Tekisivätpä Tonttu Toljanteri -jaksoja ensi vuoden joulukalenteriin 2023 ja ainakin myös seuraavan vuoden 2024 joulukalenteriin ja miksei sen jälkeenkin jos jaksavat tehdä ja samoilla näyttelijöillä.
Tonttu Toljanteri takaisin joulun ohjelmistoon!
21
800
Vastaukset
- Anonyymi
Joku vois tehdä hyvän adressin ja sitten sen voisi lähettää Ylelle :)
- Anonyymi
Tuonne toivetta Tonttu Toljanterin paluusta:
[email protected] (Vastaava tuottaja Pikku Kakkonen)
- Anonyymi
Ja eri kanaville vaan joulukalentereita, niin on valinnanvaraa.
- Anonyymi
🧑🎄🎅🤶
- Anonyymi
Vuoden 2024 jouluksi voisi tulla uusia jaksoja, koska ensi vuoden 2023 joulukalenterin suunnitelma on jo kuulema lukittuna.
- Anonyymi
Alkuperäinen alku ja loppumusiikki ja muut musiikit takaisin myös.
- Anonyymi
Jotka kuului 1998-2011 jaksoissa.
- Anonyymi
Ois sellainen uusi Tonttu Toljanteri joulukalenteri missä käy välillä Hilda Häkkyrä, Sikuriina yms vierailemassa Tonttulassa.
- Anonyymi
Toivottavasti joskus tulee vielä uusia jaksoja.
Moi! https://www.youtube.com/channel/UCvEW_F9-YTp-_zR8u1n8ngg Tässä on kiva uusi joulukalenteri Taikaresepti. Sopii kaikenikäisille. Meidän perhe on tuottanut sarjan kokonaisuudessaan.
- Anonyymi
Vai mitä? Ainakin muutama joulukalenteri lisää uutta Tonttu Toljanteria 😊
- Anonyymi
Kyselin Yleltä aiemmin asiaa ja he vastasivat näin:
”Hei,
Kiitos palautteesta. Hienoa että Tonttu Toljanteri on edelleen suosikkihahmo. Vuoden 2023 Joulukalenterisuunnitelma on jo lukittuna, mutta pohdimme ehdottamaasi ajatusta muiden tarjottujen ideoiden rinnalla, kun suunnittelemme vuotta 2024.
jouluisin terveisin
Teija Ryösä”- Anonyymi
Ylelle palautetta vaan kaikki, ketkä haluavat Tonttu Toljanterin tekevän joskus paluun.
Mielellään samat näyttelijät sekä musiikit jotka oli (1998-2011) jaksoissa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ylelle palautetta vaan kaikki, ketkä haluavat Tonttu Toljanterin tekevän joskus paluun.
Mielellään samat näyttelijät sekä musiikit jotka oli (1998-2011) jaksoissa.Ja oispa kuvattu taas Survon kartanossa.
- Anonyymi
Olen kysynyt Tonttu Toljanterin jatkosta myös ja he lupasivat keskustella voiko Tonttu Toljanteria ylipäätänsä jatkaa. On kuulema ollut aiemminkin puhetta Tonttu Toljanterin paluusta, mutta silloin se ei ollut mahdollista.
Toivottavasti tulisi jatkoa jossain vaiheessa :) - Anonyymi
voikohan joku laittaa vaikka siitä youtubeen, vimeoon tai dailymotioniin jaksot jossa tonttu toljanteri muorin töissä 😁
🧑🏻🎄❤❤
- Anonyymi
Onko Kunto Ojansivu miten huonossa kunnossa? Jaksaisiko vielä esittää Tonttu Toljanteria? Kukaan muu siihen ei käy! joten ei kannata tehdä sitten ollenkaan.
- Anonyymi
Äänestetty ylivoimaisesti suosituimmaksi joulukalenteriksi vuonna 2016:
https://www.iltalehti.fi/tv-ja-leffat/a/201612032200035724 - Anonyymi
Annukka Kiurun uusi jouluseikkailu Lahjat esiin nähdään TV2:ssa jouluaattona klo: 13:00. Se on katsottavissa myös Areenasta 😊
Eli sama käsikirjoittaja kuin Tonttu Toljanterissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1792029- 1741743
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1691608Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise241403Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1031396- 1001047
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1541038Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c731027Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud228856Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,56810