Kiitos jo etukäteen asiallisista vastauksista☺️ kertokaa fiksummat kannattaako ostaa tuon mallin venettä jos ei veneestä löydy trimmiä🤔 onko jatkossa vaikea myydä eteenpäin.
Yamarin 500ht Big game
25
2208
Vastaukset
- Anonyymi
Jos moottorina on melko tuore 4T-kone, niin ehkä joku haluaa semmoisen ostaa, siis ehkä.
Jos moottorina on 30 vuotias 2T-kone, niin ehkä se ei ole niin haluttu.
Ps. Tuon kokoisessa veneessä harvoin on trimmiä, koska siitä ei ole juurikaan hyötyä, mutta moottorissa olisi hyvä olla trimmi ja kippi.- Anonyymi
vai ei ol trimmistä hyötyä, sinähän varsinainen titäjä olet. Kusipääkin vielä syntymästä lähtien
- Anonyymi
Jos joku haluaa siihen trimmit niin mikä estää asentamasta?
Taisin selittää liian huonosti. Siis tarkotin sitä ettei konetta pysty nostan sähköisesti ylös ja alas kun se trimmi puuttuu.
- Anonyymi
Vro kirjoitti:
Taisin selittää liian huonosti. Siis tarkotin sitä ettei konetta pysty nostan sähköisesti ylös ja alas kun se trimmi puuttuu.
No jos sinä haluat ostaa niin ehkä myöhemminkin löytyy vielä joku joka haluaa. Tuskin tuo nyt paljoa maksaa joten ei kai se nyt niin iso ongelma voi olla.
- Anonyymi
Tajuutko lainkaan mitä selität. Tollasen trimmin asennus maksaa enemmän kun toi 6ohp vanha kone. vitun idiootti
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tajuutko lainkaan mitä selität. Tollasen trimmin asennus maksaa enemmän kun toi 6ohp vanha kone. vitun idiootti
Nyt lähde lätkimään täältä. Tuollaisia vänkylöitä täällä ei tarvita.
Pysyttele kaltaistesi seurassa, sillä he saattavat arvostaa kielenkäyttöäsi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt lähde lätkimään täältä. Tuollaisia vänkylöitä täällä ei tarvita.
Pysyttele kaltaistesi seurassa, sillä he saattavat arvostaa kielenkäyttöäsi.Täällähän sitä seuraa riittää ja seura tekee kaltaisekseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täällähän sitä seuraa riittää ja seura tekee kaltaisekseen.
Tarkoitatko, että kun tuollaista kielenkäyttöä tarpeeksi lukee, niin muuttuu itsekin samanlaiseksi?
Toivottavasti pystyn sen välttämään.
- Anonyymi
Eikö sun pitäisi tietää kannattaako ostaa, sulle vene tulee? Trimmin puuttuminen on miinus mutta vanhoissa koneissa se on normaalia. Ei kai tossa trimmiä ole koskaan ollut?
Minulle vene tulee vaan siksi aikaa että laitan veneen kevääksi myyntikuntoon. Siksi kyselin.
- Anonyymi
Nyt sun täytyy kyllä tietää tuo ihan itse. Kukaan ei voi sitä noilla tiedoilla sanoa. Kaikki riippuu tuon veneen kunnosta, paljonko se sinulle maksaa, minkälaista voittoa lähdet tavoittelemaan ja näiden suhteessa paljonko laitat omalle työlle hintaa.
Voi tulla kyllä pettymys! Anonyymi kirjoitti:
Nyt sun täytyy kyllä tietää tuo ihan itse. Kukaan ei voi sitä noilla tiedoilla sanoa. Kaikki riippuu tuon veneen kunnosta, paljonko se sinulle maksaa, minkälaista voittoa lähdet tavoittelemaan ja näiden suhteessa paljonko laitat omalle työlle hintaa.
Voi tulla kyllä pettymys!Hinnasta viis. Sitä lähdin hakemaan että kuinka paljon ihmiset arvostaa perämoottori trimmiä ja kuitenkin vene painaa sen 450kg ja rekisteröity 6 hklölle. Trimmistä varmasti on apua isommassa aallokossa ja isommalla kuormalla.
- Anonyymi
Vro kirjoitti:
Hinnasta viis. Sitä lähdin hakemaan että kuinka paljon ihmiset arvostaa perämoottori trimmiä ja kuitenkin vene painaa sen 450kg ja rekisteröity 6 hklölle. Trimmistä varmasti on apua isommassa aallokossa ja isommalla kuormalla.
No pitäähän siinä peräprutkussa trimmi olla, vaikka olisi vain nelimetrinen pulpettivene 20 heppaisella.
- Anonyymi
Vro kirjoitti:
Hinnasta viis. Sitä lähdin hakemaan että kuinka paljon ihmiset arvostaa perämoottori trimmiä ja kuitenkin vene painaa sen 450kg ja rekisteröity 6 hklölle. Trimmistä varmasti on apua isommassa aallokossa ja isommalla kuormalla.
No siis jos menis ostamaan uutta pulpetti venettä vaikka kuuskymppisellä koneella ja vaihtoehtona olis trimmillä tai ilman niin siinä se arvostus yksiselitteisesti näkyisi.
Tuo on yksilö joka kaipaa jonkun joka sen nyt yleensä sattuu haluamaan. Ei se trimmin arvostus tuossa paketissa silleen näy. - Anonyymi
Arvelitte, että tulevan talven jälkeen (inflaatio, energian hinnan nousu) joillain olisi rahaa ja tarvetta ostaa reilu 5 metriä pitkä HT-vene vanhalla 2T-jamahalla, joka kuluttaa matka-ajossa vähintään 15l tunnissa, joka tarkoittaa nykyhinnoilla reilu 30€/h.
Onnea vaan venekaupoille.
- Anonyymi
Käytetyn trimmin vois saada 300-400 €.
Se, että sen sijoitat ja toivot keväällä tuplaavasi hinnan, niin ehkä kannattaa. Tosin 2t ei välttämättä ole enää se suosituin vaikka olkoonkin yamaha.. Kauko-ohjainlaitteessa ei ole edes säätö painiketta trimmille joten sekin menisi vielä vaihtoon.
- Anonyymi
Jos veneessä on kuuskymppinen kakstahti, niin saat saman hinnan vaikka myisit ilman konetta. Myy kone sitten vaikka romikselle. Noilla koneilla ei kummoista arvoa nykyään ole.
- Anonyymi
On se vaikea myydä. Laita tuulilasi ja trimmit eteen niin menee kaupaksi.
- Anonyymi
Siis hä?
- Anonyymi
Keväällä kaikki myy uudemmatkin veneensä , jotta asunto säästyisi .
- Anonyymi
Jos kaikki myy niin löytyy ostajia poikkeuksellisen paljon.
- Anonyymi
ihan asiallinen vene jos hinta kohillaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1533430Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk842976Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva602450Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro412340Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?532260Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1152235Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,172217Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1512149Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121566Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville291543