Onko muut huomanneet samaa, että kun kello lyö 20:00 ja alkaa -60% alennus punalapputuotteista niin työntekijät ovat silloin jo parasta aikaa heittämässä niitä roskapusseihin? Jos et ehdi kauppaan keräämään punalappuisia jo klo 19:30 ja odota alennuksen alkuun niin tuotteet lyödään surutta roskiin heti. Näinkö sitä hävikkiruokaa kuuluu tuhlata! Häpeä S-Market Jokijussi!
Jokijussin hävikkiruoat
9
1733
Vastaukset
- Anonyymi
Kiusantekoa en käy enään.
- Anonyymi
Höpö höpö, kannattaa ottaa asiasta selvää. Seuraavana aamuna vasta laitetaan hävikkiin.
- Anonyymi
Kas kummaa kun tässä viimeiset 6kk olen seurannut, että punalappuisia heitetään jätesäkkeihin heti jo klo 20:05. Toissapäivänä viimeksi näin tapahtui, paistopisteen vieressä lattialla oli jätesäkki jossa halvimmat punalappuiset sisässä. Hyllyssä vain kalleimmat jäljellä. Samoin siinä vieressä työntekijä heitteli punalappuisia leipiä toiseen jätesäkkiin kun vanhempi herrasmies sanoi, että eikös ne kannattaisi hävittää vasta kun kauppa menee kiinni. Tähän myyjä nauraen vastasi "pääsee kotiin aiemmin kun tekee nämä hommat etukäteen". Todella hävytöntä.
- Anonyymi
Mitästä paskaa. Otakkaa asiasta selvää elekääkä spekuloiko turhaan. En ole ainakkaa ite hoksinu. Ja eikö ne laita ne paisto tuotteet illalla -30 pusseihin ja myyntiin olen ite ainaki ostanu.
- Anonyymi
tiedän asian ja olen käynyt varastamassa ne kaikki ruoat sieltä rosskista.
ei maksa mitään ja ei tarvi ostella kaupasta mitään.
kerran naismyyjä mulle asiasta huomautti kun olin tonkimassa tuotteita
volvoni peräluukkuun, niin vetäsin turpiin.- Anonyymi
Minäpä Mersulla ajan ja kun käyn Jussin roskiksella niin myyjät laittaa siististi minulle peräkonttiin kaikkea punaleimaista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minäpä Mersulla ajan ja kun käyn Jussin roskiksella niin myyjät laittaa siististi minulle peräkonttiin kaikkea punaleimaista.
Taidat tykätä kun peräkonttiisi "laitetaan"
- Anonyymi
Tottakai keräävät ja vievät kotiinsa.
- Anonyymi
Eihän siellä muutenkaan oo niitä -30% tuotteita enää klo 20.00 kun ne pari vanhempaa muoria on jo tuntia ennen ne haalinut kärryynsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433523- 362134
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301809- 161567
- 231538
- 111467
- 241397
- 141257
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781215- 251145