Korkeampi tietoisuuden taso ja laatu

Voin vakuuttaa kun ajoissa menee jo naimisiin Thaimaisen kanssa ja asuu jo täällä Thaimaassa monta vuotta saavuttaen samalla korkean iän 61-63 vuotta, niin saavuttaa samalla valaistuksen ja mahtavan yleis ymmärryksen jota ei junteilla savossa ole. Huoneessa on aikaa pohtia asioita ja tehdä maailman laajuisia havaintoja ajattelemalla ite.
Pankki kortit poistuivat Suomesta 20 vuotta sitten ja nyt ne on debet kortteja. Thaimaassa kortit ovat visa tai master kortteja. Kun isä tekee pentuja, ne on veljiä keskenään mutta kun äiti tekee pentuja, ne on velipuoli pentuja.
Terveys tulee jo synnytys laitoksella tai se ei tule isän geeneistä. Jos isällä on hyvä geeni niin voit huoletta tupakoida ja ryypätä koko ikäsi ja elät täsmälleen saman ikäiseksi kuin isäsi. Sama jutska huonon geenin kanssa. Syömällä nuudelia opit muistamaan asioita paremmin, koska se on terveellistä aivoruokaa.
Aivotkin syö ruokia, vaikka niissä ei ole hampaita eikä suuta. Nuudeli menee aivoon suolesta. Opinskelin jyväs kylän yli opistossa myös aivo tieteen dohtoriksi ja opin puhumaan sujuvaa ranskää. Koulussa huomattiin jo jälki istunnossa että olen yli älykäs lapsi ja minut siirrettiin tukioon erityis luokalle, jossa oli kavereina jurojarmo joka aina kaivoi nenäänsä linkkarilla. Sitten oli pyyhekumeja ja finnejä syövä pattiarmi ja hänen siskonsa vara-armi. Meitä kutsuttiin yhteisnimellä Älykvartetti, koska me oltiin niin erityisen viisaita.

Kerran esimerkiksi oli kova tuuli ja virttynyt pipo ei pysynyt päässä. Laitettiin aivo riihi pystyyn ja lopulta keksittiin naulata se pipo päähän huopa katto nauloilla ja kyrpok ruuveilla. Sitä ei saanut kotona pois päästä ja pesun aikana minun piti aina työntää pää pesukoneeseen. Lienee sanomattakin selvää että meinasin tulla hulluksi...

2

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ahdistaako?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1478
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1401
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1139
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      984
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      254
      944
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      193
      924
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      823
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe