Huijasi minut http://tori.fi/ myyi rikkinäisen Maverick Audio TubeMagic D1 150€ 15€ postimaksu maksoi 180€ korjata se Next Level Audio.
0445852413
Pasi Finni
FI85 1317 3500 0388 80
Puansillantie 5 40930 Muurame Lujabetoni Oy
Noin hän itse sano
Anteeksi nyt vain mut minulta laite lähti ehjänä ja pakkasin sen sovitusti särkyvään pakettiin. Minä en voi hyvittää mitään tuotteesta koska se on toimivana lähetetty. Tuote on testattu ennen lähetetystä ja mistään korjauksista ei ole sovittu. Rikosilmoituksen minun puolesta saa tehdä jos sen asialliseksi näkee.
Minä en tiedä mitä sille jälkeenpäin on tapahtunut ja miksi. Kuten olen useasti sanonut minun käytössä se toimi niinkuin kuuluikin, eikä siinä ollut koskaan mitään vikaa minun aikana. Mikäli korvauksia halutaan on asia vietävä viranomaisille eteenpäin. Sitä kautta voidaan keskustella kaupan purkamisesta tai muista vaihtoehdoista.
Hän kiistä kaikken meidän pitä todista että se on rikkinäisenä lähetetty minä kysyn huomenna Next Level Audio miten sen voi todista että se on rikkinäisenä lähetetty.
Sano sille myyjälle että ei ole olemassa sellaista pykälä mitä sano että ostajan pitä todista että se on ollut rikki jo silloin kun myyjä on sen lähettänyt kysy hänelttä miten hän pysty todistaman että se on ollut ehjä ja toimiva kun hän on sen lähettänyt....
Myyi rikkinäisen..
Anonyymi
0
312
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po2157684- 583033
- 1952429
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101883Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1821795Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke241532- 751301
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä281202Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,381183Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty501039