Narsistin tunnistaa tästä, hirveistä teoista

Anonyymi

Narsisti käyttäytyy kuin kulttijohtajat käyttäytyvät. Se törkeä shitti jota hän muille ihmisille tuottaa, uhreilleen. Törkeän shitin tarkoitus on osoittaa valtaa. Narsisti nauttii ja saa tyydytystä siitä että tekemällä törkeitä tekoja saa muut tolaltaan, masentumaan, menemään rikki, eivätkä nämä rikotut ihmiset voi mitenkään vastustaa narsistia. Narsisti osoittaa valtaansa noin.
Mitätön, viemärirotan kaltanenkin narsisti voi loukata hienoja ihmisiä hirveillä teoillaan, kauhealla käytöksellään.
Ilmeisen usein uhri ei mitenkään voi tajuta miksi hirviö tekee noita tekojaan, kun ei niistä mitenkään hyödy. Narsisti siis ottaa valtaa noilla teoillaan toisiin ihmisiin.

Mutta nyt niitä on paljastettu ja toivottavsti niistä tiedetään riittävästi.

Narsistin erottaa muista ihmisistä siitä että teot ovat käsittämättömän törkeitä ja loukkaavia uhria kohtaan. Ei mitään normipettämistä siis, tai jotain muuta pientä. Vaan kaikki shitti kaadetaan uhrin päälle niin että uhri menettää maineensa mieluiten julkisesti.

Ja se hirviö on siis narsisti, sisäisesti vauvana vammautunut, peruuttamattomasti.

4

273

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Polittikassakin voi jyllätä narsisteja. Tuolloin narsisti voi tehdä käsittämättömiä tekoja alaisiaan, äänestäjiä kohtaan. Se että hän saa anteeksi törkeyksiään, tuottaa narsistille sitä tyydytystä. Narsisti osoittaa noin valtaa muita ihmsiä kohtaan.
      Tuollaisten ihmsten valta pitäisi ottaa heiltä pois.

    • Anonyymi

      Aloitus oli hyvin osuva. Minulla oli sellainen esimies entisellä työpaikalla. Nykyään hänkin on jo muualla "töissä". Aluksi oli hirveän mukava. Sillä tavalla mukava että oli oikein sulava ja jollakin tavalla antelias. Kertoi rasvaisia juttuja. Ihmettelin kun "henchmanit" kerääntyi välillä hänen ympärilleen vain seisomaan ja tuijottamaan häntä. Sitten hän alkoi selittää jotain ilmiselvästi keksittyjä huikeita juttuja mitä oli muka tehnyt viikonloppuna. Ne olivat hänen fantasioitaan. Moni kyllä suuttuikin hänelle raivoisasti välillä. Jossain vaiheessa hän muuttui täysin minua kohtaan. Olikin säännöllisesti hirviö. Hyvin häijy ja ilkeä ihminen joka maalasi puheillaan itsestään suuren "maailman miehen" kuvaa. Ymmärsin jossain vaiheessa että hän on kertonut minusta juttuja sanomiani asioita muutellen minulle vahingoksi. Oli siis laittanut sanoja suuhuni ja kertonut muita valheita. Kerran kuulinkin että hänellä on tapana laittaa juoruja liikkeelle. Hän oli hyvin eriskummallinen käytökseltään ja tuntui että hänellä oli ikäänkuin ylempi johto sormensa ympärillä ja he näkivät asiat hänen laillaan, kunnes eivät enää nähneet ja kääntyivät häntä vastaan avoimesti. Mutta jos totuus paljastuu, siihen voi mennä vuosia. Hän yritti tarkoituksella ja järjestelmällisesti saada uhrinsa pois raiteiltaan. Itsekin mietin joskus että voisin mennä iskeä hänen naamansa pöytään.

      • Anonyymi

        Ymmärsin kuvion selkeästi kun luin kirjan "psykopaatit ympärilläni". Suosittelen lämpimästi lukemaan :)


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      348
      3608
    2. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      19
      2368
    3. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      1940
    4. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      14
      1645
    5. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      417
      1542
    6. Kysymys Kuhmolaisille

      Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t
      Kuhmo
      39
      1477
    7. Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin

      ”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist
      Maahanmuutto
      282
      1450
    8. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      17
      1314
    9. Olen valtavan ihastunut

      Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.
      Ikävä
      63
      1116
    10. Ensi viikolla tulen takaisin

      Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin
      Ikävä
      20
      1030
    Aihe