Otin eilen illalla kuusta kuvia

Anonyymi

uudella Samsung Galaxy S22 ultra kännykkäkamerallani. Pakko todeta, että jälki on loistavaa. 100 x Zoomilla tulee kaikki kraatterit yms, esiin hienosti ja todella terävästi. Tietokoneen näytöllä voi vielä suurentaa periaatteessa rajattomasti ja saa näkyviin ihan kaikki vuoret ja laaksot. Kyllä se tekniikka vaan menee eteenpäin niin, että ei mitään rajaa. Kun käyttää vielä Samsungin omaa kuvien jälkikäsittelyohjelmaa niin tuntuu kuin olisi ollut kuuta kiertävällä radalla itsekin. Niin superterävää ja sävykästä jälkeä.

7

105

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Niin......se kuva.


    • Anonyymi

      Näitkö kuu-ukkoja, tai sitä juustoa syövää hiirtä?

    • Anonyymi

      Olen joo myös nähnyt noita Samsungilla otettuja kuu kuvia. Ovat hienoja. Ihan järkkyä että sillä saa niin hyviä kuvia. Mahtaako iPhonella pystyä samaan? Osaatko sanoa. Näillä uusimmilla kameroilla. Vanhemmilla ei ainakaan.

      • Anonyymi

        Kylläpä nuo lelukamera uskovaiset kakarat ovatkin lapsellista porukkaa.

        Ja lapsia ne räkänokat itse asiassa vielä ovatkin.


      • Anonyymi

        Kaiken maailman hinttarit tänne kirjoittelevatkin.
        Se on sairasta.


    • Anonyymi

      Kyllä, hyviä kuvia tulee kännykkäkameroilla. Kuuta ja linnunrataa on tullut kuvattua, kun se on niiiiin helppoa ja vaivatonta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      256
      8678
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      292
      5938
    3. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      176
      1935
    4. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      76
      1810
    5. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      190
      1392
    6. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      78
      1344
    7. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1237
    8. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      59
      1218
    9. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      219
      1063
    10. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1051
    Aihe