Olen rakastunut, auttakaa

Anonyymi

Moikka! Täällä kirjottelee 16 vuotias tyttö. Oon ollut nyt vuoden täysin rakastunut yhteen julkisuuden henkilöön, ei ole kyse siitä, että hän olis vaan kuuluisa, koska tiiän, et jos näkisin kyseisen miehen ilman mitään julkisuutta, olisin silti täysin myyty, toki ilman tätä hänen julkisuuttaan, en tietäs häntä.

Oon asian kanssa täysin tosissani, että haluan häntä. Ongelma on siinä et 1. hän on 26 vuotias. 2. hän o kuuluisa/ julkisuuden henkilö. Tää ei oo mikään semmonen "joo tää on vaan ohimenevä juttu, tommosta se nuorena oli ku ihastuttiin justin biebereihin". Tää ei oo semmosta, ja tiedän sen, koska mul on ollut semmonen "nuoruuden julkkisihastus" ja se oli näyttelijä, Freddy Carter, se oli 3 viikkoa ja se oli siinä. Tää tänhetkinen juttu on kestäny pian yli vuoden, eikä tunnu yhtää samalta. Tää tunne on melkeen ihan sellanen ku kärsis, koska kukaan ei pysty ymmärtää mun rakkautta hänt kohtaa. Antaisin vaik mu sielun pois jos saisin hänet yhen yön juttuu mun kans. Oon täysin tosissani, haluun sitä äijjää ihan vittuna. Tää mies vois tehä mulle IHAN mitä haluaa, ihan mitä vaan, vois repii mun kurkun auki, ottaisin sen mielelläni vastaan. Mua inhottaa tää ikäero homma, toivon et olisin syntyny aikasemmin.

Sanokaa onko edes mahollista millää logiikal saada hänet sänkyhommii yheks yöks, pitääks mun oottaa viel pari vuotta ja sit vast yrittää.

7

271

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hankkiudu koulupsykiatrin juttusille.

      Jos ihastus muuttuu tuollaiseksi pakkomielteeksi, niin se voi pilata elämäsi jos otat väärää suuntaa tai teet jotain typerää.

      Vaikka olisi kuinka rakastunut ihan sellaiseen ihmiseen johon rakkaudella on muutakin pohjaa kun ulkönäkö, niin nekin tunteet lievenevät jos suhde ei ole mahdollinen.

      Tuollaisilla epärealistisilla, pakkomielteisillä fiksaatioilla jotka estävät normaalia elämääsi, on useimmiten joku psykologinen syykin vielä joka olisi hyvä selvittää.

      Monet ihmiset jumahtavat saavuttamattomiin ihastuksiin vuosiksi ja se ei ole ihan tervettä. He elävät haavemaailmassa eivätkä todellisuudessa. Tämmöinen "ihailija" ei ole aina ihailun kohteesta viehättävä, vaan jopa pelottava ja ahdistava, koska nämä haaveilijat menevät teoissaankin epänormaaleihin äärimmäisyyksiin, kuten nuokin nyt mitä suunnittelet. Halool!!

      • Anonyymi

        Ja vielä sen sanon, että oikeastaan hyvä, ettänsinulla on joku etäihastus johon suuntaat nuorta ja ylitsepursaavaa seksuaalisuuttasi, etkä juokse pitkin kyliö hankkkutumassa raskaaksi ja muuta ikävää. Teini-ikäiset pojat ovat vielä kaukana vastuullisista aikuisista miehistä ja sopivat lähinnä kaverisuhteisiin.

        Kunhan vaan pidät sen ja tajuat, ettei kyseinen henkilö ole muuta kuin romanttista seksifantasiaa ja sillä siisti. Hyviä tunteitahan ne on eikä niissä ole mitään väärää.

        Tämän ei ollut tarkoitus sinua masentaa ja varmasti kaipaat neuvoja, kuka nyt tälläisistä omille vanhemmilleen kehtaisi puhua, en minä ainakaan.

        N.47 ja rakastunut monta kertaa ja aina luullut että on se ainoa oikea kyseessä


    • Anonyymi

      Minä voin rakastella sinua pari päivää niin et enää haaveile siitä julkkiksesta.

    • Anonyymi

      Odota hetki, kunnes Danny on taas haku päällä?

    • Anonyymi

      Jooo kyllä se ohi mennee

    • Anonyymi

      Suosittelen että opettelet ensin rakastamaan itseäsi🌸

    • Anonyymi

      16 vuotiaana tuntuu moni asia, että ne ei mene ohi. Sitten kun olet 36 tai 46 niin et jaksa asialle uhrata aikaasi. Ei muutakuin pidät satisfyerin hyvässä latingissa kokoajan, kyllä se siitä! Olin minäkin varma teininä, että Pandora tai Jaana Pelkonen on se joka meidän talossa sanoo minkäväriseksi seinät maalataan. Ei se sitten ihan niin mennyt ja ihan hyvä, paremman löysin....:D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      117
      6339
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      381
      6167
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      6000
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3962
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2375
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2345
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      119
      1403
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1241
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      186
      1085
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      887
    Aihe