Hain Cialis -reseptin

Hain eilen yksityisen lääkäriaseman lääkäriltä Cialis -reseptiä, mutta ei kirjoittanut vaan määräsi labrakokeisiin. Lääkärikäynti maksoi kelakorvauksen jälkeen 53e, enkä edes saanut reseptiä! Kaikenmaailman testosteroni kokeisiin se mua oli laittamassa... labrakokeiden hinnat varmaan yli 100e, joten taitaa jäädä menemättä! Kokeiden jälkeen pitäisi varata uusi lääkäriaika, ja sitten vasta harkitaan reseptin kirjoittamista!!!

ARVAA VITUTTAAKO! Menin hakemaan apua lääkäritä löydään penikseen, mutta en saanutkaan lääkettä! Valitkaa siis lääkäri tarkkaan, ettei tule turhaan kallista laskua tyhjästä!
103554
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

terveyskeskukseen. Yksityislääkärit saattavat omistaa kimppalabroja joita sitten pitää yrittää työllistää. Toisaalta on ihan oikein, että nuo testotkin tutkitaan, koska et tule täysillä hyötymään erektiolääkkeistä jos testot ovat matalat.

Äänestä

Yksityislääkäri on renki ja potilas on isäntä.

Lääkärin luo mennään koska hänellä on reseptin kirjoitusoikeus. Ei yksityislääkäriltä kukaan lähde pois ilman reseptiä jos sitä on tullut hakemaan.

Ihan turha yrittää luoda kuvaa että Viagra-, Cialis- tai Levitra-reseptiä muka olisi jotenkin hankala saada.

Äänestä
  • En usko että mistään mainostajasta on kysymys. Kyllä se vaan juuri tuollaista on monessa lääkärissä. Halutaan tutkia ja tehdä tutkimuksia jolloin joutuu menee uudestaan ja maksamaan moneen kertaan ennen kuin resepti rapsahtaa kouraan.

    Äänestä

  • sama kokemus kirjoitti:

    En usko että mistään mainostajasta on kysymys. Kyllä se vaan juuri tuollaista on monessa lääkärissä. Halutaan tutkia ja tehdä tutkimuksia jolloin joutuu menee uudestaan ja maksamaan moneen kertaan ennen kuin resepti rapsahtaa kouraan.

    Yksityislääkärille menon syy on hänen oikeutensa kirjoittaa resepti, sitä sieltä haetaan. Ei niin s-tanan tyhmää peräkammarin poikaa olekaan joka suostuisi ottamaan lääkäriltä laskun siitä ettei saa mitä on tullut hakemaan. Resptin hankkimisvaikeudet ei ole syy ostaa luontaistuotehumpuukia.

    Äänestä

eikö se sitten ole hyvä kun tutkittaan mitä sinä sairastat. sokeritauti ,sepelvaltimotauti yms

Äänestä
  • On kai se hyvä kun tutkitaan... mutta terveyskeskuksessa tutkimukset ois ollu ilmasia. Ajattelin että menen vaan mahdollisimman anonyyminä yksityiselle lekurille, joka vaan kirjottaa suurempia kyselemättä sen reseptin.

    Näin ei käynyt, ja siksi olen pettynyt! En arvostele sitä että tutkitaan, vaan sitä ettei lekuri kirjoittanut pyynnöstä huolimatta reseptiä! Olisihan se voinut silti kirjottaa reseptin vaikka olis määränny labraan...

    Äänestä

Cialista, kun pyysin.
Aika vaikea uskoa, että lääkäri ei kirjoittaisi.

Sanoi, että hän kirjoittaa joka päivä niitä.
Suositteli Cialista Viagran sijaan.

Äänestä
  • Työpaikan lekurilta sain Cialista minäkin, no problems.
    Cialis on kiva, kun toimii myös seuraavana aamuna ja seuraavana iltana ja sitä seuraavana aamunakin ja voi vielä toimia sitä seuraavana iltanakin. Tuntuu jopa että ongelma vähenee koko ajan.
    Minulla Cialis ei ihan niin herkästi nostata kuin Viagra mutta kyllä sitten tarpeen tullen toimii. Ei voi muuta kuin hämmästellä lääketieteen ihmeitä!

    Äänestä

Minulle vanhalle sitä viagraa ja cialista on omalääkärit tyrkyttäneet niin että on jo yli omantarpeen, jos et ole päässyt niitä kokeilemaan voin antaa suulle ja kertoa henk koht miten menettelet jatkossa

Äänestä

Minä hain reseptin omalta työterveyslääkäriltä ja homma meni jotenkuten näin.
Ois pikku ongelma.Ei tahdo tuo peli oikein toimia ja ongelman syy on suorituspaineet.
No lääkäri siihen,et haluaisitko kokeilla viagraa.
Johon minä et voisko sitä cialista ku oon kuullut et
vaikuttaa kauemmin.
Kirjoitti sit 12 kpl:n 20mg reseptin ja lähtiissäni
sano vielä et jos tarvit lisää nii soita.

Ei muutaku rohkeesti vaan omalle lääkärille ja kerro asia.Ei se niin kauheeta oo.

Ps.Puolikkaan otin ja kyllä muuten pelaa :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Timppa kirjoitti:

Hain eilen yksityisen lääkäriaseman lääkäriltä Cialis -reseptiä, mutta ei kirjoittanut vaan määräsi labrakokeisiin. Lääkärikäynti maksoi kelakorvauksen jälkeen 53e, enkä edes saanut reseptiä! Kaikenmaailman testosteroni kokeisiin se mua oli laittamassa... labrakokeiden hinnat varmaan yli 100e, joten taitaa jäädä menemättä! Kokeiden jälkeen pitäisi varata uusi lääkäriaika, ja sitten vasta harkitaan reseptin kirjoittamista!!!

ARVAA VITUTTAAKO! Menin hakemaan apua lääkäritä löydään penikseen, mutta en saanutkaan lääkettä! Valitkaa siis lääkäri tarkkaan, ettei tule turhaan kallista laskua tyhjästä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu