Korkeampi tietoisuuden taso ja laatu

Voin vakuuttaa kun ajoissa menee jo naimisiin Thaimaisen kanssa ja asuu jo täällä Thaimaassa monta vuotta saavuttaen samalla korkean iän 61-63 vuotta, niin saavuttaa samalla valaistuksen ja mahtavan yleis ymmärryksen jota ei junteilla savossa ole. Huoneessa on aikaa pohtia asioita ja tehdä maailman laajuisia havaintoja ajattelemalla ite.
Pankki kortit poistuivat Suomesta 20 vuotta sitten ja nyt ne on debet kortteja. Thaimaassa kortit ovat visa tai master kortteja. Kun isä tekee pentuja, ne on veljiä keskenään mutta kun äiti tekee pentuja, ne on velipuoli pentuja.
Terveys tulee jo synnytys laitoksella tai se ei tule isän geeneistä. Jos isällä on hyvä geeni niin voit huoletta tupakoida ja ryypätä koko ikäsi ja elät täsmälleen saman ikäiseksi kuin isäsi. Sama jutska huonon geenin kanssa. Syömällä nuudelia opit muistamaan asioita paremmin, koska se on terveellistä aivoruokaa.
Aivotkin syö ruokia, vaikka niissä ei ole hampaita eikä suuta. Nuudeli menee aivoon suolesta. Opinskelin jyväs kylän yli opistossa myös aivo tieteen dohtoriksi ja opin puhumaan sujuvaa ranskää. Koulussa huomattiin jo jälki istunnossa että olen yli älykäs lapsi ja minut siirrettiin tukioon erityis luokalle, jossa oli kavereina jurojarmo joka aina kaivoi nenäänsä linkkarilla. Sitten oli pyyhekumeja ja finnejä syövä pattiarmi ja hänen siskonsa vara-armi. Meitä kutsuttiin yhteisnimellä Älykvartetti, koska me oltiin niin erityisen viisaita.

Kerran esimerkiksi oli kova tuuli ja virttynyt pipo ei pysynyt päässä. Laitettiin aivo riihi pystyyn ja lopulta keksittiin naulata se pipo päähän huopa katto nauloilla ja kyrpok ruuveilla. Sitä ei saanut kotona pois päästä ja pesun aikana minun piti aina työntää pää pesukoneeseen. Lienee sanomattakin selvää että meinasin tulla hulluksi...

5

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ahdistako.

    • Anonyymi

      Mukavia nuo senssun tositarinat

    • Anonyymi

      Ketjusta on toistaiSEKSI poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    • Vaikka numba kummioittaa korkeaa ikääni niin kyllä minä arvostan häntää myös.
      Numban sivistyksen taso on suorastaan prutaalia perus tallaajan rinnalla. Hältä sujuu genetiikka, matikka, matematiikka, tards tikka, mökkitikka biologiikka ja patikka reiteillä jotka soveltuu myös yli 55 vuotiaille kova kuntoisille.
      Minullekin tuli yllätyksenä ettei äidit synnytä veli ja siskopuolia vaan vain isät synnyttää täys veliä. Aimo lähti kaks ja puol vuotta sitte tiistaina kutemaan verkkoja, eikä oo vielä tullu takasin. Nyt siltä tuli tekstari että oli juuttunut dulliin ja ei pääse sieltä pois jos en ohjaa mun sairas eläkettä sen tilille. Sit siinä viestissä oli pusihalit hymiö ja gif kuva missä hän vääntää torttua surullisen näköisenä keskus puistossa ja sanoo "pliis"

    • Anonyymi

      "Voin vakuuttaa kun ajoissa menee jo naimisiin Thaimaisen kanssa ja asuu jo täällä Thaimaassa monta vuotta saavuttaen samalla korkean iän 61-63 vuotta, niin saavuttaa samalla valaistuksen ja mahtavan yleis ymmärryksen jota ei junteilla savossa ole. "

      Mutta ei ole auttanut yhteen asiaan; Oppimaan kuinka "Chiang Mai" kirjoitetaan....

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      170
      4964
    2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1565
    3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      12
      1539
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1421
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1183
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      95
      1037
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      42
      987
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      298
      925
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      155
      836
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      279
      747
    Aihe