Citroen C4 vm-06 1.6bensa polttoainesuodattimen sijainti?

Missä mahtaa sijaita Citroen C4 polttoainesuodatin? Jakopääremontti tehty, mutta ennen sitä ja sen jälkeen auto kulkee vain pintakaasulla. Ja jos painaa lujemmin kaasua niin auto tukehtuu.
Missähän mahtaa vika olla, kissojen ja koirien kanssa vikaa etsitty? Voiko johtua tuosta polttoainesuodattimesta jonka sijaintia ei ole löytynyt että voisi sen vaihtaa.

14

2439

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suodatin on auton alla, tankin etupuolella keskellä. Eli vasemman takapyörän etupuolella. Saattaa olla suoja päällä.
      Vaihda lambda ja puhdista elektroniikan puhdistusaineella maf ilmamäärä mittari.

      • Anonyymi

        kiitos vastauksesta mutta suodatin ei ole siellä,tankin letkut menee oikealla puolen suoraan palkin sisälle ja viisaitten mukaan maf ilmamäärä mittaria ei autossa ole.


    • Anonyymi

      Jos bensapumppu tarvii vaihtaa, niin ota takapenkki pois, niin siellä on luukku jonka alla tankki ja pumppu.

    • Anonyymi

      Älä tee mitään ennenkuin olet lukenut vikakoodit.

      Vika tuskin on polttoainesuotimessa.

      • Anonyymi

        Se tässä on ihmeellistä tietokone testari ei näytä mitään vikaa.


    • Te jotka tiedätte,voitteko auttaa.Nyt tämä kyseinen sitikka ei edes lähde käyntiin.Autoon tehty nokka-remmin remontti,vaihdettu nokkaakselin tunnistin,tulpat,vaihdettu öljyt ja suodatin .Tietokone testari ei näytä mitään vikaa ja silti auto ei lähde käyntiin.Olisi pitänyt uskoa viisaanpia ja ostaa vain ranskalaisia vain grilliltä.

    • Anonyymi

      Voisin 99% varmuudella veikata ettei vika ole bensasuodattimessa (joka varmaan on pumpun yhteydessä tankin sisällä).

      Aika mahdoton tuollaista on selvittää nettifoorumin kautta, veisin suosiolla osaavaan korjaamoon tutkittavaksi.

      • Kiitos vastauksesta,katsottiin bensatankkiin kun luultiin että bensapumpussa olisi vikaa,ei ollut vikaa pumpussa ja tankin sisällä ei ollut suodatinta.


    • Anonyymi

      Suodattimen sijainti on tankin etuosassa. Löytyy penkin alta.
      Muovinen suoja koko 18 cm avataan, sen alla on suodatin.

    • Anonyymi

      Bensalinjaan voi asentaa korkeapaine pumpun jolla voi testata myös.
      Biltemastakin voi saada Bocsh tyyppisen pumpun jonka laittaa sopivaan väliin.
      Hintaan noin 50 €.

    • Anonyymi

      Sähköisen kaasupolkimen vika.

    • NYT SITTEN LÖYTYI VIKA ,KATTI OLI TUKOSSA.

      • Anonyymi

        Seisooko katti capslockin päällä?


    • Anonyymi

      SIIS KATALYSAATTORI OLI TUKOSSA. JEp katti tosiaan capslocia

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7558
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3622
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1846
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1060
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      943
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      27
      911
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      807
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      732
    9. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      729
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      26
      662
    Aihe