Lopunajan Raamatun profetia antikristuksista

Anonyymi

1.Joh. 2:18
Lapsukaiset, nyt on viimeinen aika. Ja niinkuin te olette kuulleet, että antikristus tulee, niin onkin nyt monta antikristusta ilmaantunut; siitä me tiedämme, että nyt on viimeinen aika.

- lapsukaiset (Jeesuksen Kristuksen seuraajat, uudestisyntyneet)
- ajanjakso: viimeinen aika
- monia antikristuksia tulee

Antikristillinen valta haluaa hallita sinua saatanan monin juonin.
Ajankohtaista kovinkin?

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Maailman ruhtinas (saatana) hallitsee vielä maailmaa jonkin aikaa ja kiljuva jalopeura tietää että aikaa hänellä on vähän jäljellä.

      1. Joh. 4:5 He ovat maailmasta; sentähden he puhuvat, niinkuin maailma puhuu, ja maailma kuulee heitä.

      1Piet. 5:8 Olkaa raittiit, valvokaa. Teidän vastustajanne, perkele, käy ympäri niinkuin kiljuva jalopeura, etsien, kenen hän saisi niellä.

    • Anonyymi

      Kun se varsinainen Antikristus tulee hän tekee suuria ihmeitä ja pystyttää 1000 vuotisen rauhan valtakunnan. Siihen liittyy "koko maa", eli kaikki kristityt jotka ovat lain kirouksen alla, eli kaikki jotka edeleen odottavat Jumalan valtakuntaa.

      Nyt monet sanovat että uskovaiset ovat jo siinä vaiheessa temmattu pois, mutta kun tuo Antikristus tulee ja täällä edelleen kaikki ollaan niin niitten täytyy muutta käsitystään hieman. Mutta ihan varmasti kaikki jotka eivät asu (armon)taivaassa lähtee seuramaan tuota.

      Siinä Ilmestyskirja pähkinäkuoressa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      113
      3551
    2. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      69
      2983
    3. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2684
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      75
      2422
    5. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      17
      2242
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      31
      2169
    7. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2091
    8. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      6
      1917
    9. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      87
      1903
    10. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      26
      1682
    Aihe