Semmonen ketä 60 vuotiaanakin karkaa äidin helmoihin kun oma perhe (ahdistaa.....ei mene työelämään mukaan, lusmii kaikki työpaikat saamattomuudellaan. Ei tee kotona mitään,ajelee vaan autollaan....Yrittää iskeä nuorempia naisia, esittää niin miestä.? Miksi naiset tekee lapsia mammanpoikien kanssa nuorena,ei ne ukot muutu.
Mikä ,kuka on mammanpoika
Anonyymi
8190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Otan osaa,ei oo sullakaan helppoa..
Älä ota osaa, luudalla lakaistu ulos jo 25 vuotta sitten....hah
Sananvapaus on hieno asia. Tämäkin viesti on nähnyt päivänvalon, koska kaikilla on mahdollisuus ilmaista mielipiteensä kenenkään ennalta estämättä.
Asia on kirjoittajalle ilmeisen tärkeä, koska hän on uhrannut arvokasta aikaa ja pienen osan ainutkertaisesta elämästään tuodakseen esille tämän epäkohdan.
Viestin vaikuttavuus ja vakuuttavuus kuitenkin lisääntyisi huomattavasti, jos tekstissä olisi joku rakenne. Samalla lukijalle saattaisi selvitä, mihin ongelmaan kirjoittaja etsii ratkaisua ja mikä on ollut hengentuotteen syntyyn johtanut motiivi.
Hyvin rakennettu hengentuote ,samaa toivoisi esim. Siitoin tarinoiden kirjoittajasta...
miten ne vois ajella autollaan kun muhivat pubeissa ja kotonaan löhöävät ja ryyppäävät olutta, siideriä, kotiviiniä ja vodkaa. polttavat tupakkia tai jotain muuta vähän vahvempaa.
Jaa,entäs jos ovatkin raittiita.
niin. asuvat koko ikänsä äitillään. töissä turun nörttifirmas. illat istuu omassa huonees pleikkaria pelaten ja kolaa juoden. mitä se muille kuuluu
Ei kai terve työssä käyvä ukkeli enää äidin tykönä asu,miksi.