tuli Revon Sähkön tilalle?
Miksi Vattenfall..
9
759
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi ne ulkomaalaiset pörssiyhtiöt esim. ruotsalaiset tekee tiliä Suomessa sähköä tuottamalla hirvittävillä hinnoilla vanhusten paskoissa makuuttamalla jne jne jne kotimaisen tuotannon sijaan?
- Anonyymi
Ulkoistetaan (sotepalveluihin saadut valtionavustukset ruotsiin)...KOPS!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ulkoistetaan (sotepalveluihin saadut valtionavustukset ruotsiin)...KOPS!
Vanhuspalvelut mm. Tanskaan jne.
- Anonyymi
Kun sain niin halvalla - Sulo Vilen.
- Anonyymi
Rahan takia tietysti.
- Anonyymi
jos en väärin muista venetpalon voimalaitos taisi olla tuottavin sähkölaitos lähialueista?
- Anonyymi
Lähes yhtä suuri energiantuotto kuin muissa Pyhäjoen neljässä muussa vesivoimalassa (Vesi-, Kallio-, Haapa- ja Hourunkoski) yhteensä.
- Anonyymi
Revon sähkö oli paras ikinä. Mikä olisi ollessa vielä Revon Sähkö. Missä lie saadut rahat,jonka miehet hevosilla ,lapioilla talkoilla tekivät. Piiiiitkät linjat .Mikä työ. Ei markkaa tullut tekijöille.Miten kävi rahoille.Ei kai ne homehu ,vai?
- Anonyymi
vattenvall pihipaskan voisi potkia suohon
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73883
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104748- 47664
- 36633
- 47623
- 30611
- 40605
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34567- 50560
- 37506