Juhannus Tallinnassa

Ovatko kaupat ja ravintolat auki miten juhannusviikonloppuna (pe-su) Tallinnassa? Jos vaikka viettäisi erilaisen kaupunkijuhannuksen tänä vuonna. Asiallisia vastauksia kiitos.
3731
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Normaalisti.

Äänestä

tänä vuonna juhannuspäivä sattuu virossa perjantaille (24.06).

Äänestä

Moi!

Tallinna on juhanuksena (paikallisen to ja pe) aika hiljainen paikka. Turistipaikat ja suuret tavaratalot/ostoskeskukset/kaupat on auki.
Pikkupaikat kiinni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaihtoehto? kirjoitti:

Ovatko kaupat ja ravintolat auki miten juhannusviikonloppuna (pe-su) Tallinnassa? Jos vaikka viettäisi erilaisen kaupunkijuhannuksen tänä vuonna. Asiallisia vastauksia kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu