Työtä vai ei

Anonyymi

Paljonko Naantalissa on työttömiä? Siis niitä ketkä tosissaan haluavat ja hakevat töihin. Kuinka suuri osa on työtä vieroksuvia vetelyksiä. Mahdoton tietää,eikö vain.

10

208

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitäs se sua noin paljon kiinostaa?

      • Anonyymi

        Saahan se kiinnostaa, so what.


    • Anonyymi

      Kuulut vissiin noihin luuseri osastolle

      • Anonyymi

        Luuseri osasto, kiva...Kiva.


    • Anonyymi

      Tehkööt työt ne, jotka ovat sen keksineetkin. Olen totaalikieltäytyjä, ja mulle riittää hyvin veronmaksajien tulonsiirto tililleni noin 500 ekee kuukaudessa puhtaana käteen. Kiitokset siitä...

      • Anonyymi

        Mikä on totaalikieltäytyjä työn haussa,miten se onnistuu jos on työkykyinen. Kuinka monta vuotta se pelittää,koko elämän vai.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikä on totaalikieltäytyjä työn haussa,miten se onnistuu jos on työkykyinen. Kuinka monta vuotta se pelittää,koko elämän vai.

        Helposti onnistuu. Ei vaan ota töitä eikä kursseja vastaan. Eka kieltäytyminen pudottaa sosiaaliturvaa,samoin toinen kieltäytyminen, mutta minimi liksa on laissa säädetty noin 500 euroa. 500 puhtaana käteen plus harkinnanvaraista päälle,ja tietysti kaikki lääkkeet, ja muut terveysmenot. Käytännössä sama jää käteen euroja kun pienipalkkaisella.


    • Anonyymi

      Moni työtön täällä ei edes ole halukas tekemään töitä. Liian vaikeaa kuulema mennä seitsemäksi tai kahdeksaksi töihin ym. Toki kaikki eivät ole tällaisia, mutta kyllä todella moni. Kitistäänkin vielä joka asiasta kun ei saa vain istua.

    • Anonyymi

      Töitä ei kannata tehdä, jollei saa vähintään 50 ekee tunnissa.

      • Anonyymi

        Ei mikään työ kohta kannata,varsinkin pienpalkalla raatajilla. Toista se on jos osaa ja pääsee kiemurtelemaan tähän sairaaseen sosverkko järjestelmään. Se suosii paskan jauhajia ja terveitä luusereita.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      94
      3732
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      45
      3114
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      97
      2719
    4. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      57
      2410
    5. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2388
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      117
      2357
    7. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      125
      2335
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      21
      2264
    9. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      21
      2203
    10. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      64
      2070
    Aihe