Vie kansalaista kuin pässiä narussa.Mitään et voi.
Voiko näin toimia.Olisi pääkirkolla hommia tutkia tapausta,
Vesikolmio
13
1539
Vastaukset
- Anonyymi
Kuka ottaisi asian hoidettavaksi
- Anonyymi
Eipä tuo ole haitannu täällä yläjoksulla eikä tieten alajuoksullakaan.
- Anonyymi
Menikös ne karvoskylästen ja haapaperästen salaojat solmuun, kun siirtoviemäri Haapajärveltä kaivettiin Nivalaan lakeuden poikki? Kyllä taitaa haikaperäset ja välikyläset olla vaan halvemmen veden perässä näissä valituksissaan. Ei muuta kuin viemäriin vaan liittymään kaikki niin alkaa jokivesikin puhdistua.
- Anonyymi
Jokivesi ei puhdistu en koskaan tehomaatalous sekä metsätalous on tuhonnut joen ja sen kuuluisan rapukannan . Humus ja liete siinä se suomen puhdas ruoka ja maatalous
- Anonyymi
Ja haikaperän talouksille lisäksi lasku turhasta viivästyttämisestä. Ylimääräisiä kuluja ei tule maksaa yhteisestä pussista!!!
- Anonyymi
Kyllä vesiyhtiö otti miljoonien korvausten itselleen.Putki kulkee ihmisten vesikaivojen
lähellä,Millä se on saannut Nivalaiset taakseen,
Mitä tapautuu kun putki räjähtää tällä alueella.
Seuraukset ovat valtavat. - Anonyymi
Valitus menossa hallintoikeudessa,siitä huolimatta työt aloitettu.
Eikö laki koske tätä.- Anonyymi
Ei tarvi koskeakkaan. Putki maahan vaan ja pikaisesti.
- Anonyymi
Iät ja ajat on taloissa ollu ulkohuussit,ja sinne on tehty isot ja pienet tarpeet.Nyt samalle tavaralle pitää antaa kyytiä satoja kilometrejä pitkässä putkessa.Kyllä on menny hienoksi.
- Anonyymi
Siellä toispuoljokkeeko on ulkohyyssit sus siunakkoo kauhiaa äkkiöäviemärit sinne.
- Anonyymi
No entäs nyt sitte kun vierärityöt saa jatkua haikaperällä,joko talipaanit on kaivamassa juoksuhautoja .
- Anonyymi
Talipaanien kannattaa touhuta susireviiri reviirilleen,ainakaan tuulivoimalat ei ole saaneet lupia
Oulun lähistöllä susireviireille. - Anonyymi
Talipaanien ahneushan on tunnetusti pohjaton.
Kaikille asianosaisille korvaukset yhdenmukaisin perustein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2585256
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!532502- 792192
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3911540Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss971223SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä291113Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse101059Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9242906Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte175905Haapaveen nähtävyys?
Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u39824