Kyllä on ikävä Jokikokkoa, nykyiset vetäjät SM ja MI ovat ihan idiootteja, pilaavat judon etelä-Suomesta nuorten osalta.
Vastaukset 32
- Anonyymi
Kuka on MI? Ja mistä kiikastaa, antakaa nyt tekijöille muutakin palautetta kuin, että ovat...
- Anonyymi
Voi piip, olin jo unohtanut koko äijän, ei todellakaan ikävä!
- Anonyymi
Mi Ilvonnen
- Anonyymi
Erkki Jokikokko oli paras nuorten judovalmentaja. Asian voi vahvistaa kymmenet hänen valmennuksessaan olleet. Harmi että judon pikku poliitikot eivät sietäneet hetkittäin kulmikasta mutta koko sydämellään töitä tekevää miestä.
- Anonyymi
Eikös paras junnuvalmentaja ole semmonen, jonka junnut jatkaa myös aikuisena?
- Anonyymi
Hetkittäin kulmikas, aamujudot henkilökohtaisessa valmennuksessa alaikäisten ....... kanssa.. .
- Anonyymi
Hyvä koutsi oli junnujen treenejä vetämään, mutta olisi pitänyt olla tasapuolinen eikä ainoastaan panostaa siihen omaan suosikkiporukkaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös paras junnuvalmentaja ole semmonen, jonka junnut jatkaa myös aikuisena?
Erkin tehotiimin junnuja on paljon nykyisissä aikuisissa. Moni myös lopetti kun Erkki lopetti.
- Anonyymi
Eipä ole kuulunut mitään hyvää tuosta nykykyisestä tehotiimistä ja sen vetäjistä. negatiivistä senkin edestä.
- Anonyymi
se ois kyllä liitolta kovin teko jos sais houkuteltua Ekin takaisin mukaan.
- Anonyymi
Ei todellakaan! Nyt herätys!
- Anonyymi
Takaisin taputtelemaan alaikäisiä tyttöjä? Tuskin liitto sellaista haluaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Takaisin taputtelemaan alaikäisiä tyttöjä? Tuskin liitto sellaista haluaa.
Eikä vanhemmat, ei kukaan!!!
- Anonyymi
Suuri osa nykyisestä Top teamista on Ekin vanhoja Tehotiimiläisiä.
Eki teki judon eteen enemmän kuin kukaan nykyisistä valkuista.
Teki myös matkoja ulkomaille joille kaikki olivat tervetulleita mukaan. Nykyään ei enää ryhmämatkoja ole.- Anonyymi
E.. teki hetken kohtuullista valmennusta, onneksi vain hetken.
Mutta liian kauan ehti silti myrkyttää judoyhteisöä!
Maksamme sitä pitkään vielä..
Tosin uusia myrkyttäjiä on tullut tilalle ihan tarpeeksi . . - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
E.. teki hetken kohtuullista valmennusta, onneksi vain hetken.
Mutta liian kauan ehti silti myrkyttää judoyhteisöä!
Maksamme sitä pitkään vielä..
Tosin uusia myrkyttäjiä on tullut tilalle ihan tarpeeksi . .Judoyhteisön myrkyttämistä on ilmeisesti se, kun ei halua tehdä kaikkea juuri niin kuin ylhäältä päin sanotaan.
- Anonyymi
Samaa mieltä olen nykyiset vetäjät aivan onnettomia
- Anonyymi
Kuka on SM?
- Anonyymi
Sampo?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sampo?
Samuli
- Anonyymi
Itsekö olet parempi? Miksi et ole heidän paikallaan?
- Anonyymi
Kuka haluaisi pistää aikaansa, aivojansa ja sieluansa peliin vain tullakseen parjatuksi ja herjatuksi?
Jokikokko ei ollut täydellinen, mutta teki paljon lajin a junioreiden hyväksi.
Nykyiset Samuli ja Markku ovat turhan paljon perinnejudon edustajia ollakseen valmentajina läheskään samaa tasoa, mutta kunnia silti heille: kaverit tekevät hommia judon ja nuorten hyväksi. Kunnioitettavaa!
Enemmän voisi olla ajateltua ja älyllistä palautetta asioista lajin sisällä, vähemmän mollaamista ja meuhkaamista. Ja ennen muuta, arvostusta jokaiselle, joka edes tekee jotain muuta kuin pitää älämölöä netissä.- Anonyymi
Mitä tarkoitat perinnejudon "edustajilla", tarkoittaako että valmennus on perinteistä ja ei vastaa nykyaikaisen judon vaatimuksia vai mistä on kyse?
- Anonyymi
Nykyaikainen valmennus: mahdollisimman kova nimi vetämässä randoria.
- Anonyymi
miten se vaikuttaa harjoituksen sisältöön?
- Anonyymi
Annatko esimerkin kotimaasta lähiaikoina?
- Anonyymi
Sama tilanne tulee olemaan aikanaan, kun Rönkkö siirtyy eläkkeelle. Asioista perillä oleva judoyhteisö tulee kaipaamaan niitå aikoja.
- Anonyymi
En kommentoi, en todellakaan vaivaudu....
- Anonyymi
Asioista perillä oleva judoyhteisö odottaa jo kovasti Rönkön eläkkeelle siirtymistä.
- Anonyymi
Pitäisikö aloittajan muuttaa Jokikokon perässä muualle ja jatkaa siellä hänen palvomistaan. Olet niin uskomaton suomalaisen judon myrkyttäjä. Vaikka sinulla on musta vyö judossa niin se ei oikeuta sinua halventamaan muita ihmisiä tällä palstalla jatkuvasti.
- Anonyymi
Vieläkös judossa tehdään yhteistyötä painijoiden kanssa? jossasin vaiheessa oli ainakin jotain kuvioita, Sarkkinen taisi olla painipuolelta ja Kihu - porukkaa liikuntatieteellisestä mukana, onkos tuolla maakunnissa mitä kuvioita jos eteläsuomessa on omat viritykset?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vieläkös judossa tehdään yhteistyötä painijoiden kanssa? jossasin vaiheessa oli ainakin jotain kuvioita, Sarkkinen taisi olla painipuolelta ja Kihu - porukkaa liikuntatieteellisestä mukana, onkos tuolla maakunnissa mitä kuvioita jos eteläsuomessa on omat viritykset?
Maakuntien supertalentit on kaikki Urheassa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran99989Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?163964- 64750
Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."
Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y27709Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.47704Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.50687- 50638
Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.39610Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30587Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla
Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä32582Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan
Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee499567Oot komea
etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n20553- 31541
- 6516
- 74515
- 43503
Se oli molemminpuolinen limerenssi
Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭81489- 44481
- 31475
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14465