Olen rakastunut, auttakaa

Anonyymi

Moikka! Täällä kirjottelee 16 vuotias tyttö. Oon ollut nyt vuoden täysin rakastunut yhteen julkisuuden henkilöön, ei ole kyse siitä, että hän olis vaan kuuluisa, koska tiiän, et jos näkisin kyseisen miehen ilman mitään julkisuutta, olisin silti täysin myyty, toki ilman tätä hänen julkisuuttaan, en tietäs häntä.

Oon asian kanssa täysin tosissani, että haluan häntä. Ongelma on siinä et 1. hän on 26 vuotias. 2. hän o kuuluisa/ julkisuuden henkilö. Tää ei oo mikään semmonen "joo tää on vaan ohimenevä juttu, tommosta se nuorena oli ku ihastuttiin justin biebereihin". Tää ei oo semmosta, ja tiedän sen, koska mul on ollut semmonen "nuoruuden julkkisihastus" ja se oli näyttelijä, Freddy Carter, se oli 3 viikkoa ja se oli siinä. Tää tänhetkinen juttu on kestäny pian yli vuoden, eikä tunnu yhtää samalta. Tää tunne on melkeen ihan sellanen ku kärsis, koska kukaan ei pysty ymmärtää mun rakkautta hänt kohtaa. Antaisin vaik mu sielun pois jos saisin hänet yhen yön juttuu mun kans. Oon täysin tosissani, haluun sitä äijjää ihan vittuna. Tää mies vois tehä mulle IHAN mitä haluaa, ihan mitä vaan, vois repii mun kurkun auki, ottaisin sen mielelläni vastaan. Mua inhottaa tää ikäero homma, toivon et olisin syntyny aikasemmin.

Sanokaa onko edes mahollista millää logiikal saada hänet sänkyhommii yheks yöks, pitääks mun oottaa viel pari vuotta ja sit vast yrittää.

7

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hankkiudu koulupsykiatrin juttusille.

      Jos ihastus muuttuu tuollaiseksi pakkomielteeksi, niin se voi pilata elämäsi jos otat väärää suuntaa tai teet jotain typerää.

      Vaikka olisi kuinka rakastunut ihan sellaiseen ihmiseen johon rakkaudella on muutakin pohjaa kun ulkönäkö, niin nekin tunteet lievenevät jos suhde ei ole mahdollinen.

      Tuollaisilla epärealistisilla, pakkomielteisillä fiksaatioilla jotka estävät normaalia elämääsi, on useimmiten joku psykologinen syykin vielä joka olisi hyvä selvittää.

      Monet ihmiset jumahtavat saavuttamattomiin ihastuksiin vuosiksi ja se ei ole ihan tervettä. He elävät haavemaailmassa eivätkä todellisuudessa. Tämmöinen "ihailija" ei ole aina ihailun kohteesta viehättävä, vaan jopa pelottava ja ahdistava, koska nämä haaveilijat menevät teoissaankin epänormaaleihin äärimmäisyyksiin, kuten nuokin nyt mitä suunnittelet. Halool!!

      • Anonyymi

        Ja vielä sen sanon, että oikeastaan hyvä, ettänsinulla on joku etäihastus johon suuntaat nuorta ja ylitsepursaavaa seksuaalisuuttasi, etkä juokse pitkin kyliö hankkkutumassa raskaaksi ja muuta ikävää. Teini-ikäiset pojat ovat vielä kaukana vastuullisista aikuisista miehistä ja sopivat lähinnä kaverisuhteisiin.

        Kunhan vaan pidät sen ja tajuat, ettei kyseinen henkilö ole muuta kuin romanttista seksifantasiaa ja sillä siisti. Hyviä tunteitahan ne on eikä niissä ole mitään väärää.

        Tämän ei ollut tarkoitus sinua masentaa ja varmasti kaipaat neuvoja, kuka nyt tälläisistä omille vanhemmilleen kehtaisi puhua, en minä ainakaan.

        N.47 ja rakastunut monta kertaa ja aina luullut että on se ainoa oikea kyseessä


    • Anonyymi

      Minä voin rakastella sinua pari päivää niin et enää haaveile siitä julkkiksesta.

    • Anonyymi

      Odota hetki, kunnes Danny on taas haku päällä?

    • Anonyymi

      Jooo kyllä se ohi mennee

    • Anonyymi

      Suosittelen että opettelet ensin rakastamaan itseäsi🌸

    • Anonyymi

      16 vuotiaana tuntuu moni asia, että ne ei mene ohi. Sitten kun olet 36 tai 46 niin et jaksa asialle uhrata aikaasi. Ei muutakuin pidät satisfyerin hyvässä latingissa kokoajan, kyllä se siitä! Olin minäkin varma teininä, että Pandora tai Jaana Pelkonen on se joka meidän talossa sanoo minkäväriseksi seinät maalataan. Ei se sitten ihan niin mennyt ja ihan hyvä, paremman löysin....:D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      315
      11220
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      31
      3436
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      79
      3037
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      95
      2741
    5. 89
      2611
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      154
      2331
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      271
      2223
    8. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1471
    9. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1445
    10. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      140
      1366
    Aihe