Motoristit kivittivät poliisia Tampereella!

Anonyymi

Nyt myös kuminpolton lisäksi poltetaan räjähdysmäisesti mopoja ja sähköpotkulautoja:

https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000009062599.html

Tosi terveeltä harrastukselta vaikuttaa.

Onneksi kuitenkin pysyvät tuolla teollisuusalueella kuten Pyynikki, joka on tunnettu teollisuusalue Tampereella. Mitäs muuttavat idiootit ihmiset Tampereen keskustaan kun kaikkien pitäisi tietää, että Pyynikki on teollisuusalue.

9

247

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Poliisin kivittäminen kuuluu olennaisena osana bomber-kulttuuriin.

    • Anonyymi

      Tuo poliisin kuvaama video oli kuin Ukrainasta, jossa dronesta pudotetaan kranaatti venäläissotilaiden päälle.

    • Anonyymi

      Jotain hyvääkin tuossa:

      Poliisi sai puolenyön aikaan ilmoituksen kahden kevytmoottoripyörän välisestä törmäyksestä Tampereen Ruskontiellä.

      Kolarissa oli osallisina kaksi alaikäistä nuorta, joista toinen loukkaantui lievästi.

      Poliisi kertoo, että silminnäkijähavaintojen mukaan törmäys tapahtui, kun kumpikin kuljettaja ajoi etupyörä kohotettuna ja huomattavaa ylinopeutta.

      Poliisi tutkii tapausta liikenneturvallisuuden vaarantamisena.

      • Anonyymi

        Polunmäenkadun aikuishuligaanien mukaan Ruskontiellä keulimisesta ei koidu mitään vaara sivullisille, vaikka nuokin ajoivat jopa toisiaan päin.

        Nuoret sentään ymmärtävät koheltaa yöllä toisin kuin aikuiset, jotka vetävät tuolla keskellä päivää muun liikenteen seassa.


    • Anonyymi

      Aloitus on väärä. Eivät nuo ole mitään motoristeja vaan nuorisohuligaaneja. Putkaan vaan koko lauma kerralla. Aamulla aletaan kuulustella että mitäs teit.

      • Anonyymi

        Ihan samaa porukkaa kuin heidän ihailemansa Polunmäenkadun aikuishuligaanit.


    • Anonyymi

      Nuoriso tyhmenee somen takia. Joku idiootti heittää haasteen ja toiset lähtee kaikkeen tyhmään mukaan ja kaikki nettiin. Ei voi tekniikkaa tyhmempään käyttää. Hyvin noita alustoja ollaan mainostettu ja elokuvia tehty ja jokainen tissiposki finninaama luulee olevansa suurikin nuoriso tähti kun tekee jotain todella tyhmää ja lapsellista.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Aika fiksua organisointia nuorilta.q


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      230
      4136
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2611
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2335
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      112
      1372
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      76
      1059
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      933
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      916
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      911
    Aihe