Punainen Pelikaani 5/2022

Vinkkiapua ja yleiskeskustelua lehdestä.

5

962

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Itselläni ei lehteä ole, mutta lehden ostaneet/tilanneet ratkojat ovat pääosin keskenään auttaneet toisiaan foorumissani. Minulta apuja ei juuri ole pyydetty.

      • Anonyymi

        Avaat tänne langan lehdestä, jota sinulla ei ole ja ohjaat vielä keskustelun omille sivuillesi. Mitä sinun päässäsi oikein liikkuu? Rennon keskustelun himo on käsin kosketeltava - taitaa mennä pahan addiktiom puolelle. Niin ja tähän ei tarvitse vastata.


    • Anonyymi

      Taas on kymmenen ristikkoa EV:ltä. PuPe on oikea EV:n kakkosten kaatopaikka. En tykkää.

      • Anonyymi

        Liikaa alkaa olemaan Vuokilalta. Määrä ei korvaa laatua, taitaa vuosikirjan deadline olla painanut päälle, joten Pupeen sutaistu kiireellä kesähelteillä bulkkitavaraa. Valitettavasti normaaliakin kovemman kiireen huomaa laadussa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Liikaa alkaa olemaan Vuokilalta. Määrä ei korvaa laatua, taitaa vuosikirjan deadline olla painanut päälle, joten Pupeen sutaistu kiireellä kesähelteillä bulkkitavaraa. Valitettavasti normaaliakin kovemman kiireen huomaa laadussa.

        Jos kymmenen kuvaristikon päälle tulee vielä piilis ja käärme, luku on 12 kpl. Vastaava määrä on ollut joskus aiemminkin (2/2021). Tällön Vuokilan osuus on n. 39% kaikista tehtävistä. Jos ottaa huomioon IJL-tiimin jänenenä laatiminen osuus on n. 40%.

        Ylisuuri Ekin osuus on pitkään vaivannut PuPea ja joskus tilanne on poikkeuksellisen paha. Tavanomainen n. 35% osuus on paha sekin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      189
      2704
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2407
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1132
    4. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      94
      989
    5. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      921
    6. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      241
      826
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      820
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      288
      791
    9. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      90
      785
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      718
    Aihe