Terve. Nyt 18 jo ikää ja nyt tupakka ja muut "laillistui" niin miten ihmeessä ihmiset vetää keuhkoon sauhuja kun sattuu niin perkeleesti tottuuko muka siihen joskus?
Kouhkoon vetäminen
Anonyymi
2
171
Vastaukset
- Anonyymi
Kun ei hyvältä tunnu, niin kannattaako polttaminen edes aloittaa ?
Vetelet röökiä 20-50 vuotta, niin sitten se vasta keuhkoon sattuukin, ja varmasti paljon enemmän kuin näin alkuvaiheessa.
Keuhkoahtaumaan on pirullista kuolla, kun happi käy vähiin pikkuhiljaa, eli tukehtuu hitaasti. - Anonyymi
Äsken sanoit että oot 20v ja tässä 18.
Lopeta äläkä edes harkitse tupakointia, sulla ei ole ikää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733364Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91891Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241279- 1311088
- 1001023
- 60964
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67946Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6905- 84889
- 34820