.
Juomaputki
Anonyymi
2
124
Vastaukset
- Anonyymi
1 litra vastaa 15 annosta? En saa mitään tolkkua aloituksestasi.
- Anonyymi
Siis tuon lauantai päivän annokset yhteensä noin 15.. aloitus ehkä klo 10 aamulla ja lopetus samoihin aikoihin tai hieman myöhemmin illalla.
Ja sunnuntaina taas aloitin aamuyöllä juomaan niitä kaappiin jääneitä kaljoja. Huonoa ahdistuksen hoitoa, ahdistaa vaan enemmän.
Ap
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925951
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv953017Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262790Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262065Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125960- 48764