Narsistin tunnistaa tästä, hirveistä teoista

Anonyymi

Narsisti käyttäytyy kuin kulttijohtajat käyttäytyvät. Se törkeä shitti jota hän muille ihmisille tuottaa, uhreilleen. Törkeän shitin tarkoitus on osoittaa valtaa. Narsisti nauttii ja saa tyydytystä siitä että tekemällä törkeitä tekoja saa muut tolaltaan, masentumaan, menemään rikki, eivätkä nämä rikotut ihmiset voi mitenkään vastustaa narsistia. Narsisti osoittaa valtaansa noin.
Mitätön, viemärirotan kaltanenkin narsisti voi loukata hienoja ihmisiä hirveillä teoillaan, kauhealla käytöksellään.
Ilmeisen usein uhri ei mitenkään voi tajuta miksi hirviö tekee noita tekojaan, kun ei niistä mitenkään hyödy. Narsisti siis ottaa valtaa noilla teoillaan toisiin ihmisiin.

Mutta nyt niitä on paljastettu ja toivottavsti niistä tiedetään riittävästi.

Narsistin erottaa muista ihmisistä siitä että teot ovat käsittämättömän törkeitä ja loukkaavia uhria kohtaan. Ei mitään normipettämistä siis, tai jotain muuta pientä. Vaan kaikki shitti kaadetaan uhrin päälle niin että uhri menettää maineensa mieluiten julkisesti.

Ja se hirviö on siis narsisti, sisäisesti vauvana vammautunut, peruuttamattomasti.

4

282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Polittikassakin voi jyllätä narsisteja. Tuolloin narsisti voi tehdä käsittämättömiä tekoja alaisiaan, äänestäjiä kohtaan. Se että hän saa anteeksi törkeyksiään, tuottaa narsistille sitä tyydytystä. Narsisti osoittaa noin valtaa muita ihmsiä kohtaan.
      Tuollaisten ihmsten valta pitäisi ottaa heiltä pois.

    • Anonyymi

      Aloitus oli hyvin osuva. Minulla oli sellainen esimies entisellä työpaikalla. Nykyään hänkin on jo muualla "töissä". Aluksi oli hirveän mukava. Sillä tavalla mukava että oli oikein sulava ja jollakin tavalla antelias. Kertoi rasvaisia juttuja. Ihmettelin kun "henchmanit" kerääntyi välillä hänen ympärilleen vain seisomaan ja tuijottamaan häntä. Sitten hän alkoi selittää jotain ilmiselvästi keksittyjä huikeita juttuja mitä oli muka tehnyt viikonloppuna. Ne olivat hänen fantasioitaan. Moni kyllä suuttuikin hänelle raivoisasti välillä. Jossain vaiheessa hän muuttui täysin minua kohtaan. Olikin säännöllisesti hirviö. Hyvin häijy ja ilkeä ihminen joka maalasi puheillaan itsestään suuren "maailman miehen" kuvaa. Ymmärsin jossain vaiheessa että hän on kertonut minusta juttuja sanomiani asioita muutellen minulle vahingoksi. Oli siis laittanut sanoja suuhuni ja kertonut muita valheita. Kerran kuulinkin että hänellä on tapana laittaa juoruja liikkeelle. Hän oli hyvin eriskummallinen käytökseltään ja tuntui että hänellä oli ikäänkuin ylempi johto sormensa ympärillä ja he näkivät asiat hänen laillaan, kunnes eivät enää nähneet ja kääntyivät häntä vastaan avoimesti. Mutta jos totuus paljastuu, siihen voi mennä vuosia. Hän yritti tarkoituksella ja järjestelmällisesti saada uhrinsa pois raiteiltaan. Itsekin mietin joskus että voisin mennä iskeä hänen naamansa pöytään.

      • Anonyymi

        Ymmärsin kuvion selkeästi kun luin kirjan "psykopaatit ympärilläni". Suosittelen lämpimästi lukemaan :)


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      103
      3843
    2. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      48
      2741
    3. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      114
      2569
    4. 24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä

      Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣
      Ikävä
      39
      2068
    5. Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi

      Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu
      Ikävä
      30
      1827
    6. Mulla tulee vaan niin

      Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et
      Ikävä
      26
      1648
    7. Rakastan sua

      Tänäänkin, eilenkin, varmaan huomennakin..
      Ikävä
      27
      1572
    8. Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi

      Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?
      Ikävä
      73
      1372
    9. En tunne, en ymmärrä

      enkä muista 😱
      Ikävä
      22
      1368
    10. Olikohan se

      Kuitenkin niin, että kiinnostuit minusta ihan tosissaan. Loukkaannuit, kun en ollutkaan valmis tapaamaan sinua.. Pelkäsi
      Ikävä
      8
      1301
    Aihe