Hei! Mulla oli tuparit viikonloppuna ja vieraat polttivat tupakkaa ulkona terassilla. Mulla oli iso pelti suolakurkku purkki tuhkakuppina johon oli laitettu vettä. Itse en polta tupakkaa.
Kysymys on se että jääkö tupakan haju asuntoon jos tuhkakupin tyhjentää sisällä siten että kaataa vedet lavuaariin ja käyttää siivilää niin että tupakantumpit ei putoo lavuaariin ja laittaa sen jälkeen roskiin ja vei roskat saman tien mennessään?
Jääkö tupakan haju sisälle?
4
706
Vastaukset
- Anonyymi
Varmaan asia jo selvinnyt?
Tupakanhaju jää joksikin aikaa huoneeseen, mutta häviää sitten nopeasti. Hiukset, vaatteet jne.voivat vielä haista tupakalle joten kannattaa käydä suihkussa ja tuulettaa vaatteita ulkona yön yli jos ja kun olet tupakoivien seurassa. Tupakanhaju tarttuu nimittäin herkästi hiuksiin ja vaatteisiin.
Onneksi ovat vain vierailijoina eikä naapureina.
Kannattaa huomioida tuossa tilanteessa myös naapurit. Jos taloyhtiö on savuton, on vieraiden se huomioitava, asunnon haltijana vastaat myös vieraittesi käyttäytymisestä eli tupakoinnista ja hajuhaittojen tuottamisesta naapureillesi. - Anonyymi
No voi hellanlettas, kun on pienet murheet.
- Anonyymi
Ei ehdi tupakansavu häviämään kun alakerran asukki jo vetää uutta kessua!
- Anonyymi
Tai seinän takana äijäntetkulainen, , sama juttu. Kessua vedetään kuin vimeistä päivää.
Hiivatti mikä kitkerä savun haju tulee seinäelementin halkeamasta? Nämä 70- luvun talot ovat järkyttäviä, elementeissä hirvittäviä koloja joka paikassa, alaosat jääneett tiivistämättä kokonaan ja sieltä tulevat ihan kaikki katkut .
Hitto, nyt alkoi päänsärky tupakansavusta. Taas poistuttava olohuoneesta. Ostettava ilmanpuhdistin, äijänkätkäläinen ei tee itse mitään paitsi imee kessua ja haisee.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1214079
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413213- 2372912
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?432442- 361714
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?241506Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411496- 141381
- 181355
- 221281