Milloin mahtaa päästä matkustamaan Ukrainaan Krimille? Oma veikkaukseni on, että siihen menee vielä pari vuotta.
Tuleekohan sinne iso venäläisen sotaromun pysyvä näyttely? Veikkaan, että joku ryssän tukikohdista valjastetaan tuohon käyttöön.
Ukrainaan Krimille
4
212
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tule koska molemmat, ovat venäläistä porukkaa, samoin ukrainalaiset, ovat Venäläisiä, jotka suurin osa tulleet Suomeen, vain tyhmien suomalaisten. Avustuksella ja elämään, Suomeen ilmaiseksi. Tyhmät suomalaiset, maksavat kaiken,! Sellaiset paskat saavat lähteä mahdollisimman nopeasti takaisin mistä ovat tulleetkin!!
- Anonyymi
Tyhmät venäläiset luulevat omistavansa koko maailman vaan eiköhän tuo totuus selviä syvän laman iskiesssä yhteiskuntaan.
- Anonyymi
ei muuta kun karja junat kuljettamaan ukraanalaiset takaisin
- Anonyymi
Milloin mahtaa päästä Ukrainaan Pietariin tai Moskovaan? Onko siellä valuutta hryvnia, euro vaiko dollari. Onko parin vuoden päästä niitä olemassa vai onko kuten Mariupol?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1116916KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3886577Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei653317Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521282869Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082460Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään351940- 1251834
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211697Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821367- 741257