Tytti vasta teki selvitystä toimittajille pääministerin ja hänen roolista Uniper-kriisissä. Ettei ollut Sannalla tai hänellä loppupelissä mitään roolia neuvotteluissa, nyrkin lyöntikään mitään olisi auttanut. Lopuksi toimittajien tapaamisen päätteeksi Tytti löi nyrkkiä pöytään niin että kahvikupit heltisi. Tuliko selväksi?
Suomen ministereillä ollut mitään virkaa
Anonyymi
10221
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kahvikupit helisevät, kun Eurooppa- ja omistajaohjausministeri tekee selkoa. Tästä on dokumenttia:
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009056804.html
Kahdesti nyrkkiä pöytään löi
toimittajille pöydässä Tytti
tarjosi kahvia, pullaa söi
sitten tärähti koko hytti
Turhaa täällä on nykkejä hakkailla olisivat hakanneet Saksassa ja menneet sinne riskillä porukalla. Vieläkin pitää meidän suomalaisten maksaa saksalaisten kaasuja 100 miljoonalla joka päivä!
Saksan valtio kaappasi kaikki hallituspaikat uniperissä. Käytännössä he johtaa koko pisnestä. Ei siinä ole mitään sanomista.
Tytti huitaisi käsilaukulla päähän, siksi huono soppari!🤣😭😂
Tytti on tosi tyhhymä!!!!
Eihän työttömällä Revollakaan ole mitään virkaa. Kjieh Kjieh
Onhan Tytillä ja Sannalla virka ja liian suuri palkka, mutta heillä ei ole järkeä eikä kykyjä suuriin tehtäviin.
Ovat suomalaisille maailman kalleimmat hupakot!!!
Maailman ja Suomen kalleimmat hupakot löytyy Persuista siellä kaks tolloa Persua juoppolalli Hakkarainen ja kopioija Huhtasaari pitää tyhmyyttä esillä jatkuvasti milloin minkäkinlaisilla ulostuloilla joita nauraa naurismaan aidatkin ,joutaisivat Venäjälle Putinin tunkiolle olisivat siellä kaltaistensa seurassa valehtelemassa.!