Ei osaa rauhoittua ja käy kierroksilla

Anonyymi

Olen alkanut epäillä että siskoni käyttää jonkin sortin huumeita runsaan alkoholin käytön ohella. Tilanne siis seuraava. Isämme kuoli reilut parisen viikkoa sitten ja olemme järjestelleet hautajaisia. Sisko valittaa ettei osaa rauhoittua ja miehensä todennut että käyt kierroksilla. Onko huumeiden ja runsaan alkoholin käytön seurausta... Siis jos ja kun sisko nyt vähentänyt alkon käyttöä.. Kaikki hyvät neuvot nyt tarpeen.

2

215

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Varmaan kannattaa kysyä suoraan, voi varmaan olla aika shokissa siitä se levottomuuskin voi johtua. ehkä vaan hänen tapa reagoida ikävään juttuun. Voimia sulle ja siskolle varmaan hyvä että sun sisko ei ole yksin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      92
      1393
    2. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      83
      961
    3. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      844
    4. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      296
      767
    5. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      82
      641
    6. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      48
      631
    7. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      621
    8. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      47
      617
    9. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      28
      574
    10. 40
      571
    Aihe