tuli Revon Sähkön tilalle?
Miksi Vattenfall..
9
768
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi ne ulkomaalaiset pörssiyhtiöt esim. ruotsalaiset tekee tiliä Suomessa sähköä tuottamalla hirvittävillä hinnoilla vanhusten paskoissa makuuttamalla jne jne jne kotimaisen tuotannon sijaan?
- Anonyymi
Ulkoistetaan (sotepalveluihin saadut valtionavustukset ruotsiin)...KOPS!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ulkoistetaan (sotepalveluihin saadut valtionavustukset ruotsiin)...KOPS!
Vanhuspalvelut mm. Tanskaan jne.
- Anonyymi
Kun sain niin halvalla - Sulo Vilen.
- Anonyymi
Rahan takia tietysti.
- Anonyymi
jos en väärin muista venetpalon voimalaitos taisi olla tuottavin sähkölaitos lähialueista?
- Anonyymi
Lähes yhtä suuri energiantuotto kuin muissa Pyhäjoen neljässä muussa vesivoimalassa (Vesi-, Kallio-, Haapa- ja Hourunkoski) yhteensä.
- Anonyymi
Revon sähkö oli paras ikinä. Mikä olisi ollessa vielä Revon Sähkö. Missä lie saadut rahat,jonka miehet hevosilla ,lapioilla talkoilla tekivät. Piiiiitkät linjat .Mikä työ. Ei markkaa tullut tekijöille.Miten kävi rahoille.Ei kai ne homehu ,vai?
- Anonyymi
vattenvall pihipaskan voisi potkia suohon
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1136965Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1064700L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa493952TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133334Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6742001Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2251376- 661338
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551283Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j521277Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise12962